FC Zlín oficiální web

Setkání Staré gardy s vedením klubu FC Fastav Zlín

31.01.2018V pátek 26.1.2018 se v prostorách VIP Gold salonku stadionu Letná sešli bývalí hráči, trenéři a funkcionáři s vedením fotbalového klubu FC Fastav Zlín. Za FC Fastav Zlín byli přítomni majitel klubu Ing. Zdeněk Červenka, sportovní ředitel Zdeněk Grygera a ředitel klubu Leoš Gojš.

Po úvodním představení každého z účastníků Ing. Zdeněk Červenka seznámil přítomné s řídící strukturou klubu a pravomocemi jednotlivých členů vedení, financováním klubu, s kterým je úzce spojena s přestupová politika klubu.

Zatímco běžné řízení klubu zajišťuje s pomocí svých spolupracovníků ředitel klubu Leoš Gojš, tak 

sportovní stránku řeší Zdeněk Grygera včetně přestupů. Jejich schvalování je výhradně v kompetenci majitele klubu.

A tak dochází často k tomu, že to, co se zdá zvenčí jako nelogický krok, je uskutečněno po zvážení řady dalších okolností, o kterých není a někdy ani nemůže být veřejnost informována.

Příspěvek majitele vyvolal také diskuzi právě o složení mužstva a přestupech, které klub realizoval v posledních letech. Šlo především o odchody hráčů (Železník, Poznar, Jugas, Hájek ), tak i o příchody zejména zahraničních hráčů.

Že rozhodování není vždy jednoduché, doložil svým příspěvkem i Zdeněk Grygera, který vysvětlil jednotlivé kroky vedení klubu. Především  z pohledu omezenosti nabídky kvalitních hráčů na malém českém trhu, kteří mají své představy o svém odměňování a další kariéře. Ve své podstatě se chtějí posunout do větších a atraktivnějších klubů, než je ten náš. Je to  jejich cíl a  rozhodnutí, ve kterém jim klub nechce bránit a tak nastává nutnost hledat adekvátní náhradu.

Ing. Červenka hovořil také o špatném stavu stadionu na Letné. Ten je doposud v majetku SK Zlín a bude se muset hledat co nejdříve řešení. Podle jeho slov a po zkušenostech z ostatních ligových klubů vidí jedinou cestu, aby se stal stadion majetkem města, které ho bude spravovat. To je však prozatím neřešitelné dokud se nevyřeší majetkové vztahy. Připustil ale, že jednání o převodu majetku jsou v počáteční fázi. 

Po skončení oficiální části Arnošt Hošek za SG poděkoval Ing. Červenkovi, Zdeňkovi Grygerovi a Leoši Gojšovi za pozvání, dosavadní spolupráci a vstřícnost při zajišťování činnosti SG. Mužstvo SG  v roce 2018 čekají další zápasy, ve kterých budou reprezentovat zlínský fotbalový klub.

A aby tomu tak mohlo být, nabízí se  všem aktivním hráčům SG  možnost pravidelného pondělního tréninku na novém hřišti u 16. ZŠ Okružní na Jižních svazích, který začíná v 18.00 hodin a na který jsou všichni srdečně zváni.
Podkategorie

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec359141245:5041
2.Pardubice351171739:4740
3.Bohemians359121434:4839
4.Karviná35881938:6232
5.Č. Budějovice35782041:7029
6.Zlín355121840:6927