FC Zlín oficiální web

Pomoc UkrajiněZlínský klub FC TRINITY Zlín se aktivně zapojil do pomoci obyvatel z Ukrajiny, která čelí válečnému útoku. Vlna solidarity se zvedla ve velkém. Výjimkou nebudeme ani my. Dobře si uvědomujeme, že jsou zápasy, ve kterých nejde o body, ale o lidské životy.

Děkujeme všem, kteří už ukrajinským lidem pomáhají. Ukrajina si zaslouží naši podporu i pomoc. 

Mějte oči otevřené a pomáhejte, když to půjde. Společně jsme silnější.

 

Ve spolupráci s naší spřátelenou charitativní organizací KORUNKA POMÁHÁ a partnerem klubu LUKROM se aktuálně snažíme pomáhat lidem, kteří prchají z Ukrajiny a útočiště našli právě v našem kraji. Pozadu nezůstávají ani samotní hráči. Pár malých příběhů naší pomoci:

 
  • Během ligového utkání s Plzní, které se konalo před dvěma týdny na zlínské Letné vyvrcholila materiální sbírka pro lidi zasažené válkou na Ukrajině. Cílem bylo podpořit lidi prchající z válečné zóny, kteří našli útočiště právě zde ve Zlínském kraji. Akce se uskutečnila v rámci 24. kola ve spolupráci s nadací KORUNKA Pomáhá. 
  • Zejména díky VÁM se nám podařilo dát dohromady neuvěřitelné množství materiální pomoci, které se vlezly do několika plných dodávek. K dispozici jsme měli trvanlivé potraviny, hygienické potřeby, zdravotnický materiál, deky, oblečení hlavně pro děti, spousta hraček, ale také kuchyňské spotřebiče jako mikrovlnky, varné konvice, rýžovary, fény, kočárky a spousta dalších důležitých věcí.
  • V průběhu dalších dvou týdnů jsme postupně věci přemísťovali tam, kde to bylo momentálně potřeba. Část pomoci putovala do Uherského Brodu a další do Kunovic do místních ubytoven, a to vše pro osoby, které uprchli z Ukrajiny. Šlo převážně o matky s dětmi od půl roku do 14 let. Ženy již v tuto chvíli z větší části pracují a děti nastupují do mateřských školek a škol.
  • Pomocnou ruku jsme podali i našemu bývalému hráči s ukrajinskou národností Viacheslavu Bykhovskymu, kterému jsme zajistili dočasné ubytování pro jeho rodinu, které se z bombardované oblasti podařilo před dvěma týdny uprchnout. Útočiště pro jeho matku, sestru a tři malé děti se nám podařilo zajistit díky našemu partnerovi, majiteli zlínského hotelu.


Odkazy na člány: 
 

Podkategorie

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec359141245:5041
2.Pardubice351171739:4740
3.Bohemians359121434:4839
4.Karviná35881938:6232
5.Č. Budějovice35782041:7029
6.Zlín355121840:6927