FC Zlín oficiální web

Adnan Džafić: Gól jsem věnoval své čerstvě narozené dceři


03.10.2017


Hektický a zároveň úspěšný týden má za sebou sedmadvacetiletý záložník Adnan Džafić. Nejdříve se během pobytu v Moskvě stal novopečeným otcem, poté v následujícím kole HET ligy zase oslavoval svůj první ligový gól ve žlutomodrém dresu. Branku věnoval právě své čerstvě narozené dceři.

Utkání 9. kola domácí HET ligy si bude Adnan Džafić velmi dobře pamatovat. Již ve druhé minutě utkání proti Baníku Ostrava si totiž připsal svoji premiérovou ligovou branku. „Byl to nádherný pocit. Ihned, když jsem dostal balón, věděl jsem, co chci udělat a naštěstí mi to vyšlo. Gól jsem věnoval své právě narozené dceři Mii,“ radoval se po utkání v Ostravě novopečený otec. Ten se o narození potomka dozvěděl během svého pobytu v Moskvě, kde byl v rámci evropské ligy s celým týmem.

„Čerstvě po příletu do Moskvy mi přišla sms, že manželka je v porodnici. Po předzápasovém tréninku mi už volala, že Mia je na světě,“ popsal Džafić, který narození dcery, kvůli nabitému programu, ještě nestihl ani oslavit. „Věřím, že při první příležitosti to s klukama napravíme,“ sdělil zlínský záložník, kterého díky radostné události čeká i příspěvek do klubové kasy. „Ještě nevím, kolik mě to bude stát, ale rád to zaplatím,“ dodal s úsměvem.

Režim se „Džafovi“ zatím příliš nemění. „Malinká i manželka jsou stále v Táboře a já ve Zlíně. Ihned, jak to bude možné, přestěhují se,“ těší se.

Adnan se svojí rodině však nyní přiblíží v rámci obhajoby poháru MOL Cup. Již dnes odpoledne vyráží s celým týmem do Písku. „Nebude to vůbec lehký zápas. Písek má kádr připravený na druhou ligu, do které budou chtít postoupit. Pro mě to bude specifické utkání, protože hodně kluků tam znám z působení v Táborsku,“ nezlehčuje sílu soupeře.

Rád by si na hřišti užil více prostoru, který by mohl přijít právě nyní při náročném programu. „Trenér je ten, kdo určuje sestavu a já to musím respektovat. Když dostanu příležitost, snažím se být týmu co nejvíce platný,“ říká zlínský záložník, jenž bere reprezentační přestávku vhod. „Myslím si, že pauza nám prospěje. Odpočineme si od cestování a nabereme síly,“uzavřel Adnan Džafić.

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Bohemians349121334:4739
2.Jablonec348141244:5038
3.Pardubice341071738:4737
4.Karviná34781937:6229
5.Č. Budějovice34781941:6929
6.Zlín345121740:6827