FC Zlín oficiální web

Bachůrek chytil penaltu. Oslabení ševci ale na úvod Tipsport ligy podlehli Zlatým Moravcům


13.01.2024


Našemu týmu vstup do Tipsport ligy výsledkově nevyšel. Oslabení ševci v úvodním zápase zimní přípravy na umělé trávě ve Skalici podlehli Zlatým Moravcům 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil v 65. minutě Kukhianidze. Brankář Bachůrek ještě ve druhém poločase zneškodnil Mondekovi pokutový kop.

FC ViOn Zlaté Moravce

1:0

0:0

1. kolo - Tipsport liga, 13.1.2024, 13.00 hod.
Skalica

FC Zlín

Branky: 65. Kukhianidze

FC ViOn Zlaté Moravce: Lukáč – Brenkus, Majdan, Hodúr, Duga, Jinjolava, Nagy, Dulay, Dramé, Tabatadze, Balaj. Střídali: J. Švec, Moško, Meszáros, Tumma, Richter, Suľa, Mondek, Čonka, Kukhianidze, M. Švec. Trenér: Michal Hipp


FC Zlín: 1. poločas: Dostál – Polášek, Simerský, Didiba, Čelůstka – Vukadinović, Bužek, Janetzký, Bartošák – Bobčík – Akhvlediani. 2. poločas: Bachůrek – Cedidla, Kolář, Jura, Bartošák (66. Hamalčík) - Reiter, Kulíšek, Janetzký (66. Akhvlediani), Švach, Fantiš – Ikugar. Trenér: Bronislav Červenka.


Ševce na začátku zimní přípravy sužuje poměrně velká marodka. Trenér Červenka v sobotním zápase proti Zlatým Moravcům z různých důvodů postrádal hned osm fotbalistů z kádru. Do prvního letošního utkání nezasáhl brankář Rakovan ani hráči do pole Tkáč, Slončík, Gonzalez, Černín, Žák, Číž či Natchkebia. Bosňan Pidro si v rodné zemi stále vyřizuje víza.

Naopak poprvé dres našeho klubu navlékli Tornike Akhvlediani s Kennethem Ikugarem. Gruzínský forvard i nigerijský útočník jsou ve Zlíně na zkoušce.

Čtyřiadvacetiletý Akhvlediani je odchovancem týmu FC Gagra. V mládeži působil i ve španělském Leganés. Dále prošel kluby FC Zestafoni, Dinamo Tbilisi, Torpedo Kutaisi a naposledy byl v týmu FC Samtredia.

O rok mladší Ikugar přišel do Česka před třemi lety. Byl v Ústí nad Labem, odkud se vydal na sousední Slovensko. Prošel Trnavou, Trebišovem a Zlatými Moravci, takže o motivaci měl v sobotním utkání postaráno.

Naopak na testech v druholigové Viktorii Žižkov je Nedeljko Kovinić.

Ševci poprvé zahrozili ve 3. minutě. Po Vukadinovićově přiťuknutí nepřesně pálil z hranice šestnáctky Akhvlediani.

Náš tým dál měl častěji míč na svých kopačkách, Poláškova rána ale postrádala razanci a Bobčík pálil z dálky vysoko nad. Hlavičku kapitána Simerského zase chytil brankář Lukáč. Slovenský gólman si po čtvrt hodině hry poradil i s dalším pokusem Bobčíka. Na druhé straně musel v prvních dvaceti minutách dvakrát zasahovat gólman Dostál.

Ševci byli ale dál aktivnější a nebezpečnější, s trestným kopem Čelůstky si však poradil brankář ViOnu. Lukáč pak zkrotil i ránu Janetzkého z voleje. Ve 26. minutě po další naší akci soupeř odvracel balon před brankovou čarou.

Zlíňané měli až do přestávky herně navrch, střelecky se však stejně jako soupeř neprosadili. 
Trenér Červenka poslal do druhé půle devět nových hráčů, zůstali pouze Bartošák s Janetzkým. Zlaté Moravce vyrovnaly hru, začaly více zlobit. Naopak ševci už tolik nebezpeční a aktivní nebyli.

Navíc jsme začali i více chybovat. Nepřesnou rozehrávku Jury ještě Kukhianidze nepotrestal, když našeho gólmana nepřehodil, ale v 65. minutě už šel se stejný hráč radoval. Po centru z pravé strany se prosadil zblízka hlavou a poslal ViOn do vedení.

Poslední tým slovenské Niké ligy mohl vzápětí přidat druhou branku. Mondek ale penaltu nařízenou za faul krajního beka Cedidly neproměnil, Bachůrek se blýskl výborným zákrokem a pokus kryl.

Ševci se sice snažili, v závěru se dostali i do několika velkých šancí, ale dorážející Cedidla ani Reiter po zpětné Kolářově přihrávce těsnou porážku 0:1 neodvrátili.

Další utkání sehrají na umělé trávě ve Skalici v úterý, kdy v rámci Tipsport ligy vyzvou domácí MFK. Závěrečný zápas proti Zbrojovce Brno sehrají v sobotu 20. ledna doma na Vršavě.

Přiřazené fotogalerie


13.1.2024 – FC ViOn Zlaté Moravce

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec359141245:5041
2.Pardubice351171739:4740
3.Bohemians359121434:4839
4.Karviná35881938:6232
5.Č. Budějovice35782041:7029
6.Zlín355121840:6927