Béčko i bez trenéra Hubáčka v derby remizovalo

07.06.2024

Juniorce Zlína závěr třetiligové sezony vychází. Mladí ševci slušně zvládli i páteční derby v sousedních Otrokovicích, v předehrávce 31. kola MSFL remizovali na hřišti Zlínska 2:2, o dělbě bodů rozhodl v 84. minutě střídající Libor Bobčík.

Hosty z pozice hlavního kouče vedl asistent Roman Dobeš, který zastoupil Davida Hubáčka, jenž je mimo ČR.

„Myslím, že v tom nebyl až takový problém. David mi nic dopředu nenařizoval, řekl mi, ať si to udělám podle sebe. Bohužel nám před utkáním vypadli dva hráči, ale kluci je dokázali nahradit a nakonec to zvládli velmi slušně,“ těší Dobeše.

Kvůli nemoci nenastoupil Číž, na předzápasovém tréninku se zranil dorostenec Navrátil. Šanci tak dostali jiní mladíci, po změně stran se na trávníku kromě Bobčíka objevili Petruta, Hordiienko a Chytil.

„Kluci si vedli velice slušně,“ chválil snaživé mladíky Dobeš.

Remízu na půdě rivala nakonec bral. „Vzhledem k tomu, že jsme dvakrát prohrávali a dotahovali, jsme rádi i za remízu. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale soupeř má svoji kvalitu, vždyť je v tabulce druhý. Jsem rád, že jsme protáhli sérii bez porážky na tři utkání a naladili se na závěrečný duel v Hlučíně,“ uvedl.

První půle pátečního střetnutí byla vyrovnaná. Ševci vstoupili do utkání lépe, ale moc nebezpeční nebyli. S postupem času se rozehráli i domácí. Dostali se do několika zakončení, nebyli však přesní. Nejblíže vedoucímu gólu byl Pernatskyi, trefil ovšem vzdálenější tyč Bachůrkovy svatyně.

Na druhé straně stoper Jura po rohu mířil jen do připraveného Kaliny.

Zlínsko pak zahrozilo po přečíslení dvou na jednoho, střelu Vintra ale obětavě zblokoval Hartman.

„V zápase nás trápila útočná fáze. Měli jsme dost nebezpečných akcí, které jsme ale nedotáhli až do konce. Některé z nich byly hodně nadějné, soupeř to hasil na poslední chvíli. Měli jsme tam však i horší pasáže, které se střídaly s dobrou hrou,“ říká Dobeš.

Nástup do druhé půle měl lepší celek z Otrokovic. Skóre otevřel v 51. minutě Dano. Domácí středopolař potrestal chybu soupeře v rozehrávce, zblízka prostřelil gólmana Bachůrka.

Hosté ovšem přispěchali s rychlou odpovědí, brzy srovnali na 1:1. Krakovčík odvrátil rohový kop k Červinkovi, jehož centr usměrnil do sítě nepokrytý Polášek.

Zlíňané se zvedli, byli blízko obratu. V 68. minutě uháněl Ovesný sám na brankáře Kalinu, kterého překonal, gól ale sudí Mikeska na pokyn asistenta kvůli údajnému ofsajdu neuznal. „Byla to hraniční situace, sporný moment. Kluci se zlobili, já to beru s nadhledem,“ říká Dobeš.

Utkání bylo jinak korektní, bez nějakých excesů. „Odehrálo se to ve férovém duchu,“ uvedl hostující trenér.

Závěr byl dramatický, napínavý. Zlínsku vrátil vedení střídající Jovanović, jenže v 84. minutě napřáhl z hranice šestnáctky Bobčík, jehož střelu tečoval mimo dosah brankáře Kaliny kapitán domácích Krakovčík a bylo to 2:2.

Juniorka ševců zakončí letošní sezonu už v úterý, kdy předehrává poslední zápas v Hlučíně.

MSFL, 31. kolo

FC ZLÍNSKO – FC ZLÍN B 2:2 (0:0)

Branky: 51. Dano, 75. Jovanović – 58. Polášek, 84. Bobčík. Rozhodčí: Mikeska – Dudek, Jurajda (Prokop). Žluté karty: Mirvald, Sekulič, Russmann, Pernatskyi – Hamalčík. Diváci: 212.

Zlínsko: Kalina – Slovák, Krakovčík, Weber, Pernatskyi, Dano, Mirvald, Russmann, Sami, Vintr (59. Jovanović), Sekulič (59. Dostál). Trenér: David Rojka

Zlín B: Bachůrek – Polášek (67. Chytil), Slouk, Jura, Hartman (46. Petruta) - Ovesný, Hönig, Kulíšek, Švach, Hamalčík (46. Bobčík) - Červinka (82. Hordiienko). Trenér: Roman Dobeš.