FC Zlín oficiální web

Bohumil Páník: Vítězství by pro nás bylo z říše snů, my za těmi sny ale chceme jít


13.09.2017


Už jen hodiny počítají hráči a fanoušci do prvního utkání Evropské ligy. V tom Zlínští vyzvou moldavský klub Sheriff Tiraspol. Hráči si dnes zatrénovali v Olomouci a poté následovala tiskové konference, kde trenér Bohumil Páník a kapitán Petr Jiráček, sdělovali novinářům své pocity a dojmy před úvodním výkopem.

"Věnovali jsme přípravě hodně. Hned jak skončilo ligové utkáním," prozradil na úvod Bohumil Páník. "Materiály jsme měli posbírané a byli jsme i ve spojení s Legií Varšava. Takže jsme měli perfektní rozbory utkání Sheriffu s Karabachem. Zápasy s Legií pro nás byli výchozí. Viděli jsme dva způsoby hry soupeře. Je to dynamické mužstvo, které se opírá o některé hráče, jenž jsou nadstandardní. Víme, jaké způsoby hry dovedou hrát a trochu jsme se na to připravili,“ říká zlínský kouč.

Tiraspol vládne moldavskému fotbalu v podstatě od svého vzniku v roce 1997. Jak je na tom ale v rámci Evropy? "Kvalita se dá určitě srovnat s českou špičkou. Já to přirovnávám k naší silné trojce z ligy. Je to podobný fotbal, jako jsme hráli v Turecku a proto jsme tam letěli. Zkušenosti z toho máme. Hráli jsme tam s Ludogorcem. Toto jsou typické východní mužstva, která jsou obohacena o hráče ze západu a mají vybrané ty nejlepší hráče z východu. Jsou tam obrovské finanční prostředky a krásný tréninkový areál. To mužstvo je opravdu vyspělé," uznává sílu soupeře šedesátiletý trenér.

Ševci však do utkání rozhodně nepůjdou se sklopenou hlavou, jak potvrzuje zlínský lodivod. "Spokojen bych byl s vítězstvím. Vždycky jdeme do zápasu s tím, že chceme vyhrát," usmívá se Páník. "Dá se hrát i proti Barceloně, což jsme mohli vidět včera. Všichni jdou proti ni vyhrát a nakonec prohrají, nebo aspoň většina z nich. Jednou za čas ale toho soupeře můžeme přehrát a vyhrát s ním. Když nás soupeř podcení a není v ideální formě, tak se jim to naskládá. My dovedeme udeřit a potom to nějak umanévrovat. To je náš způsob hry. Kvalita toho mužstva je obrovsky veliká a vítězství je pro nás z říše snů. My za těmi sny ale chceme jít a chceme kráčet dál."

Uzdravovat se pomalu začínají i někteří hráči. Ševci mohou již počítat s Dame Diopem. "Beauguel se posouvá po milimetru. Únava je u něj veliká, ale máme ho tu a pokud ho budeme potřebovat, tak k dispozici bude. Dame Diop s námi trénuje od pondělí a bylo vidět, že je výborně připravený. Začal s námi trénovat i Tomáš Janíček, ale to je příliš krátká doba, takže ten tady s námi není. Hronek má individuální tréninky do neděle a potom s ním kondiční kouč udělá zátěžové testy. Pokud projdou, tak možná by to na zápas se Slavií stihl. Libor Holík je na tom podobně," prozradil ke stavu hráčů Páník.

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Bohemians349121334:4739
2.Jablonec348141244:5038
3.Pardubice341071738:4737
4.Karviná34781937:6229
5.Č. Budějovice34781941:6929
6.Zlín345121740:6827