FC Zlín oficiální web

Daniel Holzer: Musíme se připravit na bouřlivou atmosféru a houževnatého soupeře


01.10.2017


V rámci devátého kola HET ligy zavítají ševci na hřiště Baníku Ostrava. Zvláštní náboj bude mít utkání především pro Daniela Holzera, kterého právě ostravský Baník vychoval. Proti svému mateřskému klubu si zahraje vůbec poprvé, neboť za svého působení v pražské Spartě hrál Baník druhou ligu.

Fotbalisté Zlína si ve čtvrtečním duelu Evropské ligy na půdě Lokomotivu Moskva náladu příliš nespravili, když po špatném úvodu prohráli 0:3. Za sebou navíc mají náročné cestování. „Já osobně se cítím celkem dobře. Každopádně samotný zápas byl velmi náročný, k tomu i únavné cestování. Hned po příletu jsme měli lehký regenerační trénink a pak dostali zbytek dne volno,“ přiblížil Daniel Holzer. 

Nyní je ale nutné přepnout na domácí HET ligu. Ševce čeká v neděli od 17:00 nepříjemný soupeř, zajíždí totiž na horkou půdu ostravského Baníku, tedy staronového nováčka. „Oni jsou teď hlavně pod tlakem. Neměli dobré výsledky, v tabulce jsou dole a už dlouho nedokázali vyhrát za 3 body. Pro nás to tedy nebude jednoduchý zápas. Očekávám, že domácí požene vpřed skvělá kulisa. Fanoušci tam dokáží Baník vyburcovat k dobrému výkonu, tudíž my se budeme muset připravit na bouřlivou atmosféru a houževnatého soupeře, který nám nedá nic zadarmo,“ je si vědom. 

Pro Daniela to navíc bude velmi speciální zápas. V Baníku totiž prošel všemi mládežnickými kategoriemi. „Strávil jsem tam nějakých 10 let. Bude to vlastně poprvé, co proti Baníku nastoupím. Hrozně se na to těším a věřím, že dokážeme získat tři body,“ řekl levý obránce ševců. „Jsem zvědav i na fanoušky, jak mě příjmou. Tím, že jsem byl ve Spartě a Baník ve druhé lize, tak jsme proti sobě nehráli a já jsem teď zvědavý, jak na mě budou reagovat,“ neskrývá očekávání rodák z Havířova. 

Jak je již zvykem, v kabině vypíše jistou motivaci. „Nějaké občerstvení v případě vítězství určitě rád zařídím,“ potvrdil. „Hodně kluků, se kterými jsem v Baníku hrál, tam už nejsou. Z těch, kteří tam zůstali, je tam Milan Baroš. Z mladších pak Robert Hrubý, jenž semnou hrál také v reprezentaci, nebo Denis Granečný, se kterým jsem v kontaktu, a budeme si chtít vyměnit dres,“ přiznal. A nějaké hecování? „To proběhne asi teprve dnes večer,“ dodal s úsměvem na závěr Holzer. 
 

Podkategorie

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec359141245:5041
2.Pardubice351171739:4740
3.Bohemians359121434:4839
4.Karviná35881938:6232
5.Č. Budějovice35782041:7029
6.Zlín355121840:6927