FC Zlín oficiální web

Druhá remíza v řadě. Ševci před reprezentační přestávkou získali první venkovní bod


07.10.2023


Náš tým si ve FORTUNA:LIZE připsal druhou remízu v řadě. Ševci po domácím souboji s Českými Budějovicemi hráli nerozhodně i v Ďolíčku s pražskými Bohemians 1905. Ve vyrovnaném duelu 11. kola branka nepadla, zvenku tak po poctivém výkonu vezeme první bod. 
 

Bohemians Praha 1905

0:0

0:0

11. kolo - F:L, 7.10.2023, 15.00 hod.
Městský stadion Ďolíček

FC Zlín

ŽK: Jedlička, Hybš, Prekop, Beran - Didiba, Simerský, Rakovan
Rozhodčí: Černý - Caletka, Dobrovolný (Julínek) | VAR: Radina | AVAR: Leška
Počet diváků: 5412

Bohemians Praha 1905: Jedlička – Vondra, Hůlka, Hybš – M. Dostál (68. Beran), Jánoš (68. Hrubý), Smrž, Kovařík – Prekop, Puškáč (76. Kadlec), 76. Matoušek (Kozák). Trenér: Veselý


FC Zlín: Reiter, Simerský, Kolář, Čelůstka (46. Cedidla) - Fantiš, Didiba (61. Bužek), Janetzký, Tkáč (94. Slončík), Bartošák (62. Dramé) - Vukadinović (89. Kovinić). Trenér: Vrba


Na hrotu zlínského útoku dostal šanci Vukadinović, od první minuty hrál i Bartošák. Do základní sestavy se vrátil Reiter, naopak v ní chyběli Slončík s Pidrem. Poprvé mezi náhradníky zůstal obránce Cedidla. Připravený zasáhnout do hry byl po karetním trestu Černín.

Oba týmy společně s diváky před utkáním minutou ticha uctily památku Miroslava Pohuňka.

Člen Společenství legend Bohemians, který získal se Spartou mistrovský titul, zemřel pár měsíců před devadesátými narozeninami.

Úvod utkání byl vyrovnaný, soupeři hrozili hlavně po standardních situacích. Ve 14. minutě se po dlouhém autu do zakončení dostal zlínský kapitán Simerský, gólmana Jedličku ale neprostřelil. Na druhé straně mužstvo podržel Rakovan, který po rohovém kopu míč vyrazil před sebe, ránu Matouška ovšem dokázal zneškodnit.

Hra se dál přelévala z jedné strany na druhou, byla však rozkouskovaná častými fauly, souboji. I kvůli tomu se hráči ani jednoho z mužstev do zakončení příliš nedostávali.

Ševci velmi dobře bránili, vpředu ale až tolik nebezpeční nebyli. Hrozili hlavně nákopy ze stran, míče ze vzduchu ovšem sbíral vysoký stoper Hůlka. Na druhé straně tečovaná rána Puškáče skončila mimo, s trestným kopem Dostála si poradil Rakovan.

Rušno bylo hlavně na konci první půle. Hrozili klokani. Po rohu Kovaříka se míč snesl k nepokrytému Vondrovi, gólman Rakovan ale skvěle zasáhl. Po standardní situaci Hybše hlavičkoval Prekop vedle. V nastaveném čase první půli uháněl do brejku Matoušek, obránce Čelůstka ale skvělým skluzem rychlého útočníka zastavil ještě před šestnáctkou a velkou příležitost soupeře zmařil.

Zkušený krajní bek se ale zranil a o přestávce musel střídat. Do hry šel Cedidla. Zápas nedohrál kvůli prošlápnutému kotníku ani středopolař Didiba. 
Náš tým zahrozil hned po změně stranů. Po brejku tvrdě pálil zboku Vukadinović, gólmana Jedličku ale nepřekonal.

Ševci byli na začátku druhého poločasu daleko aktivnější, Bartošák ale po Vukadinovićově přízemním centru nedokázal trefit míč.

V 52. minutě se oba zlínští hráči po velkém zaváhání domácí obrany hnali do šance, ale v kombinaci si nevyhověli a kontr nedotáhli.

Klokani odpověděli pokusem Smrže. V 56. minutě Matoušek pláchl Kolářovi i Cedidlovi, ve vyložené šanci ale mířil jen do náruče připraveného Rakovana.

Ševci mohli strhnout vedení na svoji stranu v 65. minutě. Po nadýchaném centru hlavičkoval osamocený kapitán Simerský ve vyložené pozici vedle.

Na domácí straně neuspěli Smrž ani Prekop.

V závěru už to byl spíše boj mezi šestnáctkami. V 86. minutě ještě nebezpečně pálil střídající Beran, Rakovan si však s nepříjemně tečovanou ranou poradil. Na konci střetnutí po rohu Dramého zakončoval Janetzký.

Diváci se tak v Ďolíčku branky nedočkali, ševci po remíze 0:0 venku vydolovali první letošní bod.

FORTUNA:LIGA má nyní reprezentační přestávku. Ševce v ní čeká pohárové utkání v Uničově, kde se představí ve středu 11. října.

Podkategorie

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec359141245:5041
2.Pardubice351171739:4740
3.Bohemians359121434:4839
4.Karviná35881938:6232
5.Č. Budějovice35782041:7029
6.Zlín355121840:6927