FC Zlín oficiální web

Fotbalové jaro začíná! V prvním zápase po zimní pauze míříme do Teplic


09.02.2024


Zimní příprava je u konce, o víkendu startuje jarní část FORTUNA:LIGY. Náš tým zahájí druhou polovinu sezony na severu Čech. Na podzim jsme doma s Teplicemi zvítězili 2:1 a stejný výsledek bychom rádi brali i v odvetě na Stínadlech. Zda budeme úspěšní, ukáže devadesát minut duelu 20. kola, který se hraje v lázeňském městě v neděli 11. února od patnácti hodin.

Ševci mají před sebou pořádně nabitý začátek jara. V neděli hrají v Teplicích, hned ve středu hostí v dohrávce 17. kola pražskou Slavii a náročný týden zakončí doma v derby se sousedním Slováckem. Na obě utkání můžete nakupovat vstupenky >ZDE<.

I proto je důležité, abychom do druhé části sezony dobře vstoupili a odrazili se k lepším výkonům i výsledkům než tomu bylo na podzim.

Náš tým chce spoléhat na fungující organizovanou defenzivu, poctivou práci celého týmu.

Trenér Červenka má k dispozici čtyři nové hráče. Na Letnou v zimní pauze dorazili útočníci Tomáš Schánělec ze Sparty, Kenneth Ikugar, naposledy hráč Trnavy, defenzivní záložník Cletus Nombil ze slovenské Petržalky a krajní obránce či křídelník Zviad Natchkebia z Gruzie.

Zmiňované posily se představily také v povedené generálce na půdě Dunajské Stredy, kde jsme zvítězili gólem Černína 1:0.

Ševci se po návratu z Turecka připravují v domácích podmínkách, jarní počasí nejen našemu týmu přeje. Mimo hru stále zůstávají David Tkáč s Filipem Žákem a mladík Adam Číž, jinak je tým zdravý, nachystaný rvát se o důležité ligové body.

Kádr Teplic, které jsou po podzimní části s dvaceti body na desátém místě, se v zimní pauze nijak zvlášť nezměnil. Stínadla opustila pouze trojice zahraničních hráčů Nemanja Krsmanović, Soufiane Dramé a Ngosa Nsunzu, naopak kádr Teplic posílil devatenáctiletý Albert Labík ze Slavie Praha. Na podzim hostoval o patro níže, ve Vlašimi.

Další novou tváří je třiadvacetiletý slovenský brankář Richard Ludha.

Trenér Zdenko Frťala může i na jaře počítat se službami Štěpána Chaloupka, kterého sice koupila Slavia, ale stopera nechá v Teplicích dokončit ročník. I na jaře budou v lázeňském městě hostovat Daniel Fila s ex-zlínským Petrem Hronkem.

Severočeši v přípravě střídali lepší výsledky s horšími, závěr jim ale vyšel. Na herním soustředění v Turecku porazili bulharský celek Ludogorets Razgrad 3:1. Dva góly dal účastníkovi evropských pohárů Senegalec Abdallah Gning, který na podzim střelecky mlčel. 

Sklářům vyšla také generálka. V Blšanech deklasovali druholigovou Duklu díky výbornému výkonu ve druhé půli 5:0.

Zlín s Teplicemi doposud sehrál v lize celkem 34 vzájemných duelů, bilance je o něco příznivější pro Severočechy. Ševci zdolali skláře dvanáctkrát, soupeř uspěl sedmnáctkrát a pět zápasů skončilo remízou.

Celkem ve vzájemných zápasech Zlína a Teplic padlo 86 branek, 133 žlutých karet a 4 červené karty. Nejčastější výsledek je 2:1 a skončilo jím hned jedenáct duelů.

Stejně dopadl také srpnový zápas na Letné, kde jsme Teplice pokořili góly Tkáče a Cedidly, za hosty v závěru snižoval Vachoušek.


POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

FC Zlín - FK Teplice 2:1 (0:0), sobota 26. srpna 2023

Branky: 55. Tkáč, 66. Cedidla - 88. Vachoušek. Rozhodčí: Berka - Caletka, Šafránková - Radina (video). ŽK: Slončík, Černín - Chaloupek, Cykalo, Vachoušek. Diváci: 2521.

Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Didiba, Reiter - Kolář (86. Bužek) - Vukadinovič (86. Žák), Janetzký, Tkáč (75. Černín), Slončík (63. Y. Dramé) - Fantiš. Trenér: Vrba.

Teplice: Grigar - Knapík, Chaloupek, Cykalo - Hora (61. Bílek), Jukl, Mareček, Radosta (73. Krsmanovič) - Trubač (73. Křišťan) - Fila (61. Vachoušek), Hronek (46. Jásir). Trenér: Frťala.


MINULÝ ZÁPAS SOUPEŘE

AC Sparta Praha - FK Teplice 2:1 (0:1)

Branky: 72. Krejčí, 90. Olatunji - 13. Jásir. Rozhodčí: Starý - Matoušek, Machač - Volek (video). ŽK: Krejčí - Chaloupek, Křišťan, Cykalo. ČK: 4. Sadílek (Sparta). Diváci: 16.530.


SESTAVA SOUPEŘE V MINULÉM ZÁPASE

Teplice: Grigar - Knapík, Chaloupek, Mičevič - Radosta, Křišťan (79. Cykalo), Trubač, Havelka, Bílek (71. Urbanec) - Jásir (71. Vachoušek), Fila (60. Gning). Trenér: Frťala.


ROZHODČÍ

J. Machálek - P. CaletkaL. Lakomý(V. Zaoral) | VAR: O. Berka | AVAR: L. Ratajová


SLEDUJ A FANDI

Utkání 20. kola nejvyšší ligové soutěže začíná v neděli od 15:00 a sledovat ho můžete živě na streamu O2 TV. Sledovat nezapomeňte také sociální sítě klubu, kde pro vás přineseme již tradičně pohled nejen do zázemí stadionu, ale i mnoho dalšího!


VSAĎ SI U TIPSPORTU

Podle aktuálních kurzů si můžete vsadit u našeho generálního partnera Tipsport >ZDE<

Podkategorie

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec359141245:5041
2.Pardubice351171739:4740
3.Bohemians359121434:4839
4.Karviná35881938:6232
5.Č. Budějovice35782041:7029
6.Zlín355121840:6927