Gól Koviniće kvůli ofsajdu neplatil. Ševci hráli s Libercem nerozhodně, získali první bod

12.08.2023

Náš tým se po třech porážkách získal ve FORTUNA:LIZE první bod. Ševci v sobotním zápase 4. kola doma remizovali s Libercem 1:1. Na vedoucí branku hostujícího Christiana Frýdka odpověděl ve 35. minutě Jakub Janetzký, který se hlavou trefil po rohovém kopu Čelůstky. I když jsme měli k vítězství daleko blíž než soupeř, sudí Rouček gól Koviniće v nastaveném čase kvůli ofsajdu odvolal, a tak rušný duel skončil dělbou bodů.

Počet diváků: 2 738

FC Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský, Didiba, Čelůstka – Kolář (65. Kovinić) – Slončík (61. Vukadinović), Janetzký, Tkáč (75. Bužek), Dramé - Fantiš. Trenér: Vrba.

FC Slovan Liberec: Vliegen – Prebsl (84. Horský), Chaluš, Purzitidis – Ghali (84. Preisler), Červ (59. Varfolomejev), Doumbia, Mikula (76. Fukala) - Frýdek - Kulenovič, Tupta (59. Rabušic). Trenér: Kozel.

Trenér Vrba po utkání na Slavii provedl v základní sestavě dvě změny. Od začátku hráli Dramé s Kolářem, jen mezi náhradníky zůstali Žák a Reiterem. Slovanu na Letné scházel zraněný stoper Plechatého, které v obranné trojici nahradil Prebsl.

Ševci začali celkem slušně, ale brzy vyklidili střed pole a nechali hrát soupeře, který zahrozil jako první. Rána hostujícího Doumbii šla ale mimo. Liberečtí se častěji zdržovali na naší polovině, byli střelecky aktivnější. Pokus Červa ale zneškodnil gólman Dostál.

Náš tým byl za svoji pasivitu v úvodu střetnutí potrestán v 15. minutě, kdy Frýdek po zisku míče prošel středem hřiště a přízemní střelou z osmnácti metrů k pravé tyči otevřel skóre. 0:1

Po inkasované brance jsme se zvedli, začali rovněž útočit. Střelu Cedidly ale odvrátil dobře postavený Chaluš a hlavička Didiby po nakrátko rozehraném trestném kopu a centru Dramého mířila jen do náruče gólmana Vliegena. Vzápětí nakrátko rozehráli roh Tkáč s Čelůstkou, který našem osamoceného Koláře, defenzivní univerzál však mířil ve výhodné pozici vedle. Nejblíže vyrovnání byl ve 27. minutě Slončík. Osmnáctiletý záložník obešel stopera Chaluše a šel sám na Vliegena, ve vyložené šanci ale mířil jen do vyběhnutého belgického gólmana.

Ševci dál Severočechy mačkali, hnali se za vyrovnáním. Čelůstka ještě technickou dalekonosnou ranou trefil břevno, ale ve 35. minutě už jsme slavili. Rohový kop Čelůstky hlavou na přední tyči prodloužil Fantiš a Janetzký zblízka uklidil balon do sítě. Pro šestadvacetiletého záložníka to byla první branka v letošní sezoně, opavský odchovanec se trefil po více než roce.

Slovan znovu zahrozil až na konci první půle, Prebsl hlavičkoval po rohu Frýdka mimo. Zlíňané byli ale daleko nebezpečnější. Tkáč ovšem pálil daleko vedle a Didiba hlavičkoval nad. Těsně před přestávkou orazítkovali tyč také hosté, když po Frýdkově centru zakončoval vysunutý stoper Chaluš, skóre 1:1 se ale před poločasem nezměnilo.

Náš tým i po změně stran pokračoval v aktivní hře, sebevědomém výkonu. Liberec se naopak spíše bránil, hrozil jenom z brejků či standardních situací. Oba týmy po hodině hry prostřídaly sestavu, chtěly strhnout vítězství na svoji stranu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ve velkém vedru ubývalo tempo i síly, ale dál se útočilo.

Na jedné straně neuspěl Kolář se střídajícím Kovinićem, na druhé straně zblokovaná střela Kulenoviće skončila vedle.

V závěru šel do hry i mladík Alexandr Bužek, devatenáctiletý zlínský odchovanec si proti Liberci odbyl prvoligovou premiéru. Dostal se i do jednoho zakončení, ale stejně jako kapitán Simerský pálil vysoko nad.

V nastaveném čase rozjásal tribuny Kovinić. Radost černohorského útočníka ale byla nakonec předčasná. Sudí Rouček branku kvůli ofsajdu odvolal. Ševci hráli se Slovanem 1:1 a dál čekají na první výhru letošní sezony. V dalším kole se představí v Hradci Králové.