I ve druhém zápase v Turecku jsme hráli bez branek

31.01.2024

Ani ve druhém přípravném zápase na herním soustředění v Turecku jsme gól nedali a hráli bez branek. Po íránském týmu FC Nassaji Mazandar jsme se rozešli smírně i se sedmým týmem druhé bulharské ligy, celkem Dobrudzha Dobrich.

FC Zlín

0:0

0:0

zima - 3. kolo - Přípravné zápasy, 31.1.2024, 13.00 hod.
Turecko

FC Dobrudzha Dobrich

ČK: 90. Reiter

FC Zlín: Dostál – Reiter, Simerský, Černín, Pidro (20. Čelůstka, 75. Cedidla) – Janetzký, Slončík (65. Gonzalez), Švach (60. Kolář), Natchkebia (60. Bartošák) – Bobčík (60. Nombil) – Schánělec (60. Vukadinović). Trenér Červenka

FC Dobrudzha Dobrich:

Stejně jako v pondělním duelu jsme i ve středečním zápase byli herně lepší, nebezpečnější, ale gól jsme nedali.

Černín v úvodu orazítkoval hlavou břevno, Švach mířil do tyče. Když už se prosadil stoper Simerský, sudí branku neuznal kvůli ofsajdu. Zápas nedohrál Pidro, který střídal s poraněním v obličeje, a ani Reiter, jenž byl v poslední minutě po druhé žluté kartě vyloučen.

Trenér Červenka po pondělním utkání s týmem FC Nassaji Mazandar úplně protočil sestavu, vyměnil kompletní jedenáctku. Zůstal v ní pouze brankář Dostál.

Ševci vstoupili do utkání velmi aktivně a už v 6. minutě mohli jít do vedení. Po rohovém kopu Pidra hlavičkoval stoper Černín do břevna.

Soupeř odpověděl střelou mimo. Pokusu z hranice šestnáctky předcházela zbytečná ztráta záložníka Janetzkého ve středu hřiště.

Náš tým reagoval průnikem Natchkebii. Gruzínský křídelník se do šance proháčkoval přes čtyři bránící hráče, ve výhodné pozici ale mířil těsně nad.

První poločas ovlivnila situace ze 20. minuty, kdy v hlavičkovém souboji utržil tržnou ránu Pidro a se zraněním v obličeji musel na vyšetření do nemocnice. Do hry šel Čelůstka.

I pro nuceném střídání jsme měli herně navrch. Dalekonosný pokus Bobčíka skončil nad a mezi tři tyče se nevešla ani rána Natchkebii. Aktivní Gruzínec si po dalším průniku z levé strany navedl balon na střed hřiště, mířil vedle vzdálenější tyče.

Obrovské šance našeho týmu přišly na konci první půle. A zase u toho byl Natchkebia. Jedna z našich zimních posil si zasekla míč, obešla dva protihráče, ale v tutovce pálil jen do bulharského gólmana, který vychytal i do poloprázdné brány dorážejícího Slončíka.

Mladý středopolař pak přízemním centrem našel v šestnáctce soupeře Švacha a ten těsně před přestávkou orazítkoval tyč.

Navrch jsme měli i po změně stran. Bobčíkovu ránu z pětadvaceti metrů vytáhl bulharský brankář nad břevno. Po následném rohu a skrumáži se prosadil stoper Simerský, turecký sudí ale gól neuznal kvůli ofsajdu.

Tlak našeho týmu pokračoval. Po přízemním centru Natchkebii se ve vyložené pozici zjevil Bobčík, balon ale vůbec netrefil a tak z jasné šance sešlo.

Na druhé straně zahrozil i soupeř. Bulharský útočník prošel pět několik našich hráčů, dostal se až před Dostála, který ale skvěle zasáhl a mužstvo podržel.

V naší další velké příležitosti se ocitl Slončík, který po vysunutí Nombilem pálil z hranice šestnáctky těsně vedle.

Pak se předvedl i střídající Vukadinović. Jeho zblokovaná střela se odrazila k Nombilovi a ten pálil tvrdě k tyči. Gólman Dobrichu ale skvěle zasáhl.

Ševci zahrozili zase až na konci střetnutí. Po centru Vukadinoviće zakončoval Cedidla v dobré pozici hlavou nad.

Vzápětí se náš obránce ocitl v další slibné příležitosti, po centru Koláře poslal hlavou mimo.

V poslední minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Reiter, výsledek 0:0 se ale nezměnil.

Ševci tak i ve druhém přípravném zápase na herním soustředění hráli bez branek.

V pátek se náš tým s Antalyou rozloučí, domů se ale nevrací. Po přistání ve Vídni se přesune do Bratislavy, kde přespí a v sobotu absolvuje v Dunajské Stredě závěrečný přípravný duel. Generálka začíná ve třináct hodin.

Do druhé poloviny sezony vstoupím v neděli 11. února zápasem v Teplicích.