Jaro jsme odstartovali těsnou porážkou v Teplicích

11.02.2024

V prvním jarním utkání jsme na body nedosáhli. V nedělním zápase 20. kola FORTUNA:LIGY jsme neuspěli na Stínadlech, kde jsme podlehli domácím Teplicím 1:2 a v neúplné tabulce jsme zůstali předposlední. Jediný gól našeho týmu vstřelil v 59. minutě střídající Tom Slončík, za skláře se dvakrát trefil Daniel Fila.

Počet diváků: 3086

FK Teplice: Grigar – Kričfaluši, Knapík, Mičević – Bílek (77. Urbanec), Mareček, Beránek, Labík – Trubač (90.+1. Hronek) – Fila (78. Jásir), Gning (86. Čerepkai). Trenér: Frťala.

FC Zlín: Dostál – Cedidla, Kolář, Didiba, Fantiš (55. González) – Bužek, Nombil (55. Slončík) – Vukadinović (84. Reiter), Janetzký (68. Ikugar), Bartošák – Schánělec (84. Pidro). Trenér: Červenka.

Ševcům při jarní ligové premiéře scházeli na Stínadlech marodi Rakovan, Tkáč a Žák, z důvodu disciplinárního trestu nebyl k dispozici ani Gruzínec Natchkebia.

Naopak premiéru v soutěžním utkání si za Zlín odbyli záložník Nombil s útočníkem Schánělcem, Ikugar začal mezi náhradníky.

Skláři nasadili dvě zimní posily ze Slavie, Labíka s Kričfalušim.

Zápas se hrál za deště, na kluzkém terénu.

Začátek byl oboustranně opatrný, bez velkých šancí. Teplice zahrozily pouze po trestném kopu Fily. Jeho tvrdou ránu ale zastavil stoper Kolář. Ševci vycházeli ze zabezpečené obrany, k pořádnému zakončení se ale v úvodní části nedostali.

Ani skláři dlouho nijak zvlášť nebezpeční nebyli, přesto šli ve 36. minutě do vedení. Akci rozjel Fila, který přihrál Bílkovi a naběhl si za obranu. Centr domácího středopolaře smolně ve skluzu přizvedl stoper Kolář právě k Filovi, který zblízka uklidil balon k tyči mimo Dostálův dosah. Byla to vůbec první střela na naši branku v zápase.

V úvodu druhé půle nás podržel skvělým zákrokem gólman Dostál, který po dlouhém nákopu a prohraném souboji v jasné šanci vychytal Trubače, jemuž míč předložil v pokutovém území Gning. Následná dorážka Labíka šla mimo.

Trenér Červenka se po změně stran snažil hru oživit střídáním, na trávník poslal ze střídačky tvořivé středopolaře Slončíka a Gonzaleze. Ševci se s příchodem střídajících hráčů zvedli, začali více útočit, soupeři zatápět.

První ránu Slončíka z trestného kopu ještě brankář Grigar kryl, v 59. minutě už se ale mladý záložník radoval, když balon poslal z třiadvaceti metrů skákavou střelou přesně k tyči.

Jenže dlouho jsme se z nerozhodného stavu neradovali. Bílek rychle rozehrál autové vhazování, Gning obešel Didibu, vnikl do pokutového území, předložil balon Filovi, před prázdnou branku a domácí střelec se z pár kroků nemýlil.

Náš tým ve zbytku utkání útočil, hnal se za vyrovnáním. V 70. minutě hlavičkoval Slončík nad.

Náš mladý záložník byl dál při střelecké chuti. Z trestného kopu ale mířil vedle.

Teplice v závěru rovněž několikrát zahrozily. Mičević po rohovém kopu Marečka mířil těsně mimo, Jásirovu střelu vyrazil Dostál na roh a v zakončení neuspěl ani střídající Hronek.

Ševci už na vyrovnání nedosáhli, ze severu Čech se vrací s prázdnou. Úvodní jarní nezdar se pokusí odčinit v nadcházejícím anglickém týdnu, kdy nejprve doma vyzveme v dohrávce pražskou Slavii a pak i v derby sousední Slovácko.