FC Zlín oficiální web

Mladí ševci se tlačí do sestavy, proti polskému celku si zastříleli


06.07.2024


Dostali šanci a tak se činí. Mladé zlínské pušky se rvou o místo v kádru, v letní pauze střílejí branky. Před týdnem proti Vyškovu nádherně skóroval Patrik Kulíšek, v sobotu se premiérovými brankami v prvním týmu ševců blýskli Radek Ovesný s Dalynem Červinkou. Oba odchovanci hráli v Polance nad Odrou důležitou roli při obratu, velkou měrou se podíleli na výhře Moravanů 4:2 v duelu s polským třetiligovým celkem Podbeskidzie Bielsko-Biała. 

„Všichni mladí kluci ukazují, že mají potenciál i velkou chuť. Jsou draví, snaživí,“ oceňuje počínání talentů z juniorky asistent trenéra FC Zlín Ivo Světlík. 

Radek Ovesný skóroval v 67. minutě, kdy se prosadil po centru Vukadina, stejný hráč pak asistoval i u gólu Dalyna Červinky v nastaveném čase, když brankář polského týmu vyrazil trestný kop Vukadinoviće právě k Červinkovi a ten pohotovou dorážkou stvrdil triumf ševců. 

„Pocity jsou suprové. Hlavní ale je, že jsme zvítězili,“ uvedl Radek Ovesný. 

Nadšený z první branky v áčku byl i spoluhráč Dalyn Červinka. „Čekal jsem na zadní tyči, že by se ke mně mohl míč dostat, což se i povedlo. Jsem velmi šťastný,“ líčí dvacetiletý Červinka. 

„Postupně si na tempo i zátěž zvykáme. Je to těžké, ale nějak se s tím pereme,“ říká Ovesný. 

Šanci i důvěry kouče Červenky si váží, posun do áčka si chce stejně jako další mladíci odpracovat, zasloužit. V zápasech si zatím počínají velice slušně, v sobotu přidali i nadstavbu v podobě vstřelené branky. „Zápas se hrál v celkem dobrém tempu. Soupeř byl solidní, kvalitní na balonu,“ uvedl Ovesný. 

„Poláci měli velkou kvalitu. Vpředu bylo těžké se prosadit, vzadu jsme naopak docela propadávali. Naštěstí jsme to nakonec otočili a vyhráli,“ oddechl si Červinka. 

Spokojený s výsledkem i předvedenou hrou byli také trenéři. Ivo Světlík mužstvo chválil za přístup i výkon ve druhém poločase. „Do utkání jsme vstoupili s hráči, kteří měli v minulých zápasech menší vytížení. Na skvěle připraveném trávníku se hrál oboustranně dobrý fotbal. Zápas rozhodně splnil nejen kondiční účel. Ukázal nám, jak na tom hráči jsou, co v nich je, na čem dál pracovat,“ pronesl. 

Dres ševců v letní pauze poprvé navlékli i uzdravení David Tkáč s Rudou Reiterem, další prostor dostal i středopolař Nombil. „Kluci ukázali, že mají kvalitu. Hlavní je, že se jim nic nestalo a vydrželi. Snad budou do sezony připravení,“ doufá nejen Ivo Světlík.
 
Asistencí na vítězný gól Vukadinoviće, jenž v sobotním duelu zaznamenal tři kanadské body za branku a dvě asistence, si připsal útočník Tomáš Poznar. 
„Pro nás to byla dobrá prověrka. Na polském týmu byly vidět ambice. Soupeř byl organizovaný, dobrý, od nás to ale bylo taky herně slušné,“ míní navrátilec z Trnavy. „Promíchali jsme sestavu, v závěru výsledek otočili a konečně zvítězili. Snad nás to povzbudí do další práce. V zápase byly chyby, které musíme odstranit,“ ví dobře. 

Zkušený forvard se sice střelecky zatím neprosadil, na hřišti se ale cítí dobře. „S kluky i s týmem se zatím sžívám, ale z Trnavy jsem přišel dobře připravený. Do startu sezony ještě musíme potrénovat, abychom byli lepší,“ říká. 

Ševci v pondělí začnou další tréninkový cyklus. Ve středu se celý tým přesouvá na Břeclavsko. Ve Velkých Bílovicích absolvují krátké herní soustředění, které zakončí sobotní generálkou ve Vídni proti slavné Austrii. 
 

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec359141245:5041
2.Pardubice351171739:4740
3.Bohemians359121434:4839
4.Karviná35881938:6232
5.Č. Budějovice35782041:7029
6.Zlín355121840:6927