FC Zlín oficiální web

Mužstvo na hřišti musí nechat úplně všechno. Musíme táhnout za jeden provaz, hlásí nový kouč Vlastimil Petržela


28.02.2018


Všechno se to seběhlo velmi rychle. Vlastimil Petržela převzal zlínský tým. Nerad zasahuje do týmu, během rozehrané sezony. Svému kamarádovi a majiteli zlínského klubu ale nemohl říct ne. S týmem už má svoje plány. Rád by mu vrátil bojovnost a dostal ho tam, kde si zaslouží být.
 

S panem Červenkou jste kamarádi, čekal jste, že za vámi přijde s takovou nabídkou, když vám volal?

Pan Červenka mi volá skoro každý týden, někdy i dvakrát. Nečekal jsem, že za mnou přijde s nabídkou na trénování. My spolu konzultujeme zápasy a to stejné jsem čekal i nyní. Když mi pak řekl, že tam bude přítomen i Zdeněk Grygera, tak mi začalo docházet, že se něco děje.

Co jste na tu nabídku říkal?

Moje první reakce byla taková rozporuplná. Protože já nesnáším, když někoho střídám během rozběhnuté soutěže. Myslel jsem si, že se tady třeba domluvíme v létě. Situace se ale potom tak vyhrotila... Já jsem si ale ani nevšiml, že Zlín je na padáka. Vůbec jsem s tím nepočítal a my tam možná můžeme spadnout. Takže jsme se o tom pak bavili a dohodli jsme se.

Jak na vás Zlín v průběhu ligy působil?

Úžasně. Když jsem se podíval na ta jména, tak jsme si myslel, že Zlín překvapí Spartu a dostane se někam mezi tu nejlepší trojku. Vůbec ale nevím, čím to je, že to nyní nejde. To ví asi nejlíp Bob (Bohumil Páník), proč mu ta jarní část sezony nikdy tak nevycházela.

Když jste se teď bavili i s vedením, máte aspoň představu, v čem by mohl být problém?

Vždycky je to tak, že pokud mužstvo na hřišti nebojuje a nenechá tam úplně všechno, a může umět technicky cokoliv, tak ten zápas stejně nezvládne.

Jaký máte recept na to, aby se bojovnost u těch hráčů vrátila?

Nevím za jak dlouho, ale oni to předvedou. Jaký na to mám recept vám říkat nebudu, ale když jsem viděl některá střídání a reakce těch hráčů, tak ti by dostali takový kartáč, že už by se na hřiště nikdy nedostali. Až se mi z toho udělalo blbě.

Máte v plánu zařadit do týmu třeba i mladé kluky z dorostu, či juniorky?

Uvidíme, jak to tady bude vypadat. Máte tady šikovné kluky. To byla i jedna z věcí co mi tady vadila. Všichni ti mladí se dali pryč a jela se stará garda. Tady je kvalitní mužstvo, velice kvalitní.

Máte už v hlavě systém, který by tým mohl hrát a co po něm budete chtít?

To je teď těžké říct. Napřed musíte vidět hráče a z toho si to pak poskládáte. Třeba takový Hronek když přišel ke mně do Vlašimi, tak přišel jako stoper, nebo defenzivní záložník. Když jsem viděl ten jeho potenciál, tak jsme ho vysunul výš a on na jedné straně zabránil gólů a na druhé ho dal. Všechno stačil doběhnout. Dan Holzer je to samé. Když ho vidím na beku tak pláču, protože to je levý záložník. 

Zlín vyhrál MOL Cup, zahrál si Evropskou ligu. Co říkáte na to, co se klubu povedlo vytvořit a dokázat?

Je to úžasné. Něco neskutečného. Sice si myslím, že v Evropské lize se mohli udělat ještě nějaké body, ale právě kvůli těm pohárům to děláme. Liga sama o sobě je o ničem.

Nyní zase máte možnost, projít z MOL Cupu do Evropy. Budete se na to soustředit?

Až budeme vědět, kolik máme bodů. Dva zajíce honit nemůžete. Loni jsem říkal to samé. Nemůžeme jít dál v poháru, protože bychom to neutáhli. Na to pak dojela Opava.

Co na zlínský klub říkáte?

Nejvíc mě tady překvapilo to, jak to zde funguje. To je neskutečné. Když přijdete do klubu, tak takto by to mělo vypadat. V Ostravě jste nevěděl, kam máte jít. Úplně jiné podmínky a důležité je i to, kdo za to zodpovídá. To je první předpoklad a velice dobrý, že se ví, kdo má co dělat a nyní je to na nás v kabině, abychom to dali dohromady a táhli za jeden provaz. Nebudeme si nic nalhávat, bude to strašně těžké. Jablonec teď dvakrát vyhrál. Nám vypadl Traoré, což je velký problém, ale nějak to zvládneme.

Asistenty budete mít stejné, jako měl pan Páník. Jak vám to bude fungovat?

Já je neznám, nemůžu je hodnotit. Dohodneme se o náplni tréninku, oni si pojedou svoje a já si tam těch jedenáct hráčů do sestavy najdu. Budu spíš pozorovatel na tréninku. Dřív jsme ty cvičení s nimi dělával, Ferguson mi řekl, že se to nesmí, protože pak nemám přehled, co se mi děje za zády. Ale nebojte se, že budu někde sedět. Bývám vyšťavený víc než ti hráči. Kdyby hráli na těch 220, co mi naměřil doktor, tak bychom nemohli prohrát.

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec359141245:5041
2.Pardubice351171739:4740
3.Bohemians359121434:4839
4.Karviná35881938:6232
5.Č. Budějovice35782041:7029
6.Zlín355121840:6927