Na půdě Karviné jsme díky Bartošákovi vyválčili důležitý bod

12.05.2024

Ani nepříznivý stav 0:2 po prvním poločas nás nezlomil. Ševci ukázali velké srdce, charakter, když v existenčním duelu na půdě předposlední Karviné zachránili alespoň bod. Na remíze 2:2 se ve druhém ligovém nadstavbovém kole skupiny o udržení podílel dvěma brankami střídající Lukáš Bartošák, který nejprve v 53. minutě dalekonosnou ranou snížil a v nastaveném čase pak nekompromisní ranou odvrátil naši porážku. Oba celky mají shodně šestadvacet bodů.

MFK Karviná

2:2

2:0

nadstavba 2. kolo - F:L, 12.5.2024, 18.00 hod.
Městský stadion Karviná

FC Zlín

Branky: 15. Boháč, 45.+1. Ezeh – 54. a 93. Bartošák ŽK: Vukadinović, Pidro
Rozhodčí: Szikszay - Volf, Machač (Kotala) | VAR: Všetečka | AVAR: Hájek
Počet diváků: 3525

MFK Karviná: Ciupa – Bergqvist, Svozil, Fleišman – Mikuš, Boháč, Budínský (79. Ayaosi), Moses, Ražnatović – Ezeh (61. Memič), Regáli (79. Doležal). Trenér: Vlk

FC Zlín: Dostál – Cedidla, Černín, Didiba, Holík (74. Pidro) – Vukadinović (46. Bartošák), Bužek, Janetzký (86. Žák), Tkáč (74. González), Fantiš – Ikugar (64. Slončík). Trenér: Červenka

V základní sestavě našeho týmu se poprvé na jaře objevil uzdravený záložník Tkáč, zpět na křídle byl Vukadinović, jenž nahradil Bartošáka a místo Schánělce dostal na hrotu útoku přednost Ikugar.

V brance Karviné chyběl gólman Holec, který se zranil minulé kolo v Jablonci. Nahradil ho Ciupa.

Jako první zahrozili domácí. Po nepřesné přihrávce Bužka pálil z dálky Mikuš, mířil mimo.

Ševci nevstoupili do utkání dobře a v 15. minutě inkasovali. Ražnatović prošel po levé straně, naservíroval míč Mikušovi, jehož střela neprošla, odražený balon ale přiťukl Boháčovi, který prudkou ranou propálil Dostála a premiérovým gólem v české nejvyšší soutěži otevřel skóre.

Stejný hráč pak pálil z podobné pozice znovu, mířil ale vysoko nad.

Náš tým poprvé zahrozil až ve 22. minutě. Po centru Bužka z pravé strany se k hlavičce dostal Tkáč, balon ovšem poslal však mimo tři tyče.

Karviná však dál byla nebezpečnější. Dalekonosnou ránu Budínského chytil Dostál, který pak vyrazil i přihrávku Ezeha, Regáli se k dorážce nedostal.

Ševcům to v úvodní části nešlo, žádnou tutovku si do přestávky nevypracovali. Na trávníku s přibývajícími minutami rostla nervozita, ve 38. minutě obdržel žlutou kartu Vukadinović, jenž se loktem ohnal po Ražnatovićovi.

Těsně před přestávkou přišla pro náš tým další rána. Regáli vyhrál souboj s Didibou, přiťukl míč Mikušovi, který ho poslal do kapsy Ezehovi a ten ho zametl zblízka do sítě.

Trenér Červenka za nepříznivého stavu 0:2 vysunul stoper Černína na hrot útoku, do hry poslal Bartošáka.

A byl to právě zkušený krajní bek či křídelník, který povedenou dalekonosnou ranou k tyči snížil na 2:1 a oživil šance na důležité body.

K brumovskému rodákovi míč doputoval po autu, přes Bužka a Janetzkého.

Zlíňané vycítili, zvýšili obrátky, jenže větší příležitosti měla Karviná. Po přetaženém centru netrefil odkrytou branku Ražnatović, Memič po úniku zakončoval mimo.

Ševci odpověděli centrem Holíka, Ciupa měl co dělat, aby mu míč nezapadl do branky, ale balon nakonec vytěsnil mimo tři tyče.

Závěr byl dramatický, emotivní, ale bez výraznějších šancí. Náš tým se tlačil dopředu, k pořádnému zakončení se ale dlouho nemohl dostat. Ani Karviná už žádné velké příležitosti neměla. V 89. minutě střílel Fleišman z trestného kopu nad.

Odepisovaní ševci ale v nastaveném čase výsledek srovnal. Po velkém závaru v domácím pokutovém území se k míči dostal Bartošák, který nekompromisní ranou srovnal na konečných 2:2.

Naši fotbalisté mají před sebou ve Skupině o záchranu ještě tři duely. Následující dva odehrají v tomto týdnu doma. Ve čtvrtek na Letné vyzvou České Budějovice, v neděli se před vlastním publikem střetnou s pražskými Bohemians 1905.