Na závěr základní části jsme podlehli Karviné

28.04.2024

Našim fotbalistům závěrečný duel dlouhodobé základní části herně ani výsledkově nevyšel. Ševci doma ve 30. kole FORTUNA:LIGY podlehli ve veledůležitém záchranářském souboji Karviné 0:1 a do rozhodující nadstavbové části vstoupí z předposlední patnácté pozici. Nedělní duel rozhodl už ve 12. minutě po rychlém brejku hostující Regáli.

Branky: 12. Regáli ŽK: Bartošák, Didiba
Rozhodčí: Berka - Vlček, Pečenka (Volek)
Počet diváků: 3910

FC Zlín: Dostál – Holík, Cedidla, Didiba, Bartošák – Vukadinović (84. Tkáč), Bužek (84. Simerský), Gonzalez (58. Janetzký), Slončík, Pidro (46. Ikugar) – Schánělec (72. Natchkebia). Trenér: Červenka

MFK Karviná: Holec – Ražnatović, Bergqvist, Fleišman – Raspopović, Mikuš, Boháč (90.+4. Bederka), Čavoš (70. Budínský), Moses (87. D. Žák) – Regáli (70. Doležal), Memić (70. Ezeh). Trenér: Vlk

Trenér Červenka postrádal v závěrečném zápase základní části vykartovaného Černína, od první minuty znovu hráli Slončík s Vukadinovićem, naopak mezi náhradníky usedl Janetzký. Karviná postrádala stopera Svozila.

Nedělnímu záchranářskému duelu předcházela minuta ticha za zemřelého vedoucího mužstva třetiligové rezervy Karla Šimurdu.

Ševci vstoupili do utkání lépe. Jako první pálil Holík, pokus krajního beka šel ale vedle. Pak to zkoušel z dálky Bužek. Jeho tečovanou střelou ale pokryl gólman Holec.

Slezané odpověděli únikem Regáliho, Memić ale nadějnou akci nedohrál.

Náš tým byl dál aktivnější, jenže po útočném rohovém kopu inkasoval branku. Fleišman odvrátil centr Slončíka k Bužkovi. Hosté jeho tvrdou ránu zblokovali a míč se přes Mikuše dostal až k Regálimu. Slovenský forvard z vlastní poloviny utekl domácí obraně a obstřelil vyběhnutého brankáře Dostála.

Zaskočení ševci dál útočili, hnali se za vyrovnáním. Skákavý pokus Slončíka chytil Holec, který si poradil i se střelou Vukadinoviće.

Ve 37. minutě se opřel do míče kapitán Bartošák, z dálky mířil vedle. Karviná zahrozila po standardní situaci Fleišmana, míč však po hlavičce Raspopoviće skončil u připraveného Dostála.

Trenér Červenka poslal do druhé půle Ikugara, jenž nahradil Pidra. Jako první po změně stran ale zahrozili hosté. Po chybě Bužka zakončoval Čavoš z hranice šestnáctky nad.

Na druhé straně mířil Slončík z trestného kopu do zdi.

Ševci se snažili, ale v ofenzivě jim to drhlo. Karviná byla vzadu pozorná, náš tým do velkých šancí nepouštěla.

V 63. minutě po centru Bartošáka hlavičkoval Ikugar, Holec byl však na místě. Po střele Slončíka karvinský gólman zasahovat nemusel, rána šla totiž vysoko nad.

Zlíňané v závěru otevřeli hru, soupeře přimáčkli.

Do zakončení se neustále tlačil hlavně Slončík. Mladý středopolař po Vukadinovićově přihrávce pálil vedle.

Slezané se po většinu času pouze bránili, přesto mohli v 87. minutě podruhé skórovat. Střídajícího Budínského ale vychytal Dostál.

Zlínský gólman šel v nastaveném čase na poslední standardní situaci, Slezané se ale ubránili a uhájili hubené vedení 1:0.

Ševci po těsné porážce klesli v tabulce FORTUNA:LIGY na předposlední patnáctou pozici, nadstavbovou část odstartují příští sobotu na hřišti třináctých Pardubic.