FC Zlín oficiální web

Naděje ševců na bodový zisk pohasly po přestávce. Dostál čaroval, kontaktní branka přišla pozdě

06.08.2023

Ani do třetice to nevyšlo. Náš tým si ve FORTUNA:LIZE připsal další těsnou porážku. Ševci po Spartě nevyzráli ani na Slavii, dalšímu kandidátovi na mistrovský titul v Edenu podlehli 1:2. V zápase nás držel výtečný brankář Standa Dostál, kterého po změně stran překonali Lingr s van Burenem. V závěru se utkání ještě zdramatizovalo, po hlavičce debutanta Černína si dal domácí bek Vlček vlastní gól.

Počet diváků: 17 581

SK Slavia Praha: Kolář – Vlček, Ogbu, Holeš – Schranz (73. Tomič), Zafeiris, Oscar (65. P. Ševčík), Provod – Van Buren (65. Chytil), Jurečka (82. Tijani), Lingr (65. M. Jurásek). Trenér: Trpišovský.

FC Zlín: Zlín: Dostál – Cedidla (56. Ndiaye), Simerský, Didiba, Čelůstka – Reiter, Janetzký, Slončík (56. Kolář), Tkáč (80. Černín), Fantiš (56. Dramé) – Žák (56. Vukadinović). Trenér: Vrba.

Trenér Vrba po porážce se Spartou provedl v základní sestavě jedinou změnu. Místo Vukadinoviće nastoupil Reiter.

Domácí kouč Trpišovský místo zraněného Douděry nasadil Schranze.

Úvod utkání byl opatrný. Oba týmy zahrozily na začátku pouze jednou. Nejprve po centru Provoda odvracel balon do bezpečí Dominik Simerský, na druhé straně pálil Flip Žák z dálky vedle.

Domácí měli v první půli herně navrch. Z trvalé územní převahy vytěžili nebezpečné střely zpoza šestnáctky i několik velkých šancí. Ševci ale pozorně a obětavě bránili, taky měli i štěstí, protože střela Provoda skončila na tyči a rána Zafeirise zatřásla spojnicí.

Pražané hrozili hlavně po centrech ze strany a standardních situacích. Vedoucí gól měl na kopačce Schranz, ale ve vyložené pozici selhal. Ještě předtím po Lingrově centru odvracel Janetzký míč těsně nad.

Slavia s přibývajícími minutami stupňovala svůj tlak, ševci ale odolávali. Po Simerského chybě v rozehrávce se sám před Dostálem ocitl van Buren, ale náš gólman předvedl skvělý zákrok a mužstvo podržel.

Zkušený brankář se v Edenu opravdu nenudil. Před přestávkou ještě vytáhl na roh přízemní střelu domácího kapitána Holeše, v nastaveném čase první půle pak reflexivně vyrazil hlavičku Lingra, po něm mířil hlavou do břevna Van Buren.

Opora ševců inkasovala až po změně stran. Provod si po autu vyměnil míč se Zafeirisem, po jeho centru Jurečka posunul míč doleva na Lingra a ten zblízka Dostyho propálil.

Další velkou příležitost zmařil Lingrovi opět fantastický Dosty, který lapil i dorážku Jurečky.
Trenér Vrba po hodině hry sáhl do sestavy, vyměnil hned čtyři hráče. Na trávník se dostali Dramé, Ndiaye, Kolář a Vukadinović.

V 60. minutě ale přidal druhý gól van Buren, jenž do sítě ve skluzu usměrnil přízemní přihrávku Provoda.

Náš tým pořádně zahrozil až za nepříznivého stavu 0:2. Po rohovém kopu se dostal k míči Tomáš Čelůstka. Jeho centr domácí brankář Kolář podcenil a míč skončil na tyči! Poté ještě nepřesně střílel obránce Simerský.

Zbytek utkání se sešívaní dál snažili pálit, na výtečného Dostála si ale nepřišli střídající Chytil, Jurečka ani Tomič.

V závěru si parádní premiéru ve zlínském dresu připsal stoper Černín. Vysoký zadák střídal Tkáče a krátce po příchodu na hřiště zápas zdramatizoval. Letní posila se prosadila po centru Vukadinoviće, když Černínovu hlavičku ještě tečoval za Koláře obránce Vlček.

Na konci ještě zahrozil obránce Jakub Kolář, střela mladého obránce šla ale těsně nad. Ševci už tak na remízu nedosáhli, z Edenu si domů na Moravu odvezli těsnou porážku 1:2.

Čekání na první letošní body se pokusíme utnout za týden doma proti Liberci.