FC Zlín oficiální web

Nějaké hecování proběhne, ale na hřišti se jede od nuly, upozorňuje Lukáš Železník


23.09.2017


Lukáš Železník strávil rok v týmu Slavie, aby se přes hostování v Mladé Boleslavi vrátil zpět do mateřského Zlína. Nyní zlínského útočníka čeká pikantní souboj, když se na domácím stadionu postaví právě bývalému zaměstnavateli, který aktuálně drží šňůru třiatřiceti zápasů bez prohry a ve Zlíně navíc může získat rekord české nejvyšší soutěže.

Ze Zlína jsi odešel do Slavie, nyní jsi zpět. Co se ve zlínském klubu změnilo?
Je tady spousta nových kluků, to je taková nejzásadnější změna. Jinak si myslím, že vše zůstalo téměř stejné. Například i tréninky jsou pořád takové, co jsem byl zvyklý dříve.

Byl pro tebe návrat do Zlína přijemný?
Měl jsem i možnost jít jinam, ale byl jsem strašně rád, že jsem se mohl vrátit zpět do Zlína, protože jsem odchovanec a navíc tam bylo velké lákadlo Evropské ligy. Jsem rád, že to kluci v minulé sezoně ubojovali a mohu si to teď taky zahrát. Byl to pro mě zážitek. Já jsem se vždycky chtěl vrátit domů, jsem za to rád, že mohu zase hrát za Zlín.

Do Slavie přišla spousta nových hráčů. Jak jsi ty příchody vnímal?
Ono už to začalo, když do Slavie vstoupilo CEFC s panem Šimáněm a zachránili Slavii od krachu. Šlo vidět, že chtějí budovat velký tým. Ještě za mého působení se začalo prohlašovat, že Slavia chce tým, který bude konkurovat celé Evropě. To se jim teď daří a ty nákupy odpovídají rozpočtu. Myslím si, že to tam dělají dobře.

Jsi v kontaktu s nějakými bývalými spoluhráči ze Slavie? Hecujete se navzájem?
Určitě si před zápasem napíšeme a tím, že je tam teď Jugy, tak možná nějaké hecování proběhne. Na hřišti se ale už jede od nuly.

Třiatřicet zápasů bez prohry. Taková je aktuální ligová bilance Slavie. Vy ale máte možnost tuto sérii utnout.
Někde jsem to četl, že dorovnali rekord Sparty. Asi je potřeba, říznout je teď, aby se neosamostatnili a na tom výsluní zůstaly dva týmy.

Probíráte to v kabině?
Moc ne. Není to téma, o kterém bychom diskutovali. Někteří si toho asi všimnou, ale jiní to nevnímají. Možná to trenéři připomenou před zápasem.

Zlín dokázal Slavii vyřadit v semifinále MOL Cupu. Mohlo by se ten výkon podařit zopakovat?
Bude to jiný zápas, protože Slavie přijede rozehranější a mnohem silnější. Nebudou to chtít podcenit. Slavia bude chtít každý rok vyhrávat tituly a poháry. Je úplně jedno, kdo za ně nastoupí. Bude to určitě těžký zápas.

Aktuálně se střídají zápasy v Evropské a české lize. Jak zvládáte takové vytížení?
Je to náročnější. Teď jsme ve třech týdnech odehráli sedm zápasů, ale určitě je lepší hrát, než jen trénovat a čekat na zápasy. Tělo je sice více unavené, ale když dobře regeneruje, tak se to dá dobře zvládat.

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Bohemians349121334:4739
2.Jablonec348141244:5038
3.Pardubice341071738:4737
4.Karviná34781937:6229
5.Č. Budějovice34781941:6929
6.Zlín345121740:6827