Odměna za poctivý výkon chybí. Ševci v derby se Slováckem těsně prohráli

02.09.2023

Ani snaživý, zodpovědný výkon na body nestačil. Náš tým se z Uherského Hradiště vrací smutný a s prázdnou. Ševci v sobotním derby podlehli domácímu Slovácku 0:1, vyrovnaný zápas v 74. minutě rozhodl záložník Marek Havlík. Utkání, které moc velkých šancí nepřineslo, sledovalo na Městském stadionu Miroslava Valenty staršího 6325 diváků.

Počet diváků: 6325

1. FC Slovácko: Fryšták – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Doski – Petržela (57. Mihálik), Havlík, Trávník (81. Siňavskij), Valenta (59. Kim), Holzer (73. Kalabiška) – Vecheta (81. Srubek). Trenér: Svědík.

FC Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský, Didiba, Reiter – Černín (65. Žák) – Vukadinović (80. Ndiaye), Janetzký, Tkáč (80. Kovinić), Slončík (46. Dramé) – Fantiš. Trenér: Vrba.

Zlínský trenér Vrba po výhře nad Teplicemi provedl jedinou změnou. Místo zraněného Koláře nastoupil na pozici šestky urostlý Černín. Dvoumetrový stoper byl v základní sestavě ševců v lize vůbec poprvé.

Kouč Slovácka Svědík od první minuty nasadil Doskiho či Valentu, jen mezi náhradníky zůstali Kalabiška nebo Kim. Do zápasu nezasáhl ani gólman Heča. Zkušený brankář sice figuroval v původním zápise o utkání, ale kvůli zdravotním problémům přenechal místo Fryštákovi.

Ševci se od začátku soustředili na bránění, daleko aktivnějšího soupeře ale v úvodu střetnutí do šance nepustil.

Naopak ve 12. minutě sami zahrozili. Po spolupráci Cedidly a Vukadinoviće zblízka zakončoval dorážející Tkáč, mířil jen do připraveného Fryštáka. Na druhé straně po nakrátko rozehraném rohu zakončoval Vecheta, který pak po centru Havlíka z levé strany mířil hlavou nad.

Vzápětí soupeře vystrašil tvrdou ranou Janetzký, z osmnácti metrů však pálil vysoko nad.

Náš tým dál v derby spoléhal na organizovanou obranu, rychlé kontry. Fantišovu ránu zblokoval stoper Kadlec. Domácí kapitán pak centrem našel v našem pokutovém území Hofmanna, který poslal míč vedle.

Ve 43. minutě zahrozili ševci. Po Vukadinovićově centru se k hlavičce dostal Slončík, mířil slabě, jen do Fryštákových rukavic. Stejně skončil i pokus vysunutého kapitána Simerského.

První poločas zakončil tvrdou ranou záložník Slovácka Havlík. Jeho střela se ovšem mezi tři tyče nevešla.

Hostující trenér Vrba o přestávce stáhl ze hry Slončíka, na trávník poslal Dramého. Byl to právě francouzský křídelník, který ve 48. minutě vyslal do šance Vukadinoviće. Zkušený fotbalista ale v úniku mířil nepřesně.

Celek z Uherského Hradiště držel víc míč na svých kopačkách, přes naši obranu se ale dostával jen velmi složitě. Až po Trávníkově vysunutí se do šance dostal Valenta, pálil ovšem mimo.

Brankář Dostál si připsal zákrok až v 60. minutě po střele střídajícího Kima.

Hra se ve druhém poločase více otevřela, hrozily oba týmy. Vyložené šance ale nepřicházely.

Náš tým vystrašil nepříjemným centrem Kim, skóroval ale až Havlík čtvrt hodiny před koncem. K domácímu záložníkovi se dostal balon po průniku Trávníka, gólmana Dostála překonal příjemný střelou z osmnácti metrů.

Domácí po vstřelené brance výrazně ožili, během chvíle dvakrát nebezpečně vystřelili. Pokus Doskiho šel těsně vedle a ránu Kima s obtížemi vytěsnil výtečný Dostál.

V 85. minutě měl druhý gól Slovácka na kopačce Kalabiška, zblízka orazítkoval spojnici břevna a tyče. Stejný hráč se pak dostal ještě do jedné šance, ale Dostál opět skvěle zasáhl.

Ševci už reagovat nedokázali, porážku 0:1 v hektickém závěru neodvrátili.

FORTUNA:LIGA má nyní reprezentační přestávku. Zlíňané po ní vyzvou doma Plzeň, Slovácko míří na Spartu.