FC Zlín oficiální web

Opakovaný los MOL Cupu: ševci místo Kladna jedou do Uničova


15.09.2023


Nemusí se trmácet do Čech, zůstanou na Moravě. Ševci se ve 3. kole MOL Cupu představí na stadionu třetiligového Uničova, na souboj s divizním Kladnem kvůli chybě při nasazení týmů nakonec nedojde. Rozhodl o tom páteční opakovaný los, který se uskutečnil v sídle FAČR na pražském Strahově. Oficiálním hracím dnem je středa 27. září, ale termín utkání se ještě může po dohodě klubů změnit.

Ševci přijali los, který se musel nečekaně opakovat, s úsměvem. „Uvidíme, jestli je to definitivní varianta. Asi si budeme muset chvíli počkat, než se to někdo potvrdí. Za mě je těžko pochopitelné, že se pohár losoval podruhé, ale soupeře bereme. Uničov je pro nás z hlediska cestování výhodnější protivník než Kladno, které ale zase hraje nižší soutěž,“ říká asistent trenéra Vít Vrtělka.

Role favorita se rozhodně nezříká. „Uničov hraje stejnou soutěž jako naše béčko. Známe jeho sílu, víme, že vyřadil i Karvinou. Naším jasným úkolem je ale zvítězit a postoupit do dalšího kola,“ prohlásil Vrtělka.

Uničov ve středu vyfasoval ligové Pardubice a fanoušci ani kluboví příslušníci s tím úplně spokojeni nebyli. „Když jsme postoupili, tak jsme si přáli nějaký tým z top šestky ligy. To se nepoštěstilo, ale i tak přijede ligový celek,“ říkal po středečním nepovedeném utkání MSFL se Znojmem (1:2) uničovský trenér Jiří Balcárek, který si pro region přál Spartu nebo Slavii.

Ani napodruhé se nedočkal. Na Hanou přijede Zlín. 
Fotbalisté Uničova se ve třetí lize po sedmi odehraných kolech drží s třinácti body na třetím místě tabulky.

Los 3. kola MOL Cupu se uskutečnil znovu poté, kdy byly chybně nasazeny týmy Brna a pražské Dukly. „Ještě jednou se omlouváme všem klubům i fanouškům a sponzorům. Možnosti byly tři - nechat platný středeční los, prohodit dotčené týmy a třetí možností bylo los zopakovat. Po komunikaci s kluby i z pohledu právního aspektu jsme se rozhodli i z důvodu zachování regulérnosti soutěže los zopakovat," uvedl v přímém přenosu první místopředseda FAČR Jiří Šidliák.

V osudí pro třetí kolo bylo sedmadvacet vítězů druhého kola a pět prvoligových týmů, které vstoupí do soutěže až právě ve třetím kole. Jde o Spartu, Slavii, Plzeň a Bohemians coby české zástupce v soutěžích UEFA a Liberec coby vítěze prostřední části minulého ligového ročníku.

Los 3. kola fotbalového MOL Cupu
(úřední hrací termín 27. září)
Domažlice - Jablonec, Kladno - Liberec, Kolín - Bohemians Praha 1905, Mariánské Lázně - Plzeň, Zápy - Ostrava, Uničov - Zlín, Jihlava - Hradec Králové, Mladá Boleslav - Prostějov, Velvary/Vlašim - Pardubice, Slovácko - Dukla Praha, Žižkov - Olomouc, Kroměříž - Slavia Praha, Vyškov - Teplice, Líšeň - Sparta Praha, Opava - Brno, České Budějovice - Chrudim.
 

Podkategorie

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec359141245:5041
2.Pardubice351171739:4740
3.Bohemians359121434:4839
4.Karviná35881938:6232
5.Č. Budějovice35782041:7029
6.Zlín355121840:6927