FC Zlín oficiální web

Poprvé v nadstavbě doma. Ve čtvrtek na Letné hostíme České Budějovice


15.05.2024


Naši fotbalisté se po třech týdnech vrací domů. Poprvé v nadstavbové části FORTUNA:LIGY se představí vlastním fanouškům. Ve čtvrtek na Letné vyzveme ve 3. kole skupiny o záchranu České Budějovice. Na čtrnácté Dynamo ztrácíme jediný bod, takže v případě výhry se dostaneme v tabulce před něj. Důležitý duel začíná v sedmnáct hodin. Zvýhodněné vstupné stojí padesát korun a těšit se můžete také na fanzonu u východní tribuny. Tak přijďte fandit, užijte si fotbal a pomožte ševcům k pokoření Jihočechů. 

Náš tým v nedělním duelu v Karviné díky trefě Lukáše Bartošáka z nastaveného času vydřel cenný bod, na remízu 2:2 chce navázat i v domácím prostředí.

Na Letné se nám hraje ještě lépe než venku, s fanoušky v zádech jsme daleko silnější. Trenér Červenka má k dispozici kompletní tým. Hlavně druhý poločas ve Slezsku ukázal, že kluci dokážou zabrat, chtějí se rvát za klub, za Zlín. 

Nyní nám stojí v cestě za úspěchem České Budějovice, které po loňském úspěchu v podobě postupu do prostřední skupiny letos bojují stejně jako náš tým pouze o záchranu FORTUNA:LIGY.

Jihočeši byli po základní části nejhorším mančaftem, do nadstavbové části šli z posledního místa a s jednobodovou ztrátou na ševce a Karvinou.

Dynamo o víkendu nenavázalo na úvodní triumf 2:1 s Bohemians 1905, když v Pardubicích ztratilo dobře rozehraný duel a venku padlo 2:3.

Českobudějovičtí venku nezvítězili ani v šestnáctém duelu v sezoně, v lize nebodovali po pěti utkáních.

Hosty poslal do vedení v 31. minutě Musa Alli, těsně před pauzou ale srovnal Michal Hlavatý a obrat zařídila v 69. minutě vlastní branka Florenta Poulola. V 73. minutě znovu odpověděl premiérovou trefou v ligovém ročníku Marcel Čermák, v 85. minutě ale rozhodl druhým zásahem v utkání Hlavatý.

Nejlepším střelcem týmu trenérů Jiřího Lercha a Kladrubského je Jan Suchan, který prožívá skvělou sezonu, když z pozice záložníka zaznamenal sedm branek. Zdeněk Ondrášek se trefil pětkrát, nigerijský záložník Wale Musa Alli skóroval čtyřikrát, má však nejvíce asistencí.

Zajímavostí je, že se při ligovém utkání zase potkají otec se synem. Jedním z asistentů trenéra Bronislava Červenka je totiž Aleš Hellebrand, dres Dynama nosí jeho syn Patrik, který je zlínským odchovancem.

Zlín s Českými Budějovicemi doposud sehráli v lize celkem 28 vzájemných duelů, bilance je pro ševce mírně příznivá. Náš tým zdolal Dynamo desetkrát, soupeř zvítězil devětkrát a devět duelů skončilo remízou.

Celkem ve vzájemných zápasech Zlína a Českých Budějovic 64 branek, 108 žlutých karet a 9 červených karet. 

Nejčastější výsledek je 1:0 a skončilo jím hned sedm utkání.

Poslední vzájemný zápas letos v březnu skončil na Střeleckém ostrově nerozhodně 2:2. Na dva góly Jana Suchana odpověděli Jakub Černín a v poslední minutě Jakub Janetzký.


POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

SK Dynamo České Budějovice – FC Zlín 2:2 (2:0), neděle 10. března 2024

Branky: 2. a 75. Suchan – 7. Černín, 90. Janetzký.
Rozhodčí: Pechanec – Ratajová, Leška – Berka (video).
ŽK: Ondrášek, Poulolo – Černín, Janetzký, Nombil, Cedidla, Reiter.
Diváci: 2 412.

České Budějovice: Šípoš – Sladký, Poulolo, Králik, Trummer – Suchan, Čermák, Hellebrand (85. Nikl) – Šigut (68. Lazič), Alli (89. Zíka) – Ondrášek. Trenér: Lerch.

Zlín: Dostál – Cedidla, Černín, Didiba (27. Holík, 84. Pidro), Čelůstka – Nombil, Janetzký – Vukadinovič (67. Fantiš), Slončík (67. Reiter), Bartošák (84. Simerský) – Ikugar. Trenér: Červenka.


MINULÝ ZÁPAS

FK Pardubice - SK Dynamo České Budějovice 3:2 (1:1)

Branky: 45.+1 a 85. Hlavatý, 69. vlastní Poulolo - 31. Alli, 73. Čermák.
Rozhodčí: Rouček - Mokrusch, Novák - Klíma (video).
ŽK: Surzyn, Icha, Ortiz – Králik.
Diváci: 2853.


SESTAVA SOUPEŘE V MINULÉM ZÁPASE

Č. Budějovice: Šípoš - Nikl (86. Hubínek), Poulolo, Králik, Trummer - Suchan, Čermák (86. Brandner), Hellebrand - Šigut (72. Skalák), Tranziska (60. Ondrášek), Alli. Trenér: Lerch.


ROZHODČÍ

M. Radina - J. KřížP. Antoníček (J. Machálek) | VAR: M. Zelinka | AVAR: J. Hurych


VSTUPENKY ZA PADESÁTIKORUNU

Na toto utkání jsme si pro vás připravili jednotné vstupné 50 Kč, nakupovat můžete >ZDE<

FANZONA, SOUTĚŽE A „HAPPY HOUR“ NA STÁNCÍCH 

Podrobný výpis akcí na toto utkání naleznete >ZDE<

SLEDUJ A FANDI

Utkání 3. kola Skupiny o záchranu nejvyšší ligové soutěže začíná ve čtvrtek od 17:00 a sledovat ho můžete živě na streamu O2 TV. Sledovat nezapomeňte také sociální sítě klubu, kde pro vás přineseme již tradičně pohled nejen do zázemí stadionu, ale i mnoho dalšího!


VSAĎ SI U TIPSPORTU

Podle aktuálních kurzů si můžete na toto utkání vsadit u našeho partnera TIPSPORT >ZDE<

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec338131242:4837
2.Bohemians338121332:4636
3.Pardubice33971734:4734
4.Karviná33781837:5829
5.Č. Budějovice33771939:6728
6.Zlín335121639:6627