FC Zlín oficiální web

Před námi je nová výzva. Naší prioritou je okamžitý návrat do první ligy!


06.06.2024


Přestože je náročné srovnat se s aktuální situací a sestupem do nižší fotbalové soutěže, nyní je potřeba pokračovat dál v práci. Uplynulé dny a týdny po skončení sezony byly pro vedení klubu hektické a bylo potřeba si ujasnit priority a stanovit jakým směrem nyní povedou naše kroky. V útrobách stadionu se uskutečnilo zasedání představenstva, probíhají jednání jak s partnery klubu, tak samozřejmě se všemi hráči i realizačním týmem. O sestupu i momentální situaci promluvil sportovní manažer klubu Zdeněk Grygera. O veškerých dalších změnách a krocích vás budeme vždy v pravý čas informovat.

Jsou to dva týdny od zápasu, kdy klub sestoupil z první ligy. Jak byste situaci zhodnotil?

Všichni jsme potřebovali čas se s touto situací srovnat. S těžkým srdcem musím přiznat, že uplynulá sezóna pro nás všechny skončila velmi nešťastně. Sestup do druhé ligy je velké zklamání a chápu frustraci našich fanoušků. Všichni v klubu – od hráčů přes trenéry až po vedení – nesou zodpovědnost za tento výsledek, který neodpovídal našim ani fanouškovým očekáváním. 

Jaká opatření plánujete zavést, aby se klub co nejdříve vrátil do první ligy?
Pracujeme na zajištění všech nezbytných podmínek pro sezónu v druhé lize. Naší prioritou je okamžitý návrat zpět do první ligy!

Co byste chtěl vzkázat fanouškům, kteří jsou po této sezóně zklamaní?
Rád bych našim fanouškům vyjádřil vděčnost za jejich podporu, která je pro nás klíčová. Chci Vás ujistit, že jsme odhodláni udělat vše pro to, abychom se co nejdříve vrátili zpět do první ligy. Věříme, že společnými silami, s pevným odhodláním a vírou, dokážeme překonat toto obtížné období a vrátit se silnější.

Jaký je nyní stav kádru a jeho proměna?
V tuto chvíli je vše v pohybu, aktivně probíhají jednání se všemi hráči, ale také sponzory. Chce to samozřejmě více času, protože se jedná o složitý proces a my se budeme snažit, aby vše dopadlo podle našich představ a nejen tým, ale celý klub byl připraven úspěšně zvládnout další sezonu. O veškerých finálních rozhodnutích budeme informovat, ale v tuto chvíli nebudeme vyvolávat spekulace. Každý den se něco děje a situace se neustále vyvíjí ve všech směrech. Jisté samozřejmě je, že musí dojít ke změnám.

Co byste chtěl říct na závěr?
Chci ještě jednou poděkovat nejen fanouškům, ale i partnerům klubu, kteří zůstanou po našem boku, za jejich trpělivost, podporu a důvěru. Momentálně začínáme od začátku, startuje nová kapitola. I když se zdá, že je v tuto chvíli před námi dlouhá cesta, my jsme se rozhodli, že se po ní vydáme, protože společně dokážeme velké věci. Věřím proto, že za rok se budeme společně radovat z postupu do první ligy.

Podkategorie

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec359141245:5041
2.Pardubice351171739:4740
3.Bohemians359121434:4839
4.Karviná35881938:6232
5.Č. Budějovice35782041:7029
6.Zlín355121840:6927