FC Zlín oficiální web

První zápas v nadstavbě nám nevyšel, prohráli jsme v Pardubicích


04.05.2024


Našemu týmu úvodní zápas v nadstavbové části výsledkově nevyšel. Ve skupině o záchranu jsme podlehli domácím Pardubicím 0:2 a v tabulce jsme klesli na poslední místo. Oba góly jsme inkasovali ve druhém poločase. Skóre ve 47. minutě otevřel po rohovém kopu stoper Icha, v závěru ještě udeřil střídající Krobot.

FK Pardubice

2:0

0:0

nadstavba 1. kolo - F:L, 4.5.2024, 15.00 hod.
CFIG Arena

FC Zlín

Branky: 47. Icha, 85. Krobot ŽK: Černý - Černín, Gonzalez
Rozhodčí: Černý - Podaný, Pospíšil (Ulrich) | VAR: Všetečka | AVAR: Hrabovský
Počet diváků: 2608

FK Pardubice: Kinský – Icha, Halinský, Ortíz, Surzyn – Kissiedou (69. Tischler), Vacek (74. Donát), Hlavatý – Patrák (80. Krobot), Zlatohlávek (46. Černý), Daněk (69. Sychra). Trenér: Kováč


FC Zlín: Dostál – Cedidla, Didiba, Černín, Bartošák (80. Natchkebia) – Bužek, Janetzký (71. Tkáč) – Holík (71. Vukadinović), Slončík (46. González), Fantiš – Schánělec (62. Ikugar). Trenér: Červenka


Do základní sestavy našeho týmu, který přijel na východ Čech podpořit dvě stovky příznivců, se po karetním trestu se vrátil stoper Černín, od první minuty hrál i Janetzký s uzdraveným Fantišem, který vedl ševce z pozici kapitána. Jen mezi náhradníky zůstal Vukadinović.

Začátek byl oboustranně opatrný, bez výraznějších šancí. Jako první zahrozily Pardubice, které vstoupily do utkání o něco aktivněji. Daněk v 11. minutě vysunul přihrávkou za naši obranu Patráka, který zboku mířil vedle.

Ševci odpověděli centrem Holíka a hlavičkou Schánělce zblokovanou na roh.

Ve 26. minutě se aktivní Holík zbavil v rohu šestnáctky Surzyna, vystřelil levou nohou, ale gólmana Kinského nenachytal.

Východočeši odpověděli nepřesným pokusem Hlavatého. Ve 33. minutě měl vedoucí gól na hlavě domácí Daněk, po přetaženém centru Surzyna ale hlavičkoval na zadní tyči těsně mimo. 

Náš tým reagoval přízemní střelou Schánělce, ani mladý forvard nezamířil mezi tři tyče.

V závěru první půle ještě tvrdě pálil pardubický záložník Hlavatý, jeho ránu zastavil stoper Černín.

Bezbrankový stav vydržel celý první poločas, skóre se změnilo až po změně stran. Po rohovém kopu Daňka Černín v souboji odvrátil balon jenom k Ichovi a pardubický zadák uklidil balon přesně k tyči. Gólman Dostál neměl nárok zasáhnout.

Ševci se ve zbytku utkání snažili o vyrovnání. Náš tým zvýšil aktivitu, pomohli mu i střídající hráči.

Velkou šanci měl v 58. minutě Janetzký, jehož prudkou hlavičku po centru Gonzáleze zlikvidoval brankář Kinský.

Pardubice kontrolovaly pokusem Hlavatého, Dostál míč vytěsnil na roh.

Zlíňané byli ve zbytku utkání nebezpečnější, v ofenzivě však nebyli přesní. González si narazil míč s Fantišem a mezi dvěma bránícími hráči se dostal až do zakončení, z hranice velkého vápna ale mířil vedle. 

Vukadinović krátce po svém příchodu na trávník našel přízemní přihrávkou Gonzáleze. Střelu španělského středopolaře ještě tečoval Ikugar, balon však skončil mimo. 

Snahu našeho týmu o obrat výsledku definitivně zhatila jednoduchá akce z 85. minuty. Po odkopu brankáře Kinského se míč dostal k Sychrovi, který využil nedůslednost Didiby, naservíroval míč před odkrytou branku a Krobot zblízka uklidil balon do sítě.

Ševci to nevzdali, dál se rvali. Snížit mohl Ikugar. Nigerijský forvard už překonal Kinského, za brankáře ale zaskočil stoper Icha, který míč odvrátil z brankové čáry do bezpečí. Trestný kop Gonzáleze šel nad. 

Po porážce 0:2 jsme v tabulce klesli na poslední místo. Další zápas nadstavbové části sehrajeme příští neděli v Karviné.

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec338131242:4837
2.Bohemians338121332:4636
3.Pardubice33971734:4734
4.Karviná33781837:5829
5.Č. Budějovice33771939:6728
6.Zlín335121639:6627