S Baníkem to nevyšlo. Doma jsme těsně prohráli

03.03.2024

Na středeční pohárový úspěch jsme nenavázali, v lize jsme ztratili další body. Naši fotbalisté v nedělním zápase 23. kola podlehli Baníku Ostrava 0:1 a v tabulce dál zůstávají čtrnáctí. Rušný duel, který se hrál ve výborné atmosféře, rozhodl ve 33. minutě Jan Juroška. Centr krajního beka Baníku zapadl přesně na zadní tyč. My jsme poprvé na jaře vyšli před vlastním publikem střelecky i bodově naprázdno.

Branky: 33. Juroška ŽK: Nombil, Natchkebia, Pidro - Šín, Tanko, Adediran
Rozhodčí: D. Černý - P. Antoníček, D. Žurovec (J. Julínek) | VAR: M. Zelinka | AVAR: J. Machálek
Počet diváků: 5465

FC Zlín: Dostál – Cedidla, Kolář, Didiba, Holík (57. Pidro) – Vukadinović, Bužek (57. Nombil), Janetzký, Slončík (75. Černín), Bartošák (46. Natchkebia) – Schánělec (46. Ikugar). Trenér: Červenka.

FC Baník Ostrava: Letáček - Juroška, Lischka, Pojezný, Kpozo – Rigo Rigo (90.+1. Miškovič), Boula – Buchta (85. Frydrych) , Šín (70. Rusnák), Ewerton (85. Šehić)– Tanko (70. Adediran) Trenér: Hapal.

Trenér Červenka po středečním vydařeném pohárovém souboji s Libercem protočil sestavu, vyměnil čtyři hráče hráče. Do obrany se vrátili odchovanci Cedidla s Kolářem, ve středu zálohy byl Bužek a na křídle proháněl ostravskou defenzivu Vukadinović.

Baníku scházel vykartovaný stoper Blažek, jehož nahradil Pojezný.

Nedělní duel se hrál ve výborné atmosféře, před zaplněným hledištěm. Začátek byl rušný, svižný. Oba týmy se hnaly dopředu, útočily.

Baník v úvodu zahrozil střelou Ewertona mimo, na druhé straně se do šance dral Vukadinović, ale hostující obránce jej v rozhodující chvíli obral o míč.

Ve 13. minutě napřáhl ke střele z dálky Rigo. Brankář Dostál míč, který před ním nepříjemně skočil, s obtížemi vyškrábl na roh.

Náš tým zahrozil po standardní situaci. Závar před ostravskou brankou zakončil akrobatickým pokusem Janetzký nad.

Baník si další možnost vypracoval po půlhodině hry, hlavička Lischky gólem neskončila.

Ostrava udeřila až po nenápadné akci ve 33. minutě. Po kombinaci ve středu hřiště se míč dostal k Juroškovi. Hostující krajní obránce centr z rohu pokutového území zakroutil tak přesně, že skončil až za Dostálem u zadní tyče. Po balonu se ještě natahoval útočník Tanko. Stál sice v ofsajdu, na míč ale nedosáhl, takže gól platil.

Ševci mohli brzy vyrovnat. Po hezké kombinační akci a přihrávce Cedidly se ve velké šanci ocitl Schánělec, ve skluzu zakončoval mimo.

Na druhé straně ztratil ve vlastní šestnáctce míč stoper Kolář, Rigo ale chybu v domácí rozehrávce nevyužil, z osmnácti metrů pálil vedle.

Trenér Červenka se snažil na nepříznivý vývoj reagovat, o přestávce vyměnil dva hráče, další dva poslal do hry v 57. minutě.

I po příchodu Ikugara, Natchkebie, Pidra a Nombila ale hrozili hlavně Ostravští. Boula ale mířil těsně vedle a Tanka v úniku vychytal vyběhnutý gólman Dostál.

Další velkou šanci Baníku zahodil Šín, jehož vybídl ke skórování Brazilec Ewerton, mladík ale pálil vedle.

Náš tým se ani po změně stran nemohl dostat do tlaku. Naopak brankář Dostál dál čaroval. V 68. minutě vychytal v samostatném úniku Tanka, ránu Kopza zase zblokoval Cedidla.

Ševci byli nejblíže vyrovnání v 78. minutě. Po centru Pidra, který v neděli slavil šestadvacáté narozeniny, hlavičkoval střídající Černín ve výhodné pozici mimo.

Urostlý zadák, kterého kouč Červenka poslal zase na hrot útoku, se dostal do ještě jedné příležitosti, obrana Baníku ale dobře zasáhla a našeho hráče o možnost skórovat připravila.

V nastaveném čase navíc Dostál skvěle vychytal po brejku Adedirana.

Ševci už na vyrovnání nedosáhli. Domácí nezdar se pokusí odčinit za týden v Českých Budějovicích.