S Prostějovem jsme v přípravě pouze remizovali

21.03.2024

Ani dvoubrankové vedení nám k výhře nestačilo. Ševci ve čtvrtečním přípravném zápase remizovali na hřišti ve Spytihněvi s druholigovým Prostějovem 2:2. Skóre ve 44. minutě otevřel Vukadinović, který pak asistoval u druhé branky Reitera. Hanáci se po změně stran zlepšili a skóre po Matouškově chytrém přehození a vlastním gólu Koláře srovnali.

FC Zlín

2:2

1:0

5. kolo - Přípravné zápasy, 21.3.2024, 10.30 hod.
Spytihněv

1. SK Prostějov

Branky: 44. Vukadinović, 54. Reiter – 58. Matoušek, 80. Kolář vlastní
Rozhodčí: Batík – Pochylý, Pospíšil
Počet diváků: 55

FC Zlín: Dostál (46. Rakovan) – Kolář, Simerský, Černín (46. Čelůstka) – Holík (46. Fantiš), Janetzký, Švach (46. Cedidla), Pidro (63. Ovesný) – Reiter (63. Hamalčík) , Schánělec (63. Ndiaye), Vukadinović (63. Bobčík). Trenér: Červenka

1. SK Prostějov: Mucha - Štěrba, Bednár, Haruščák, Zapletal – Matoušek, Mach, Matocha, Kulig, Slaměna – Jamiu. Střídali: Vejmola, Malec, Bartolomeu, Koudelka, P. Jaroň, Habusta, Rudzan, Látal. Trenér: Kučera

Trenér Červenka ve čtvrtečním přípravném zápase kromě dlouhodobých marodů Tkáče a Žáka postrádal také Didibu, Gonzaleze nebo Natchkebiu, reprezentační povinnosti si plní Slončík s Bužkem, individuálně se připravují Bartošák, Nombil, a Ikugar.

Jako první zahrozili ševci. V 6. minutě po Reiterově přihrávce se zjevil Vukadinović, míč za gólmana Muchu ale nedostal. Prostějov kontroloval střelou Slaměny mimo.

Na druhé straně po dlouhém Černínově pasu pálil vedle Holík.

V 18. minutě se po autu Pidra dostal do zakončení Vukadinović. Jeho ránu ale Mucha vyrazil.

Ševci byli dál aktivnější, nebezpečnější. Janetzký mířil vysoko nad, pokus Schánělce z otočky po rohu Vukadinoviće kryl dobře postavený Mucha.

Velmi dobře hrající srbský forvard se prosadil až ve 44. minutě, kdy míč technickou střelou zakroutil na zadní tyč a poslal náš tým těsně před přestávkou do zaslouženého vedení.

Hanáci se přes naši pozornou obranou v první půli k většímu zakončení nedostali.

Trenér Červenka o přestávce vyměnil čtyři hráče a právě jeden z nich, Fantiš, se v 50. minutě dostal do zakončení, ale osamocený mířil mimo.

Vzápětí jsme se už ale prosadili podruhé. Vukadinović unikl po pravé straně, naservíroval balon pod sebe Reiterovi a ten z malého vápna i za pomoci břevna zvýšil na 2:0.

Prostějov ale dokázal reagovat a výsledek zkorigovat. Po dlouhém nákopu Látala se za naší obranou ocitl Matoušek, jenž chytře přehodil vyběhnutého brankář Rakovana a vrátil soupeře zpátky do hry.

Hanáci po vstřelené brance ožili, zlobili nás víc než v první půli. Střídající Jaroň střílel vedle.

Kouč Červenka dal v závěrečné půlhodině šanci i hráčům z béčka. V 77. minutě se do šance dostal Bobčík, po centru Fantiše hlavičkoval zblízka nad.

Prostějov pak skóre srovnal. Po centru Koudelky z pravé strany si dal stoper Kolář smolný vlastní gól. Cedidla už nedokázal balon mířící k tyči odvrátit.

Hanáci mohli v závěru skóre i otočit, ale Jamiu pálil ve slibné pozici vedle.

Ševci tak remizovali s posledním týmem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 2:2.

O víkendu mají fotbalisté Zlína volno. V příštím týdnu se budou chystat na další ligové utkání, které sehrají o velikonoční neděli v Mladé Boleslavi.