FC Zlín oficiální web

Sen o finále poháru se brzy rozplynul. Ševci podlehli Plzni 0:3


24.04.2024


Dlouhá pohárová cesta je u konce, naši fotbalisté si finále MOL Cupu ani v letošním roce nezahrají. Ševci zůstali po porážce v Plzni 0:3 těsně před jeho branami. Dvě branky favorizované Viktorie vstřelil útočník Tomáš Chorý, jednou se prosadil záložník Lukáš Červ. Západočeši ve finále vyzvou doma Spartu, která už na začátku dubna zvítězila v Opavě. Ševci se ve zbytku sezony mohou soustředit na záchranu FORTUNA:LIGY. 

FC Viktoria Plzeň

3:0

2:0

Semifinále. kolo - MOL Cup, 24.4.2024, 18.00 hod.
Doosan Aréna

FC Zlín

Branky: 6. a 58. Chorý, 32. Červ ŽK: Černín, Fantiš, Janetzký
Rozhodčí: Rouček - Caletka, Machač (Míka). VAR: Machálek. AVAR: Antoníček
Počet diváků: 7 584

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Dweh, Hranáč, Jemelka – Kopic (81. Havel), Červ, Kalvach, Souaré (85. Cadú), Mosquera (70. Vydra) – Chorý (85. Metsoko), Šulc. Trenér: Koubek


FC Zlín: Dostál – Kolář, Simerský, Černín, Čelůstka – Fantiš (77. Cedidla), Janetzký (65. Vukadinović), Nombil (81. Didiba), Slončík (65. Bužek), Natchkebia – Ikugar (65. Schánělec). Trenér: Červenka


Naši hráči měli na dresech černé pásky, kterými uctili památku zesnulého bývalého hráče, dlouholetého trenéra mládeže a vedoucího rezervního týmu Karla Šimurdy.

Trenér Zlína Červenka po nedělní bezbrankové ligové remíze v Jablonci protočil téměř celou základní sestavu, vyměnil osm hráčů. Od začátku kromě brankáře Dostála nastoupili už jenom Černín s Janetzkým, zbytek týmu byl jiný. 

Plzeň naopak nastoupila v nejsilnějším možném složení, se všemi oporami.

Domácí začali očekávaným náporem, ze kterého vytěžili i vedoucí branku. Chorý v první šanci neuspěl, když mířil patičkou mimo, ale v další šanci se reprezentační forvard nemýlil. 

Nombil před šestnáctkou fauloval Červa. Sudí Rouček ale ponechal výhodu. Míč se dostal na levou stranu k Souarému, který našel na malém vápně Chorého a ten zblízka uklidil míč pod břevno a otevřel skóre zápasu. 

Ševci byli i po inkasované brance hodně zatažení, hlavně se bránili. Centr Šulce se otřel o břevno, Chorý pálil mimo a po spolupráci obou zmiňovaných borců zakončoval Šulc do připraveného gólmana Dostála. 

Plzeň hrozila dál. Kapitán Kalvach pálil těsně vedle, Kopic si po Šulcově pobídce zasekl míč, ve výhodné pozici mířil nad.

Náš tým podruhé inkasoval ve 32. minutě. Červ převzal na polovině hřiště míč od Kalvacha. Obešel Koláře a doběhl s ním až k šestnáctce, odkud vystřelil. Ránu smolně tečoval Černín mimo dosah Dostála. 

Před přestávkou ještě pálil Šulc, mezi tři tyče se ale netrefil.

Zlíňané se přes rozjetého soupeře jen těžko dostávali, probíjeli do šancí. Zahrozili až v nastaveném čase první půle. Po centru Janetzkého hlavičkoval Fantiš těsně vedle. Brankář Jedlička zasahovat nemusel, v úvodní části byl bez práce.

Západočeši začali lépe i druhou půli. Chorý z hranice vápna orazítkoval spojnici břevna a tyče, vzápětí hlavičkoval Mosquera mimo.

Náš tým se i ve druhé půli pouze bránil a v 58. minutě potřetí inkasoval. Po Červově přihrávce znovu udeřil nepokrytý Chorý.

Po dalším Šulcově centru odvracel míč na roh Kolář.

Ševci se do zakončení dostali až v 65. minutě, kdy z dálky nepřesně mířil Nombil.

Trenér Červenka za nepříznivého stavu 0:3 stáhl trojici hráčů. Do hry šel kromě Bužka a Schánělce také Vukadinović, který v 71. minutě parádní ranou prověřil Jedličku. Vzápětí se po rohovém kopu dostal k dorážce Nombil, Hranáč ale odvrátil míč do bezpečí.

V závěru jsme přečkali šanci střídajícího Vydry, na druhé straně nadějný brejk nedotáhl Vukadinović.

Ševci musí na porážku 0:3 a vyřazení rychle zapomenout, protože už v neděli je čeká závěrečný zápas základní části FORTUNA:LIGY proti poslední Karviné.

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec338131242:4837
2.Bohemians338121332:4636
3.Pardubice33971734:4734
4.Karviná33781837:5829
5.Č. Budějovice33771939:6728
6.Zlín335121639:6627