Ševci doma opět neprohráli, bod proti Slavii zajistil z penalty Vukadinovič

23.09.2017

Domácí neporazitelnost v letošní sezoně trvá dál. Neukončila ji ani mistrovská Slavia, která sice od 76. minuty vedla, ale ševcům se povedlo utkání srovnat. V poslední desetiminutovce byl faulován ve vápně Diop, sudí nařídil penaltu a tu proměnil Vukadinovič. V závěru ještě trefil srbský rychlík tyč a tak utkání skončilo 1:1.

FC Fastav Zlín

1:1

0:0

8. kolo - F:L, 23.9.2017, 17.00 hod.
Stadion Letná

SK Slavia Praha

Branky: 84. Vukadinović (z pen.) 76. vlastní Bačo ŽK: 41. Traore - 62. Frydrych, 83. Jugas
Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Pospíšil
Počet diváků: 5 564

FC Fastav Zlín: Dostál – Matejov, Bačo, Gajić, Holzer – Ekpai (77. Beauguel), Jiráček (C), Traoré (82. Podio), Vukadinović – Železník (65. Džafić), Diop, trenér: Páník

SK Slavia Praha: Laštůvka – Bořil, Jugas, Frydrych, Sobol – Souček – Van Buren (73. Necid), Hušbauer (61. Zmrhal), Rotaň, Stoch – Milan Škoda (C), trenér: Šilhavý

První vážnější příležitost měli ševci a to v 6. minutě hry. Ekpai nabral rychlost na křídle, dostal se až na úroveň velkého vápna, vyslal centr před branku a tam ho jen o kousek minul osamocený Vukadinovič. O chvíli později se pak ukázala i Slavia, když se z dálky ke střele odhodlal Hušbauer. Jeho pokus ale skončil nad břevnem.

V 11. minutě se pak do vápna tlačil opět Hušbauer. Nakonec se dostal ke střele, ale Dostál byl na místě a jeho pokus zkrotil v rukavicích. V 18. minutě nechali ševci okénko v obraně a do úniku se dostal Stoch. Ze strany postupoval sám na Dostála, ale zřejmě se pokoušel ještě o přihrávku, jelikož jeho zakončení šlo mimo branku a dobíhající útočník už ho na hřišti nestihl.

O pár minut později se snesl centr Holzera před branku, kde si na míč nejvýše vyskočil Železník, ale zakončoval nad. Ve 26. minutě se po centru ze strany od Holzera dostal ke střele z šestnáctky Železník, ale mířil nad. Velkou šanci si vypracoval Van Buren, když na něj prošel centr ze strany a před odkrytou bránou poslal míč vysoko nad břevno.

Další příležitost měl o chvíli později Bořil, když na hranici ofsajdu zpracoval míč a ze strany šel na Dostála. Přiblížil se až k bráně Zlína, zkusil zlínského gólmana překvapit střelou po zemi, ale ten byl připraven a zakročil. První půle tak skončil bez branek 0:0. Na začátku druhého poločasu se po rychlé kombinaci dostal ke střele z šestnáctky Železník, ale mířil nepřesně.

V 54. minutě podnikli hosté protiútok, po kterém se ke střele propracoval Hušbauer a těsně minul zlínskou branku. O pár minut později zahrozil zase Stoch, když pálil z hranice velkého vápna, ale svůj pokus poslal vysoko nad branku. Poté měl po rychlém brejku šanci Železník, ale střelou ze strany poslal míč nad břevno. Podobně pak dopadl i další pokus Stocha, který opět pálil nepřesně.

V 76. minutě kopali sešívaní roh, míč se dostal do skrumáže před brankou, tam se nejlépe zorientoval Milan Škoda a poslal Slavii do vedení 1:0. Ševci se však vložili do útoku a odměnou jim bylo vyrovnání. Po střele z dálky od Holzera vyrazil Laštůvka míč před sebe, k němu se natahoval Dame Diop, ale k zemi ho stáhl Jugas a tak sudí nařídil pokutový kop.

K penaltě se postavil Vukadin Vukadinovič a střelou k tyči rozjásal zaplněnou Letnou vyrovnávací trefou. Vzápětí však mohla Slavia skórovat, když byl v obrovské šanci Zmrhal a Škoda, ale Dostál skvělým zákrokem udržel míč před brankovou čárou. Následně pálil ze strany ve vápně Zmrhal, ale brankou přestřelil. Velké šance Slavie pak mohl potrestat Vukadinovič. Ten šel ze strany na branku a trefil bližší tyč. Závěr byl ještě trochu divoký, ale cennou remízu už ševci udrželi.