Ševci dvougólový náskok neudrželi, s Baníkem remízovali 2:2

01.10.2017

Fotbalisté Zlína v 9. kole HET ligy vstoupili do utkání na půdě Baníku Ostrava ve velkém stylu a již ve 21. minutě vedli 2:0 po brankách Džafiće a Mehanoviće. O dvoubrankový náskok však přišli a z Ostravy si tak odvezli bod za remízu 2:2.

FC Baník Ostrava

2:2

1:2

9. kolo - F:L, 1.10.2017, 17.00 hod.
Městský stadion Ostrava

FC FASTAV Zlín

Branky: 38. de Azevedo, 57. Baroš (pen.) – 2. Džafić, 21. Mehanović ŽK: 35. Granečný, Šašinka 56. Dostál, 62. Ekpai.
Rozhodčí: Rozhodčí: Marek – Kubr, Vlasjuk
Počet diváků: 6 373

FC Baník Ostrava: Vašek – P. Breda (32. Granečný), Pokorný, Šindelář, Sus – Stáňa (84. O. Šašinka), R. Hrubý, Hlinka, de Azevedo – J. Šašinka (74. Poznar), Baroš (K), trenér: Kučera

FC FASTAV Zlín: Dostál – Kopečný, Janíček (K), Gajić, Holzer – Ekpai (85. Bačo), Hnaníček (52. Hronek), Jiráček, Džafić – Mehanović (77. V. Vukadinović), Beauguel, trenér: Páník

Ševci vstoupili do utkání ve velkém stylu. Již ve 2. minutě napřáhl z hranice pokutového území Džafič a technickou střelu k pravé tyči překonal Petra Vaška - Zlínští vedli 1:0. V 6. minutě mohlo být ještě veseleji, ale hlavičku Gajiće Vašek s problémy vytlačil nad.

Po čtvrt hodině hry bylo před Dostálem velmi rušno. Nejprve se k odraženému míči se dostal Martin Sus, jehož tečovaná střela prosvištěla jen vedle levé tyče zlínské brány. Z následného rohu hlavičkoval Šašinka do břevna.

Vzápětí prověřil Dostálovu pozornost střelou ze dvaceti metrů Hrubý, zlínského brankáře ale nenachytal. Z dalšího rohového kopu nebezpečně hlavičkoval Pokorný, ovšem pouze do míst, kde stál pozorný brankář Dostál. Na druhé straně uzavřel zajímavou dvacetiminutovku hlavičkou do břevna zlínský Gajić.

O minutu později se ale Zlínští radovali podruhé. Mehanović se vyhnul ofsajdové pasti a po levé straně postupoval sám na brankáře Vaška. Zlínský útočník střelou šajtlí ke vzdálenější tyči prostřelil domácího brankáře – 0:2.

Nadále se hrál zajímavý fotbal, ovšem bez výrazných šancí. Z té další však udeřil domácí Baník. Po faulu na pravé straně zahrával přímý volný kop De Azevedo a jeho centr propadl až za záda bezmocného brankáře Dostála – 1:2.

Do druhé půle vstoupil lépe domácí Baník a již v 53. minutě mohl vyrovnat. Po pravé straně vysunul Baroš nabíhajícího Stáňu, který přihrávkou pod sebe našel volného Šašinku, ten však ve vyložené šanci trefil pouze bránícího Kopečného. O chvíli později už stadion burácel. Dostál v pokutovém území fauloval Baroše a sám postižený pokutový kop proměnil – 2:2.

Ostravané byli ve druhé půli aktivnější a v 75. minutě mohli jít do vedení. Střídající Poznar se dostal do samostatného úniku, jeho zakončení ale v pravou chvíli zblokoval zlínský Kopečný.

Oba celky si ještě do konce utkání vypracovali několik nadějných situací, ani jedna však k brance nevedla a oba týmy si tak připsali po jednom bodu za remízu 2:2.