Ševci nezvládli zápas v Karviné a prohráli 0:4

25.02.2018

Zlínští cestovali ke druhému zápasu jarní části HET ligy na hřiště Karviné a na tento duel rozhodně nebudou v dobrém vzpomínat. Utkání se jim vůbec nepovedlo a ze Slezska odjíždí s prohrou 0:4. Účet zápasu otevřel ve 32. minutě Budínský, který proměnil penaltu. O šest minut později se prosadil Wágner. Po poločase přidal třetí branku Janečka a v 74. minutě uzavřel skóre utkání trefou na 4:0 Wágner.

Počet diváků: 2 245

MFK Karviná: P. Le Giang – Čolić, Dreksa, Hošek, Eismann (C) – Janečka (84. Weber), Panák, Štepanovský (80. Letić), Budínský – Kalabiška (63. Voltr), Wágner.

FC FASTAV Zlín: Dostál – Kopečný (46. Mehanović), Hnaníček (C), Gajić, Matejov – Hronek (71. Železník), Jiráček – Ekpai, Traoré, Holzer – V. Vukadinović (81. Džafić).

Prvních deset minut toho moc nenabídlo. Ve velké zimě jsme viděli jen po jednom centru na každé straně, který vždy zneškodnili brankáři. Pak se dostal ke střele zpoza vápna Hronek, ale bránu Le Gianga minul. V patnácté minutě napřáhl po centru přes celou šířku hřiště Čolič, který vypálil z první, ale vysoko nad.

Vzápětí si vypracovali tlak ševci a nebyli daleko od gólů. Ve vápně se ocitli Ekpai a Kopečný, který napoprvé trefil jen obránce a podruhé už mu klička nevyšla.  Pak směrem dopředu zahrozili i hosté, ale kombinace ve vápně jim nevyšla. Ve 25. minutě získala Karviná roh. Po rozehrávce nakrátko pálil z hranice vápna Budínský, ale trefil jen bránícího hráče Zlína.

Velkou šanci měli domácí ve 29. minutě, když na hranici velkého vápna posunul míč vpřed Budínský a sám před Dostálem se ocitl Štěpanovský, ovšem zlínský brankář vystoupil proti hráči domácích a ten možná trochu zbrkle zakončil a to hodně nepřesně. Gól jsme tak viděli až o tři minuty později. Gajič nechal projít do šestnáctky Janečku a jelikož šel sám na gólmana, zatáhl zlínský stoper za záchrannou brzdu a soupeře fauloval. Domácí tak kopali penaltu, které se ujal Budínský a míč napálil nelítostně do sítě. Karviná tak vedla 1:0.

Chvíli na to měli domácí další šanci. Kalabiška poslal míč na Budínského a od druhé inkasované branky musel zachraňovat ševce Dostál. Ovšem domácí celek byl aktivní i nadále a přišel tak druhý gól. Panák zpracoval míč pro Tomáše Wágnera, ten se napřáhl kousek za hranicí šestnáctky a jeho povedená rána zapadla přesně k tyči. Dostál byl bez šance a Karviná vedla 2:0. Ševcům se první půle vůbec nepovedla a do šaten se šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Zlínským však vůbec nevyšel vstup do druhého poločasu. Po faulu u šestnáctky kopali přímý kop domácí. K míči se postavil Budínský, vyslal nadýchaný centr do vápna, kde si na balón vyskočil Janečka a hlavou poslal míč za záda Dostála. V 55. minutě zahrozil Hronek, když se položil do centru ze strany, ale domácí gólman byl na místě a pokus zlínského záložníka skončila v jeho náruči.

Za stavu 3:0 měla Karviná zápas pod kontrolou. Navíc mohla v 65. minutě přidat další branku. Po kombinaci v šestnáctce napřáhl k ráně Budinský a Zlínské musel od inkasované branky zachraňovat Dostál. O chvíli později napřáhl z hranice vápna Štěpanovský a zlínský gólman musel střelu pod břevno vyrážet na roh. Karviná ale stále neměla dost. Eismann rozehrával volný kop, poslal míč do malého vápna, kde si ševci špatně přebrali Wágnera, který si vyskočil na balón a hlavičkou ho posadil do sítě.

Domácí hráli ve velké pohodě a dělali si na hřišti, co chtěli. Další šanci měl Voltr, když byl sám z boku před Dostálem a zlínský gólman musel jeho střelu vyrážet na roh. Ševci v závěru ještě párkrát zahrozili, ale stejně tak i domácí. Skóre zápasu se však už nezměnilo a domácí Karviná zvítězila přesvědčivě 4:0.