FC Zlín oficiální web

Ševci odjíždí na soustředění do Velkých Bílovic, poté je čeká generálka ve Vídni


10.07.2024


Dvacet hráčů do pole a tři brankáři odcestují ve středu po obědě na herní mini-soustředění do Velkých Bílovic. Ševci se ve vyhlášené vinařské obci na Břeclavsku budou chystat nejen na sobotní generálku s Austrií Vídeň, ale i blížící se start Chance Národní Ligy. 

„Jsem rád, že alespoň na pár dní změníme prostředí a vyrazíme mimo Zlín. Jelikož nám nevyšlo krátké soustředění před utkáním s Ružomberokem, spojili jsme pobyt ve Velkých Bílovicích s posledním přípravným zápasem ve Vídni. Zkrátíme si cestu, budeme se připravovat kousek od rakouských hranic,“ říká trenér FC Zlín Bronislav Červenka. 

Ševci budou mít na jihu Moravy stejný program jako by zůstali doma, chystat se budou výhradně na hřišti. „Čeká nás klasický týdenní předzápasový režim,“ hlásí trenér. 

Do Velkých Bílovic s sebou bere většinu hráčů ze současného kádru. Doma zůstává pouze zraněný stoper Jakub Kolář a nemocný Tomáš Čelůstka. 

Ve výpravě naopak bude navrátilec Tomáš Poznar i další dvě letní posily, Lukách Buchvaldek s Davidem Machalíkem. Další šanci dostanou i mladíci Marek Švach, Patrik Kulíšek, Radim Hönig, Matěj Slouk nebo Radek Ovesný. A jestli ještě někdo přibude? Uvidíme...

Ševci prozatím v přípravě sehráli čtyři přípravné zápasy, po třech remízách a jedné výhře se pokusí udržet letní neporazitelnost i v sobotu proti Austrii Vídeň. 

Osmý tým minulé sezony rakouské ligy bude pro náš mančaft nejtěžším protivníkem, tým před startem nové sezony důkladně prověří. 

„Uvidíme, v jakém složení proti nám soupeř nastoupí. Austria má ale zvuk, kvalitu. I když v posledních sezonách nemá takové výsledky jako v minulosti, pořád patří v Rakousku ke špičce. Souboj s ní nám hodně ukáže,“ ví dobře Červenka. 

Náš tým vstoupí do nové sezony v sobotu 20. července na hřišti Líšně. 

Kádr FC Zlín pro soustředění ve Velkých Bílovicích: 

Dostál Stanislav, Rakovan Matej, Bachůrek Štěpán

Červinka Dalyn, Vukadinović Vukadin, Bartošák Lukáš, Simerský Dominik, Nombil Cletus, Poznar Tomáš, Ovesný Radek, Machalík David, Buchvaldek Lukáš, Švach Marek, Ndiaye El Hadji Latyr, Didiba Joss, Polášek Šimon, Černín Jakub, Tkáč David, Reiter Rudolf, Natchkebia Zviad, Kulíšek Patrik, Slouk Matěj, Hönig Petr
 

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec359141245:5041
2.Pardubice351171739:4740
3.Bohemians359121434:4839
4.Karviná35881938:6232
5.Č. Budějovice35782041:7029
6.Zlín355121840:6927