Ševci po devíti letech sestupují z první ligy

25.05.2024

Ševci nezvládli závěrečné utkání nadstavbové části FORTUNA:LIGY, v Jablonci prohráli 0:1 a po devíti letech sestupují z české nejvyšší soutěže. Náš tým poslal dolů gól Krulicha z konce první půle. I když jsme byli herně lepší, ani přes řadu velkých šancí jsme skórovat nedokázali.

FK Jablonec

1:0

1:0

nadstavba 5. kolo - F:L, 25.5.2024, 18.00 hod.
Stadion Střelnice

FC Zlín

Branky: 45.+2. Krulich ŽK: Tekijaški, Polidar, Hollý
Rozhodčí: Berka - Vlček, Hrabovský (Kvítek) | VAR: Všetečka | AVAR: Machač
Počet diváků: 1583

FK Jablonec: Fendrich – F. Souček, Tekijaški (80. Štěpánek), Hurtado, D. Souček (80. Hübschman) – Kanakimana (46. Čanturišvili), Kratochvíl, Nebyla, Polidar – Náprstek (70. Alégué), Krulich (60. Hollý).Trenér: Látal.

FC Zlín: Dostál – Cedidla, Černín, Didiba, Fantiš (68. Natchkebia) – Vukadinović (74. Reiter),Bužek, Janetzký (46. Ikugar), Tkáč (42. Slončík), Bartošák – Žák (74. Simerský).Trenér: Červenka.

Trenér Červenka v posledním zápase nadstavby postrádal vykartovaného Schánělce a zraněného Koláře. Do základní sestavy se naopak vrátil Fantiš, který zaujal místo Holíka a vedl ševce z pozice kapitána.

Od první minuty hráli i Didiba s Vukadinovićem.

Jablonec vedl asistent trenéra Čížek, hlavní kouč Látal musel kvůli karetnímu trestu na tribunu. Severočechům scházeli Chramosta, Martinec, Velich a Pleštil.

Náš tým začal na Střelnici svižně a aktivně. První velkou šanci měl v 5. minutě Bartošák, ve výhodné pozici ale mířil vysoko nad.

Zkušený krajní bek či záložník pak našel ve vápně osamoceného Janetzkého, jeho střele ale chyběla razance.

Náš tým dál hrozil. Po Vukadinovićově centru z pravé strany zakončoval Bartošák, hlavou ale poslal míč vedle.

Jablonec se ke střele dostal až v 19. minutě, Nebyla ale pálil z dálky nad.

Ševci se i dál tlačili před branku Jablonce, ve finální fázi ale byli dlouho nepřesní. Po centru Bartošáka hlavičkoval Janetzký, gólman Fendrich míč ale v klidu kryl.

Severočeši zahrozili po stříleném centru Krulicha, stoper Černín balon ale odvrátil do bezpečí.

V závěru první půle přišla velká komplikace. Záložník Tkáč si natáhl zadní stehenní sval a musel střídat.

Vzápětí ale přišla další pohroma. Po centru Kanakimany domácí záložník Kratochvíl přetlačil v souboji Cedidlu a Krulich zblízka poslal míč do sítě.

Ševci mohli ještě do přestávky výsledek srovnat. Po dlouhém autu Didiby stoper Černín prodloužil míč na Slončíka, jenž zblízka hlavičkoval těsně nad.

Náš tým byl i po změně stran aktivnější, v zakončení se ale trápil. Po standardní situaci Slončíka hlavičkoval Černín mimo.

V 56. minutě se sám na domácího gólmana Fendricha řítil Žák, ale ve vyložené šanci neuspěl.

Následně náš útočník ve výhodné pozici místo střely nahrával Ikugarovi, balon šel ale za něj.

Blízko vyrovnání byl Ikugar. Nigerijský forvard dostal míč za obranu, ocitl se sám před Fendrichem, kterého ale nepřekonal.

Vzápětí po rohu Slončíka hlavičkoval Fantiš nad.

Čas se ševcům krátil, hosté se i tak dál snažili, v ofenzivě se však trápili.

Severočeši se nikam nehnali. Pozorně bránili, hrozili po ojedinělých brejcích, střelami z dálky.

Filip Souček ani střídající Hollý si na Dostála nepřišli.

Závěr byl nervózní, rozkouskovaný.

Ševci na konci střetnutí otevřeli hru, vytoužený obrat ale nepřišel.

Zlíňané padli 0:1 a po devíti letech opouštějí tuzemskou elitu, hrát budou jenom druhou ligu.

Do baráže jdou Karviná a České Budějovice.