FC Zlín oficiální web

Ševci po obratu slaví postup do osmifinále poháru. Rozhodl Vukadinović z penalty 


11.10.2023


Neměli jsme to jednoduché, ale v poháru jdeme dál. Ševci zvládli středeční utkání 3. kola MOL Cupu, na hřišti třetiligového Uničova po obratu ve druhém poločase zvítězili 2:1 a těší se na osmifinále proti Baníku Ostrava. Úředním hracím termínem je středa 1. listopadu.
 

SK Uničov

1:2

1:0

3. kolo. kolo - MOL Cup, 11.10.2023, 15.00 hod.
areál SK Uničov

FC Zlín

Branky: 4. Krč - 58. Žák, 76. Vukadinović z penalty ŽK: Ambrozek, Koutný - Bartošák, Černín, Reiter ČK: 69. Ambrozek (Uničov)
Rozhodčí: Volek - Antoníček, Žurovec (Chytil)
Počet diváků: 940

SK Uničov: Uvízl – Saňák, Sklenář, David, Ambrozek, Komenda, Michl (58. Hausknecht), Suchánek (46. Vybíral), Krč, Javůrek (80. Kamas), Koutný. Trenér: Balcárek


FC Zlín: Rakovan - Reiter, Cedidla, Kolář Pidro (88. Číž) - Dramé (46. Didiba), Černín (69. Fantiš), Janetzký (90. Švach), Bartošák - Ndiaye (46. Vukadinović), Žák. Trenér: Vrba.


Postup nám vystřelili po změně stran Filip Žák se střídajícím Vukadinem Vukadinovićem. Za domácí, kteří dohrávali bez vyloučeného záložníka Jana Ambrozka, skóroval hned v úvodu střetnutí Aleš Krč. Ševci přijeli do Uničova bez reprezentantů Tkáče, Slončíka a Bužka, do utkání nezasáhli ani zranění Čelůstka s Kovinićem. 

Jako první zahrozili ševci, ale přízemní ránu Dramého vyrazil gólman Uvízl na roh. Po něm zakončoval Janetzký technickou střelou těsně vedle. Do vedení šel ale domácí Uničov, který se do třetího kola poháru dostal poo dlouhých patnácti  letech. Nedorozumění naší obrany potrestal Krč. Vysoký forvard z úhlu přeloboval vyběhnutého gólmana Rakovana a ve 4. minutě otevřel skóre. 

Náš tým po obdržené brance držel balon, tlačil se do šancí. Vyrovnávací branku měl na kopačce Žák. Po chybě stopera Davida se ocitl sám před Uvízlem, který ale předvedl bravurní zákrok a střelu zlínského útočníka vyrazil. 

Brankář Uničova si pak poradil i se střelou Dramého. Ve 26. minutě měl i štěstí, když po centru kapitána Reitera poskakoval míč po malém vápně domácích, žádný z hráčů Zlína jej ale v nepřehledné situaci nedokázal uklidit do sítě.  

Uničov měl další velkou šanci ve 39. minutě. Po Komendově přihrávce se ve vyložení pozici ocit krajné obránce Michl, pálil jen do připraveného Rakovana. 

Ševci mohli ještě před přestávkou výsledek srovnat, Pidro ale orazítkoval pouze tyč. 

Nespokojený trenér Vrba se pokusil výkon mužstva o přestávce pozvednout. Do hry poslal Didibu a Vukadinoviće, šance ale měl i houževnatý soupeř, který rozhodně nebránil jenom těsné vedení. 

Ve 47. minutě hlavičkoval stoper Koutný nad. Na druhé straně se do zakončení dostal Didiba. Po přiťuknutí Černína pálil jen do gólmana Uvízla. 
Ševci se prosadili až v 57. minutě. Střela Didiby z hranice šestnáctky skončila u nepokrytého Žáka a ten zblízka srovnal na 1:1. Pro osmadvacetiletého forvarda to byla vůbec první trefa v našem dresu po letním příchodu z Teplic. 

Uničov šel následně do deseti. Domácí záložník Ambrozek u ostranní čáry zbytečně fauloval Didibu a sudí Volek středopolaře po druhé žluté  kartě vyloučil. 
Náš tým dokázal přesilovku využít. Čtvrt hodiny před koncem domácí obránce zasáhl ve vlastní šestnáctce do obličeje hlavičkujícího Cedidlu  a rozhodčí Volek nařídil penaltu. Míč si na bílý puntík postavil Vukadinovič a přesnou ranou završil obrat. 

Ševci závěr zvládli skvěle a náskok uhájili bez větších problémů.  

O víkendu si nyní od zápasu odpočinou, FORTUNA:LIGA má reprezentační přestávku. Po ní ve 12. kole vyzvou Mladou Boleslav.
Jen pro zajímavost, do Uničova o víkendu míří zlínská juniorka.

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec359141245:5041
2.Pardubice351171739:4740
3.Bohemians359121434:4839
4.Karviná35881938:6232
5.Č. Budějovice35782041:7029
6.Zlín355121840:6927