Ševci při domácí premiéře trenéra Červenky získali bod s neoblíbeným Jabloncem

11.11.2023

Fotbalisté Zlína pod trenérem Bronislavem Červenkou bodovali i ve třetím ligovém utkání za sebou. Ševci při domácí premiéře nového kouče remizovali v záchranářském souboji s Jabloncem 1:1 a dostali se před České Budějovice na patnácté místo. Soupeř je dvanáctý.

Počet diváků: 3031

FC Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský, Černín, Čelůstka – Fantiš (67. Dramé), Bužek, Janetzký, Tkáč (83. Pidro), Bartošák (67. Slončík) – Vukadinović (87. Žák). Trenér: Červenka

FK Jablonec: Hanuš – Štěpánek, Tekijaški, Hurtado, Polidar – Hübschman (82. Souček) – Čanturišvili, Krulich (90. Náprstek), Martinec, Alégué – Chramosta (46. Jovović). Trenér: Látal

Na vedoucí gól domácího Antonína Fantiše z 19. minuty odpověděl hned po přestávce hostující Jakub Martinec. Další branky už ani přes několik velkých šancí v zajímavém utkání nepadly.
Ševci tak neporazili neoblíbeného soupeře dlouhých patnáct let, posledních sedm vzájemných duelů skončilo remízou.
Trenér Červenka při sobotní domácí premiéře postrádal vykartovaného Didibu, kterého ve stoperské dvojici s Černínem nahradil kapitán Simerský.
Do základní sestavy se po disciplinárním trestu vrátil záložník Janetzký, vypadl naopak zraněný González. Jen mezi náhradníky znovu zůstal Slončík.
Jablonci scházel Kratochvíl, na lavičce byl Houska. Šanci dostali veterán Hübschman s mladíkem Krulichem.
Sobotnímu utkání odstartoval menší slavnostní ceremoniál, během kterého generální manažer FC Zlín Zdeněk Grygera předal Lukáši Bartošákovi dres s číslem 200. Právě tolik utkání zkušený levý zlínský obránce či křídelník odehrál v české nejvyšší soutěži.
Byl to právě brumovský odchovanec, kdo v 7. minutě zahrozil. Pravou nohou ale střílel z hranice šestnáctky vedle.
Mezi tři tyče se nevešla ani hlavička obránce Cedidly, který zakončoval po rohu Vukadinoviće.
Ševci udeřili až v 19. minutě. Bartošák prchl po levé straně až do vápna Jablonce, prudkou přízemní přihrávkou našel Fantiše a ten zblízka otevřel skóre, rozjásal Letnou.
Náš tým šel do vedení z první střely na bránu. Pro zkušeného fotbalistu to byla druhá trefa v letošní sezoně.
Jablonec, který nezačal špatně, pořádně zahrozil až po inkasované brance. Ránu ex-zlínského Čanturišviliho vyrazil na roh gólman Dostál.
Hosté postupně otevřeli hru, což nám svědčilo. Vukadinović ale své akce nedotáhl.
Ve 40. minutě byl blízko druhému gólu Bužek. Mladý záložník se do vyložené šance dostal po úniku a přihrávce Vukadinoviće, Hanuše ale neprostřelil. Jablonecký gólman předvedl skvělý zákrok a zlínského odchovance vychytal.
Těsně před přestávkou nepřesně pálil Bartošák.
Severočeši ještě předtím zahrozili pokusy Aléguého a Štěpánka.
Skóre srovnali až v úvodu druhé půle, kdy se prosadil Martinec. Jablonecký univerzál doklepl balon do sítě po centru Štěpánka z pravé strany.
Severočeši po gólu ožili, dál se tlačili do zakončení. Pokus střídajícího Jovoviće zneškodnil Dostál, který si poradil i s hlavičkou Krulicha.
Na druhé straně po střele kapitána Simerského ve vyložené šanci netrefil míč druhý stoper Černín.
Pak čaroval gólman Dostál. Znovu skvěle chytající brankář výtečně nohou lapil tutovku Krulicha.
Ševci znovu ožili až po vystřídání, s příchodem Slončíka. Mládežnický reprezentant se dostel ke dvěma standardním situacím. Při prvním trestném kopu orazítkoval tyč, při druhé ráně pálil jen do připraveného gólmana Hanuše.
Slončík byl blízko gólu i v nastaveném čase, po centru Cedidly ale hlavičkoval těsně mimo.
FORTUNA:LIGA má nyní reprezentační přestávku. Po ní se ševci představí v Praze, kde se postaví mistrovské Spartě.