Ševci proti Hradci dvakrát vedli, nakonec se musí spokojit s bodem

11.03.2023

Zlínští měli dobrý vstup do utkání, když se dostali už v 5. minutě do vedení zásluhou Vakha. Hradci se ale povedlo ve 38. minutě srovnat, ovšem poločas nakonec přece jen vyzněl ve prospěch ševců. Kozák se totiž prosadil v nastavení první půle. Druhý poločas ale patřil hostům. Ti si šli za vyrovnáním a to se jim v 72. minutě povedlo po trefě Vašulína. Svěřenci trenéra Pavla Vrby se tedy musí opět spokojit s bodem za remízu 2:2.

FC Trinity Zlín

2:2

2:1

23. kolo - F:L, 11.3.2023, 15.00 hod.
Stadion Letná

FC Hradec Králové

Branky: 5. Čanturišvili (R. Hrubý), 45+5. L. Kozák (Vukadinović) – 38. Koubek (Smrž), 72. Vašulín (Gabriel) ŽK: 26. J. Kolář (ZLN), 81. Rakovan (ZLN), 90. J. Kolář (ZLN) ČK: 90. J. Kolář (ZLN)
Rozhodčí: Berka – Kříž, Hádek
Počet diváků: 2 088

FC Trinity Zlín: Rakovan – V. Procházka (C), J. Kolář, Simerský, Cedidla – R. Hrubý, Hlinka – Čanturišvili, Vukadinović (84. Y. Dramé), Slončík (53. Janetzký) – L. Kozák (66. Balaj).

FC Hradec Králové: Reichl – Ja. Klíma, Kodeš (C), Čech – Gabriel, J. Kučera (46. Rada), Smrž, Harazim (59. Vašulín) – F. Kubala (90+4. Pudhorocký), Koubek, Ryneš.

Ševci vstoupili do utkání na výbornou. V páté minutě se podařilo Hrubému vniknout do pokutového území, kde předal balón na lépe postaveného Vakha, který si udělal prostor, připravil si střelu a vyslal ránu, kterou tečoval jeden z bránících hráčů a míč následně skončil až za zmateným gólmanem Reichlem. Rozhodčí poté ještě něco dlouze diskutoval s VAR, ale branka byla uznána. Zlín vedl 1:0!

V šestnácté minutě odvrátila hradecká obrana míč mimo velké vápno, ale balón se dostak k Vukadinovičovi. Ten to zkusil z dálky. Z první se opřel k ráně a ta skončila kousek vedle tyče. Ve dvacáté minutě zahrávali hosté přímý kop. K tomu se postavil Kubala a z nějakých pětadvaceti metrů natáhl ke střele. Ta mu však vůbec nesedla a Rakovan mohl být zcela v klidu. Chvíli poté centroval do vápna Kučera, ale Rakovan byl na místě a míč schoval do rukavic.

Ve 27. minutě přiletěl balón do pokutového území Zlína, kde nastal trochu zmatek a Gabriel měl míč u kopaček v malém vápně. Naštěstí se mu ale nepovedlo zakončit. Ve 35. minutě se po centru ze strany od Vukadinoviče dostal k hlavičce před brankou Kozák. Bohužel se mu ale v těžké pozici nepovedlo usměrnit míč na branku. Vzápětí se ševci sice z gólu radovali, konkrétně Libor Slončík, ale po poradě s VAR byl gól odvolán. V době přihrávky byl zlínský mladík totiž v ofsajdu.

O dvě minuty později to Zlínské mrzelo ještě o něco víc. Před bránu Zlína přiletěl centr, který ještě Hlinka odvrátil. Ovšem míče se ujal Gabriel. Ten poslal další centr do pokutového území a tentokrát z druhé strany. Na hlavičku si nejvýše vyskočil Matěj Koubek a dostal ho za záda Rakovana. Bylo tak srovnáno na 1:1. Tento výsledek ale do poločasu nevydržel. V nastaveném čase první půlě poslal Vukadinovič centr před bránu, kde si na bližší tyč naběhl Libor Kozák. Tomu se povedlo míč otřít o tyč a ten následně proklouznul až za brankovou čáru. Ševci se mohli radovat. Do šaten šli za stavu 2:1.

Hosté vstoupili do druhé půle aktivněji. Po rohu před branku přišlo prodloužení na přední tyči a na zadní tyči zakončoval Koubek. Tomu se naštěstí pro Zlín nepovedlo usměrnit balón do brány. V 63. minutě nabídl šanci Kozákovi dnes velmi aktivní Vukadinovič. Zlínský útočník si ale nedokázal zpracovat míč v dobré pozici a zakončit nezvládl. Hradečtí byli ve druhém poločase aktivnějším týmem a ševci své vedení spíše jen bránili. To se však nevyplatilo.

V 72. minutě přišel centr od postranní lajny na bližší tyč z kopačky Gabriela. Tam si na hlavičku vyskočil Daniel Vašulín a zacílil balón do rohu zlínské brány. Rakovan se marně natahoval. Gólu nezabránil. Bylo tak srovnáno na 2:2. Chvíli poté zahrávali hosté roh a po něm se do hlavičky opřel Smrž. Rakovan musel rychle k zemi, aby jedovaté zakončení schoval pod své tělo. Hradec byl i po vstřelé brance dále aktivnějším mužstvem a ševci měli problémy.

V 88. minutě hlavičkoval ze strany Ryneš, ale branku minul. V devadesáté minutě navíc šli ševci do oslabení. Jakub Kolář dostal za faul žlutou kartu a jelikož už jednu měl, přišla následně červená a ševci hráli v desíti. V nastaveném čase byl Zlín kousek od porážky. Hradečtí měli obrovskou šanci. Hosté vykombinovali obranu, Kodeš byl ve vápně a před ním už stál jen Hlinka, který zabránil jinak jistému gólu. Následná dorážka pak šla mimo. Zápas tak dospěl do svého konce. Zlínští remizovali s Hradcem Králové 2:2.