FC Zlín oficiální web

Ševci proti Jablonci propadli a prohráli 0:4

03.03.2018

Úvodní duel pod novým koučem Zlínu vůbec nevyšel. Po prohře v minulém kole 0:4 na hřišti Karviné, prohráli stejným výsledkem i doma proti Jablonci. V poločase byl stav zápasu 0:2. Další dvě trefy přidali hosté už ze začátku druhé půle a o zápase bylo rozhodnuto.

FC Fastav Zlín

0:4

0:2

19. kolo - F:L, 3.3.2018, 15.00 hod.
Stadion Letná

FK Jablonec

Branky: 13. Jovović, 32. Hübschman, 50. Masopust, 54. Chramosta ŽK: 36. Matejov (ZLN), 67. Železník – 65. Pernica, 81. Považanec
Rozhodčí: Matějček – Blažej, Antoníček
Počet diváků: 2102

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Kopečný (43. Bartošák), Hnaníček, Gajič, Matejov – Mehanović (44. Beauguel), Jiráček, Janíček, Holzer (46. Ekpai) – Železník, V. Vukadinović, trenér: Petržela.

FK Jablonec: Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Matěj Hanousek (69. Zelený) – Hübschman – Trávník, Považanec – Masopust, Chramosta (79. Doležal), Jovović (88. V. Kubista), trenér: Rada.

V 7. minutě zahrávali ševci první rohový kop zápasu. K hlavičce se dostal Hnaníček, ale svůj pokus namířil přímo do středu branky. O chvíli později byl střílený centr Mehanoviče sražen no nohu Kopečného, ten přešel přes jednoho obránce, ale další se mu vložil do střely a srazil střelu na roh. Následně zahrozili i hosté. Trávník vyslal nepříjemný centr do šestnáctky, ale tam si vyběhl Dostál a balón schoval do rukavic.

Ve 13. minutě ale Zlínští zaváhali a přišel trest. Chramosta zamotal hlavy zlínské obraně na kraji hřiště, míč pak převzal Vladimir Jovovič, který z hranice velkého vápna vystřelil k tyči. Dostál si na míč sáhl, ale stejně mu prošel až do sítě. Vstřelený gól Severočechy nabudil a ševci se nebyli chvíli schopni dostat ani na polovinu hřiště.

Po rohu Jablonce se dostal k hlavičce Hübschman, který prodloužil míč na zadní tyč a Dostál se musel pořádně natáhnout, aby jeho pokus nezapadl až do sítě.  Ve 20. minutě zase sahal po druhé brance Jovovič. Ten se opřel do skákavého míče na kraji šestnáctky a Dostál musel jeho ránu k tyči vytěsnit na roh. O dvě minuty později zahrozili konečně i domácí. Mehanovič se natáhl k ráně daleko za šestnáctkou a Hrubý musel jeho pokus vyrážet na roh.

Ve 30. minutě zachytil odkop Dostála Masopust, potáhl si míč k velkému vápnu a vypálil na branku. Dostál však byl na místě. O dvě minuty později ale skončila další akce Jablonce gólem. Hübschman rozjel rychlý útok, předal ho na Jovoviče, ten prošel až do vápna, tam si pohrál s obranou, přiťuknul míč na Tomáše Hübschmana a ten ho poslal za záda Dostála. Bylo to 2:0 pro hosty a se ševci bylo zle.

Ve 40. minutě ještě zahrozil střelou z dálky Holeš a jeho pokus musel Dostál krotit v rukavicích. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro Jablonec. Ševci při vstupu do poločasu využili i posledního střídání, ale hned v 50. minutě jim hosté zasadili další těžkou ránu. Vukadinovič ztratil míč, Trávník ho naservíroval na Lukáše Masopusta a ten přidal třetí branku. Hosté však neměli dost a ševci to schytávali dál a dál.

Po rohovém kopu Jablonce z 54. minuty to bylo už 0:4. Na přední tyči prodloužil Pernica balón za sebe, tam se k němu dostal Jan Chramosta, který z bezprostřední blízkosti proti zlínskému brankáři nezaváhal. Stav utkání byl 0:4 a v podstatě bylo rozhodnuto. V 71. minutě tečoval střelu Vukadinoviče Beauguel, ale míč skončil těsně nad břevnem. Ševci v závěru utkání obraz hry trochu zlepšili, ale gól se jim vstřelit nepovedlo. Jablonec na Letné vyhrál 4:0.