Ševci ve druhém zápase Tipsport ligy porazili Skalici

16.01.2024

Náš tým druhé utkání zimní Tipsport ligy herně i výsledkově zvládl. Ševci v úterním zápase zdolali slovenskou Skalici 2:0 a připsali si první body do tabulky. Oba góly jsme zaznamenali ve druhé půli. Skóre otevřel v 55. minutě Libor Bobčík, který připravil druhou branku pro Charlese Sampsona Chibuikeho. Dvacetiletý Nigerijec je u nás na zkoušce.

MFK Skalica

0:2

0:0

2. kolo - Tipsport liga, 16.1.2024, 13.00 hod.
Skalica

FC Zlín

Branky: 55. Bobčík, 64. Chibuike

MFK Skalica: Junas – Krčík, Podhorin, Ranko, Matejov – Alves, Haša, Hollý, Nagy – Gaži, Smékal Trenér: Pavol Majerník.

FC Zlín: 1. poločas: Dostál – Cedidla, Kolář, Didiba, Čelůstka – Reiter, Janetzký, Švach, Gonzalez, Akhvlediani - Ikugar | 2. poločas: Bachůrek – Polášek, Didiba (80. Cedidla), Simerský, Jura – Vukadinović, Kulíšek, Bužek, Bartošák – Bobčík – Chibuike. Trenér: Červenka.

Trenér Červenka v úterním přípravném zápase protočil 21 hráčů, téměř dvě jedenáctky. V základní sestavě byli kromě útočníků Akhvledianiho a Ikugara, kteří jsou u nás na zkoušce, také uzdravený Španěl Gonzalez.

Po změně stran se do hry dostal i Charles Sampson Chibuike. Dvacetiletý útočník z Nigérie doteď působil pouze v rodné zemi, hrával za tým Doma United. Nyní se chce pokusit získat angažmá v Evropě. Za hosty Skalici nastoupil i ex-zlínský Matejov či finský stoper slovenského původu Matej Hradecký.

První poločas byl vyrovnaný, ševci ale byli o něco nebezpečnější a častěji se dostávali do zakončení. Jako první pálil zlínský Gonzalez, mířil však nad.

Španělský záložník měl velkou šanci ve 21. minutě, kdy střílel tvrdě, ale domácí gólman Junas skvěle zasáhl a míč vyrazil.

Skalica odpověděla pokusy Alvese a Smekala, brankář Dostál obě střely kryl.

Pak přišly chvíle nigerijského útočníka Ikugara. Urostlý forvard nejprve po centru Cedidly netrefil ve výhodné pozici míč, následně po centru mladíka Švacha zakončoval vedle.

Na konci první půle se dostal k další hlavičce, ale mezi tři tyče se znovu netrefil.

Ševci se i po změně stran snažili útočit, byli aktivnější než protivník. Střelu Vukadinoviće vytěsnil domácí brankář na roh.

Náš tým se ujal vedení v 55. minutě, kdy se průniku a přihrávce Vukadinoviće z pravé strany prosadil Bobčík. Jednadvacetiletý forvard se podílel i na druhé brance ševců.

Rodák ze Slavkova parádní přihrávkou vysunul do šance Chibuike, který zachoval chladnou hlavu a překonal skalického gólmana.

Za stavu 2:0 tvrdě pálil Bartošák, brankář Skalice ale míč udržel. Celel ze Záhoří mohl výsledek v závěru zkorigovat, chybu Poláška v rozehrávce odčinil brankář Bachůrek, jenž spoluhráče podržel.

Na konci střetnutí ještě ševci zahrávali dva rohové kopy, třetí branku ale nepřidali.

První výhru v novém roce ale bez problémů uhájili.

Ševci zakončí své vystoupení v letošním Tipsport lize v sobotu proti Brnu. Utkání se Zbrojovkou se hraje na Vršavě od třinácti hodin.