Ševci vstoupili do jarní části ligy domácí remízou 1:1

17.02.2018

Vše podstatné se událo ve druhém poločase utkání. Nejprve zahodil penaltu po faulu na Vukadinoviče Mehanovič, když jeho střelu k tyči Rada vystihl a vyrazil. Pět minut poté se dostali hosté do vedení zásluhou Tetoura. Remízu zachránil v 73. minutě Hronek, který po centru Ekpaie poslal míč hlavičkou do sítě.

Počet diváků: 3024

FC Fastav Zlín: Dostál – Kopečný (67. Ekpai), Hnaníček (C), Gajič, Matejov – Hronek, Jiráček – V. Vukadinovič (82. Džafić), Mehanović, Holzer – Beauguel (46. Traoré), trenér: Páník.

FK Dukla Praha: Rada (C) – Podaný, Jiránek, Ostojić, Milošević – Daniel Tetour, Holík (84. Doumbia), Bílovský – Koreš (89. Schranz), Holenda, Brandner (74. Djuranović), trenér: Hynek.

Dukla měla obrovskou šanci hned v šesté minutě hry. Holík našel na středu velkého vápna úplně volného Tetoura, ten zvolil střelu z první, ale trestuhodně svou šanci zahodil. O sedm minut později zahrozili i ševci, když se do přihrávky ze strany vložil Beauguel, ale nebyl v dobrém postavení a branku minul.

Ve dvacáté minutě se prezentoval střelou z dálky Miloševič, ale břevno asi o metr přestřelil. Hra poté příliš šancí nenabízela. Vukadinovič se ocitl dvakrát v ofsajdu a další akce končili u šestnáctky. Na druhé straně byl hodně aktivní Holík, ale žádnou vyloženou šanci si nevypracoval. Hosté začali hrozit v závěru prvního poločasu. Především pak střela Ostojiče vypadala nadějně, ale skončila nad břevnem. Do druhé půle se tak šlo za stavu 0:0.

Na začátku druhého poločasu měla první velkou šanci Dukla. Podaný poslal pas za obranu na Holendu, ten se dostal k hlavičce a Dostál svou rukou reflexivně vyrazil míč. Následně měli rychlý brejk domácí, ale centr do vápna vystihl Rada. Ovšem vzápětí přišel další centr do vápna, Vukadinovič dostal loktem do obličeje a rozhodčí nařídil penaltu. Zlínští měli šanci jít do vedení. Míč si vzal Mehanovič, namířil svůj pokus k tyči, ale Rada stranu vystihl a penaltu chytil.

V 62. minutě mohli domácí neproměněné penalty litovat ještě víc. Centr ze strany do vápna totiž našel Daniela Tetoura a ten poslal míč za záda bezmocného Dostála. Pražané tak vedli 1:0. O chvíli později měl navíc další šanci Holík, ale naštěstí pro Zlín neuspěl. Domácí museli začít útočit. Do hry tak přišel Ekpai a po jeho akci pálil z dálky Traoré. Rána to byla pěkná, ale přímo do středu branky.

Ovšem v 73. minutě se už mohli ševci radovat. Nově příchozí Ekpai dostal balón, ze strany poslal lehký centr do vápna, kde se do hlavičky vložil Petr Hronek a srovnal stav utkání na 1:1. Zlínské branka pořádně nabudila a Ekpai po chvíli zase pořádně protáhnul Radu. Ševci byli v závěru lepší, měli i tlak, ale branku se už přidat nepovedlo. V poslední minutě pak všem na Letné zatrnulo, když hosté dostali míč do sítě. Rozhodčí však odpískal ofsajd, takže duel skončil remízou 1:1.