Ševci vybojovali postup do čtvrtfinále poháru!

01.11.2023

Povedlo se! Náš tým si zahraje čtvrtfinále MOL Cup. Ševci postup mezi nejlepších osm týmů v celostátní soutěži vydřeli v Ostravě, domácí Baník přemohli 1:0 a těší se na pohárový souboj s dalším soupeřem. Středeční duel rozhodl ve 41. minutě povedenou dalekonosnou ranou Rudolf Reiter.

FC Baník Ostrava

0:1

0:1

Osmifinále. kolo - MOL Cup, 1.11.2023, 17.30 hod.
Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích

FC Zlín

Branky: 41. Reiter ŽK: Kubala, Boula, Lischka (všichni Ostrava)
Rozhodčí: Starý - Hrabovský, Slavíček (Peřina). VAR: Hocek. AVAR: Hurych
Počet diváků: 5062

FC Baník Ostrava: Markovič – Juroška, Frydrych, Lischka, Kpozo - Fadeiro (46. Buchta), Boula, Kaloč (46. Šín), Ewerton - Kubala (46. Tanko) - Almási (76. Klíma). Trenér: Hapal

FC Zlín: Dostál – Reiter (69. Vukadinović), Simerský, Didiba, Pidro - Fantiš, Bužek (81. Černín), Janetzký, Slončík (81. Tkáč), Dramé (81. Bartošák) - Žák (86. Ndiaye). Trenér: Červenka

Ševci pod vedením nového kouče Bronislava Červenky neinkasovali ani ve druhém soutěžním zápase, brankář Standa Dostál stejně jako o víkendu v Olomouci předvedl několik výborných zákroků, spoluhráče podržel.

Trenér Červenka po ligovém střetnutí na Hané protočil sestavu, vyměnil hned sedm hráčů. Zůstali jen brankář Dostál, obránce Didiba a záložníci Fantiš s Janetzkým.

Podobně na tom byl i Baník. Také kouč Hapal dal příležitost hráčům ze širšího kádru.

Ševci začali v Ostravě aktivně. Zahrozili hned v 1. minutě. Žák po úniku hledal v pokutového území nabíhajícího Reitera, ale domácí obránce Ndefe odkopl míč do bezpečí.

Vzápětí Žák přesným centrem našel osamoceného Pidra. Španělský obránce si míč zpracoval, ale pálil mimo.

Zlíňané v první půli dobře bránili, Baník dlouho do vážnějšího zakončení nepouštěli. S pokusem Fadeiry si poradil brankář Dostál, který zneškodnil i slabou střelu Ewertona.

Domácí si velkou tutovku vypracovali až ve 32. minutě. Juroška prošel po pravé straně, předložil míč nepokrytému Almásimu, jeho dorážku ale parádním zákrokem zmařil Dostál.

V závěru poločasu nepřesně pálili domácí Kubala s Fadeirem. Ševci první střelu na ostravského gólmana Markoviče vyslali až ve 40. minutě. Po brejku a přihrávce Slončíka pálil tvrdě Dramé, brankář Baníku pokus vytěšnil na roh.

Náš tým udeřil až o chvíli později. Dramé přihrál míč Reiterovi, který se odhodlal ke střele z dálky a parádní ranou překonal Markoviče.

Ševci i po změně stran pečlivě bránili, čekali na chybu protivníka. Ostrava se snažila hrát, kombinovat, ale přes naši organizovanou defenzivu se dostávala jen velmi složitě.

Dvakrát střílel Brazilec Ewerton. První pokus z hranice šestnáctky vyrazil brankář Dostál, druhá rána šla vedle. Následně neuspěl ani střídající Buchta.

V 75. minutě po akci Tanka selhal v zakončení Almási, který zblízka dorážel jen do připraveného Dostála.

Baník se v závěru hnal za vyrovnáním, ševci si ovšem závěr zkušeně pohlídali a radují se z postupu mezi osm nejlepších týmů.

Ševci ale nyní musí zase přepnout na ligový režim. Už v sobotu se pokusíme urvat důležité body v Pardubicích.