Ševci zápas v Ostravě nezvládli

23.09.2023

Ani na půdě ostravského Baníku jsme se nezvedli. Kapitán Dominik Simerský sice ve 38. minutě vyrovnal, na špatný vstup do druhé půle už Zlínští odpovědět nedokázali a vysoká prohra se zastavila na skóre 5:1.

FC Baník Ostrava

5:1

1:1

9. kolo - F:L, 23.9.2023, 15.00 hod.
Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích

FC Zlín

Branky: 11. Paixao da Silva Ewerton, 50. Kubala, 57. Rigo, 64. Kubala, 82. Tanko – 38. Simerský ŽK: Pojezný - Fantiš
Rozhodčí: M. Radina - I. Nádvorník, L. Machač (J. Machálek) | VAR: D. Starý | AVAR: J. Hurych
Počet diváků: 7786

FC Baník Ostrava: Letáček – Ndefe (68. Juroška), Lischka (C), Pojezný, Kpozo – Buchta, Boula (68. Šín), Rigo (77. Kaloč), Ewerton – Tanko (83. Klíma), Kubala (68. Almási). Trenér: Pavel Hapal.

FC Zlín: Rakovan – Cedidla (60. Kovinić), Simerský (C), Kolář – Pidro (72. Bužek), Janetzký, Didiba, Tkáč, Reiter – Fantiš (85. Vukadinović), Žák (60. Slončík). Trenér: Pavel Vrba.

Ševci vstoupili do utkání v pozměněné sestavě. Premiéru v základní sestavě zapsala nová bosenská posila Selmir Pidro. Poprvé od duelu na půdě Slavie Praha nastoupil do základní sestavy Filip Žák, vykartovaného Černína nahradil Kolář. Mezi náhradníky se objevil uzdravený Slončík.

Trenér Pavel Vrba vsadil po domácím debaklu s plzeňskou Viktorií na tříobráncový systém, ten však dostal první trhlinu už v 11. minutě utkání.

Centr Bouly tečoval obránce Simerský k dobíhajícímu Ewertonovi, který nikým nehlídán propálil brankáře Rakovana a poslal domácí tým do vedení 1:0.

Po čtvrt hodině hry musel být opět v pozoru brankář Rakovan. Po rychle rozehraném rohovém kopu Baníku se k míči dostal Buchta, jehož střela z hranice pokutového území nadělala Rakovanovi potíže a na další rohový kop musel odvracet Janetzký.

Při chuti byl po půl hodině hry Kubala. Ten si šikovně přehodil Koláře a vytvořil si lepší palebnou pozici, střelou z voleje pálil mimo tři tyče a Rakovan nemusel zasahovat. Vzápětí to Kubala zkoušel z otočky, jeho střele chyběl důraz a pro brankáře Rakovana nebyl problém míč lapit.

Z nenápadné akce bylo srovnáno ve 38. minutě. Sražený centr Pidra převzal Fantiš a posunul jej k Simerskému. Zlínský stoper dostal od obrany Baníku dostatek prostoru a technickou střelou zamířil k pravé tyči a srovnal stav na 1:1.

Jak špatně vstoupili Zlínští do zápasu, stejný scénář zopakovali i ve druhé půli. Už v 50. minutě Kubala převzal míč uvnitř pokutového území ševců a nikým neatakován zamířil na vzdálenější tyč hostující brány. Rakovan na přesnou střelu nedosáhl a ostravský celek šel do vedení 2:1.

Individuální akci po levé straně poté předvedl Ewerton a míč předložil do pokutového území, kde už se zdálo, že situaci zadrbal Kubala, ale odvrácený míč Koláře napálil za záda dezorientovaného Rakovana Rigo. Domácí rázem vedli o dvě branky.

Po hodině hry se na trávník dostal uzdravený Slončík, naopak zraněného Cedidlu nahradil Kovinić.
Ani střídání však nepomohly a v 64. minutě se míč třepal za zády Rakovana už počtvrté. Ewerton dostal na levé straně opět příliš volného prostoru, čehož využil zabíhající Kpozo a centrem našel přesně kopačku Kubaly, který míč bez obtíží nasměřoval za záda Rakovana a svým druhým gólem v zápase navýšil vedení Baníku na 4:1.

Na opačné straně mohl přispět ke zdramatizování duelu Reiter, který si zaběhl za beky Baníku a měl dostatek času k přihrávce do pokutového území, ale včasným zákrokem zamezil gólové situaci Juroška.
Osamocený Ewerton pak mohl navýšit vedení domácích, skvělým zákrokem odmítl změnu skóre brankář Rakovan.

Skóre se přesto měnilo v 82. minutě, protože přihrávku Jurošky zužitkoval Tanko a pečetil zmar ševců na konečných 5:1.

Náš tým se pokusí další nepříjemnou porážku odčinit za týden doma proti Českým Budějovicím.