Ševci ztratili dobře rozehraný zápas, v přestřelce s Mladou Boleslaví inkasovali devět branek a prohráli

21.10.2023

Spolupodíleli se přepsání ligového rekordu, radost z toho ale rozhodně nemají. Fotbalisté Zlína v neuvěřitelném zápase plném zvratů, branek a velkých chyb, ztratili nadějné vedení 3:1, poprvé v klubové historii inkasovali devět branek a Mladé Boleslavi ve 12. kole podlehli 5:9. Ševci po nevídané přestřelce zůstali v tabulce poslední.

FC Zlín

5:9

2:1

12. kolo - F:L, 21.10.2023, 15.00 hod.
Stadion Letná

FK Mladá Boleslav

Branky: 13. Fantiš, 15. Janetzký, 46. Bartošák, 64. Vukadinović z penalty, 85. Kovinić – 11. a 60. Mareček, 51. a 53. Jawo, 49. a 87. Kušej, 78. Matějovský, 83. Hilál, 90.+5. Solomon ŽK: Reiter, Kovinić - Kušej, Pulkrab, Poulolo, Salomon
Rozhodčí: Szikszay - Volf, Podaný ( Zaoral) | VAR: Adámková | AVAR: Ratajová
Počet diváků: 2 523

FC Zlín: Rakovan – Reiter (84. Černín), Kolář, Simerský, Čelůstka – Fantiš (61. Kovinić), Didiba, Janetzký (61. González), Tkáč (72. Slončík), Bartošák (72. Pidro) - Vukadinović. Vrba

FK Mladá Boleslav: Trmal – Fulnek, Suchomel, Suchý, Šimek (46. Matějovský) – Kubista, Sakala – Jawo (65. Ladra), D. Mareček (81. Poulolo), Kušej (90.+1. Solomon) – Pulkrab (65. Hilál). Trenér: Kulič

Branky poražených zaznamenali Fantiš, Janetzký, Bartošák, Vukadinović z penalty a střídající Kovinić, za hosty se dvakrát prosadili Mareček, Jawo a Kušej, skórovali také střídající hráči Matějovský s Hilálem a Solomonem.

Ševci šli do sobotního utkání proti Mladé Boleslavi se stejnou základní sestavou, v jaké nastoupili naposledy v Ďolíčku proti pražským Bohemians. Jen mezi náhradníky zůstal Španěl Pablo González, po zranění už byl připravený zasáhnout do hry gólmana Dostál. Hostující trenér Kulič nechal sedět kapitána Matějovského, od začátku naopak hrál ex-zlínský Jawo.

Oba týmy v úvodní desetiminutovce jednou zahrozily. Střelu hostujícího Kušeje ale s přehledem kryl gólmana Rakovan, na druhé straně Didiba prověřil brankáře Trmala.

Do vedení šla v 11. minutě po nenápadné akci Mladá Boleslav. Fantiš jednoduše ztratil míč, který se dostal až k Marečkovi a hostující záložník propálil Rakovana. Pro bývalého hráče Slovácka a  Bohemians 1905 to byl pátý gól v letošní sezoně.

Ševci ale přispěchali s bleskovou odpovědí. Tkáč vysunul do šance Fantiše, zkušený fotbalista odčinil své zaváhání před inkasovanou brankou a přes Trmala poslal míč do sítě.

Divokou čtyřminutovku, ve které padly hned tři góly, završil Janetzký. Opavský odchovanec pohotově uklidil balon pod břevno po centru Vukadinoviće a nepříliš povedeném zákroku Trmala. Pro Janetzkého šlo o druhý gól v sezoně.

Diváci se na Letné dál bavili ofenzivním fotbalem, šance přicházely na obou stranách. Pulkrab hlavou přehodil Rakovana, domácí tým ale zachránil vracející se stoper Kolář. Před ním předvedl skvělý obranný zákrok i Čelůstka.

Zlíňané odpověděli tvrdým pokusem Tkáče. Ve 39. minutě se do zakončení dostal hostující Jawo, po Marečkově vysunutí mířil nad. Další šanci soupeře zhatil obětavým zákrokem kapitán Simerský.

Našemu týmu parádně vyšel nástup do druhé půle. Nekoncentrovanost v defenzivě hostů potrestal Bartošák. Zkušený křídelník udeřil po centru Vukadinoviće. Gól ještě posvětilo video, které zkoumalo postavení hru, ale všechno bylo v pořádku.

Hotovo ale rozhodně nebylo. Ševci nezvládli další minuty, o nadějné vedení 3:1 trestuhodně přišli. Mladá Boleslav totiž přispěchala s rychlými odpověďmi, tvrdými direkty.

Nejprve se po centru krajního obránce Suchomela hlavou prosadil Kušej, vzápětí ze vzduchu udeřil Jawo. Vysoký gambijský forvard se prosadil po standardní situaci střídajícího Matějovského, brankář Rakovan nedokázal reagovat.

V 53. minutě už hosté vedli. Po Kušejově centru z levé strany míč patičkou nadzvedl nedůrazně bráněný Jawo a ševci podruhé v zápase prohrávali.
Bláznivý duel pokračovat dál. Po hodině hry se slabší chvilku vybral gólman Rakovan. Zkušený brankář neudržel slabou střelu a pohotový Mareček upravil na 3:5.

Trenér Vrba za nepříznivého stavu poslal do hry Koviniće a také novou posilu Gonzáleze. Ševci se s příchodem střídajících hráčů zvedli, naději na body přiživil Vukadinović. Zkušený útočník proměnil penaltu nařízenou za faul Pulkraba na stopera Koláře.

Zlíňané se dál rvali o vyrovnání. González pálil z dálky vedle.

Mladá Boleslav si další velkou šanci vypracovala v 70. minutě. Po vysunutí Matějovského se Kušej řítil na Rakovana, kterého i obešel, ale mířil jen do boční sítě.
Náš tým otevřel hru, více útočil.

Srazily jej ale hrubé chyby. V 78. minutě Rakovan přihrál jen Matějovskému a velezkušený hostující záložník poslal obloučkem míč do prázdné brány. Bývalý reprezentant skóroval v české nejvyšší soutěži ve 41 letech!

To však nebylo pořád vše. V 83. minutě se do listiny střelců zapsal také střídající Hilál, kterému míč po přečíslení dvou na jednoho předložil Kušej.
Ševci stačili porážku zkorigovat, když se prosadil Kovinić, ale poslední minuty patřili hostům.

Mizerné bránění domácích potrestali Kušej se střídajícím Solomonem.  Čtrnáct branek padlo v historii samostatné české ligy vůbec poprvé.
Fotbalisté Zlína se musí po divoké porážce 5:9 rychle otřepat. Za týden ji čeká venkovní duel v Olomouci.

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/IIb5YLxH-7s?si=YhMesFbHT4RZHjsn" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>