Špatný začátek zápasu rozhodl, ševci prohráli v Moskvě 0:3

29.09.2017

Utkání nezačalo vůbec dobře a vlastně již jeho začátek rozhodl o osudu utkání. Ve 2. minutě se trefil z penalty Manuel Fernandes, který pak přidal další dvě trefy v 6. a 17. minutě. Ševci poté předvedli sympatický výkon, vypracovali si i pár šancí, ale gól nevstřelili. První venkovní zápas v Evropské lize tak skončil prohrou 0:3.

FC Lokomotiv Moskva

3:0

3:0

2. kolo - Evropská liga UEFA, 28.9.2017, 21.00 hod.
Lokomotiv Stadium

FC Zlín

Branky: Branky: 2. Fernandes (pen.), 6. Fernandes, 17. Fernandes ŽK: ŽK: 58. V. Vukadinovič, 63. Jiráček
Rozhodčí: Evans – Thomas, Bird.

FC Lokomotiv Moskva: Guilherme – Lysov, Pejčinović, S. Kvěrkvelija, Ignatěv (88. Rotenberg) – Manuel Fernandes, Igor Denisov, Tarasov, Farfán (46. Anton Mirančuk) – Éder, Alexej Mirančuk (78. Kolomejcev).

FC Zlín: S. Dostál – Matejov (65. Kopečný), Bačo, Gajič, Holzer, Ekpai, Traoré, Jiráček, V. Vukadinovič – Železník (46. Mehanović), Diop (79. Beauguel).

Utkání nezačalo pro ševce vůbec dobře. Hned ve druhé minutě fauloval Gajič v pokutovém území Mirančuka, když jeho kopačka skončila v obličeji útočníka Lokomotivu. Rozhodčí tak nařídil pokutový kop, který proměnil Portugalec Manuel Fernandes a domácí tak vedli 1:0. O pár minut později to ale vypadalo ještě hůř.

Éder utekl po křídle, poslal míč do šestnáctky, kde našel volného Manuela Fernandese, který se opřel do míče a poslal ho přesně k tyči zlínské branky. V šesté minutě hry tak byl stav 2:0 pro domácí Lokomotiv. V 16. minutě poprvé zahrozili i ševci. Diop obral o míč váhajícího obránce a pokoušel se najít volného Ekpaie, ale Kvěrkvelija stačil na poslední chvíli míč ztečovat na roh. Po rohu Vukadinoviče si srazil míč směrem k vlastní brance jeden z bránících hráčů Moskvy, ale míč skončil nad brankou.

Ovšem minutu na to přišla pro Zlín další pohroma. Po rychlém protiútoku dostal přihrávku od brankové čáry na hranici malého vápna, odtud z první vypálil a poslal míč za záda Dostála. Lokomotiv tak vedl už 3:0 a portugalský záložník měl na svém kontě hattrick. Ve 28. minutě prošel centr na Vukadinoviče, ten se pokusil z kraje velkého vápna zakončit, ale jeho pokus skončil mimo. Před koncem prvního poločasu zkoušel z boku zakončovat Ekpai, který sice trefil tyč, ale brankář Guilherme celou situaci jistil.

Poté pak měli šanci domácí, když Éder nacentroval míč na Farfána, ten vypálil z voleje a Dostál musel zasahovat. Vzápětí pak ještě zahrozil Holzer, když se probojoval až do vápna, ale jeho střelu brankář vyrazil. První půle tak skončila vítězstvím Lokomotivu 3:0. Do druhého poločasu vstoupili Zlínští sympaticky. Ve 49. minutě navíc kopal standardku Gajič a ránou z dálky mu nechybělo moc, aby trefil bránu Lokomotivu.

V 57. minutě kopali ševci roh, míč prolétl až na hlavičku Bača, který zakončil jen kousíček nad břevno domácí branky. O deset minut později podnikli ševci rychlý protiútok, Ekpai nacentroval na Diopa, ten si zpracoval míč, vystřeli, ale trefil jen obránce. Následně pak Traoré pálil vysoko nad. Ve druhé půli byl k vidění daleko vyrovnanější fotbal a ševci by si gól zasloužili, ovšem v konečné fázi se jim nedařilo.

V 86. minutě předložil míč před branku Mirančuk, tam se k zakončení dostal Éder, ale naštěstí ho dobře bránil Bačo a tak zakončil mimo. Gól do konce zápasu už nepadl a tak si Lokomotiv připsal výhru 3:0.