FC Zlín oficiální web

TISKOVÁ KONFERENCE PŘED STARTEM JARNÍ SEZONY 2023/24


08.02.2024


Na tradiční tiskové konferenci před startem jarní části FORTUNA:LIGY, která se uskutečnila dnes v útrobách stadionu Letná, odpovídali novinářům generální manažer ševců Zdeněk Grygera, trenér A-týmu Bronislav Červenka a za hráčskou kabinu jeden z kapitánů Antonín Fantiš.


 

Slovo si na úvod vzal hned generální manažer klubu Zdeněk Grygera, který nastínil, že cílem druhé poloviny sezony je vylepšit podzimní výsledky i postavení v tabulce, odrazit se z barážové příčky do vyšších pater. „Když skončíme třináctí a výš, bude to dobré,“ sdělil. 

Náš tým si žádné nedosažitelné mety neklade, dál se chceme zlepšovat a poctivou prací se posunout nahoru, třeba až do prostřední skupiny. Nyní z předposlední patnácté pozice ztrácíme na desáté Teplice šest bodů, jaro odstartujeme v neděli právě na Stínadlech.

Venkovní výhra by pro náš tým jistě byla parádní vzpruha před nabitým únorovým programem, těžkými duely se Slavií, Slováckem nebo Plzní. „Víme, že start bude opravdu náročný, ale jdeme do něj s pokorou a nadšením. Je jedno, zda s kvalitními soupeři budeme hrát teď nebo později. Mužstvo je dobře připravené, kádr široký, takže zátěž rozložíme na více hráčů. Každý může ukázat, že do týmu patří. Věřím, že to zvládneme,“ prohlásil trenér Bronislav Červenka.

Po podzimní části má trenér ševců k dispozici čtyři nové hráče. Náš kádr v zimní pauze posílili Gruzínec Zviad Natchkebia, ghanský záložník Cletus Nombil a útočník Tomáš Schánělec s Nigerijcem Kennethem Ikugarem. „Přišli čtyři typologicky vhodní hráči do našeho týmu. Víme, co v nich je, co od jich můžeme očekávat. Teď jde jenom o to, aby se rychle adaptovali a ukázali svoje přednosti a kvality v lize. Vím, že to pro ně nebude jednoduché, ale věřím, že se s tím poperou a všem ukážou, že jsme se v nich nezmýlili a přivedli kvalitní fotbalisty,“ uvedl Červenka.

Podle kouče žádná z posil nepotřebuje delší čas na adaptaci, v Teplicích může být v základní sestavě Zlína každý z nich. „Osu týmu máme danou, ale jsou tam nějaké otazníky, které doladíme těsně před zápasem. Rozhodneme se až v sobotu,“ doplnil. 

Hlavním úkolem kouče pro jaro bude najít nového střelce. V zimní pauze jsme se střelecky soužili. V sedmi přípravných duelech jsme zaznamenali jen čtyři branky. „Ofenziva není ideální, na tom musíme zapracovat. Ale máme dva nové útočníky. Je to na Ikugarovi se Schánělcem, aby ukázali, že góly střílet umí. Zviad má taky dispozice k tomu, dával branky. To jsou hlavní tahouni, který by tým měli vést ke gólům a k vítězstvím. Spoléháme na ně. Pomoct jim však musí i další hráči z ofenzivy,“ říká trenér Červenka.

Z podzimního kádru zmizeli Francouz Dramé, jemuž vypršela smlouva, na hostování do druholigové Viktorie Žižkov zamířil Kovinić. Start jara nestihnou dlouhodobí marodi Tkáč s Žákem. Chybět bude hlavně odchovanec Tkáč. „Úraz, který se mu stal, je nebezpečný a chceme, aby šel do tréninku naprosto vyléčený. Nechceme, aby se objevily další komplikace. Věřím, že se k nám vrátí v nejbližší době. Nyní však nedokážu říct, kdy to bude,“ pronesl kouč.

Útočník Žák už se po operaci vrátil k tréninku, nyní je na 60 procentech zatížení. „Věřím, že do měsíce bude s týmem a a na jaře nám pomůže,“ doufá kouč Zlína.

Na tiskové konferenci jsme představili také několik novinek, které se v průběhu zimní pauzy podařilo rozjet. První z nich je platba kartou na pokladnách a mobilních fanshopech. „Každým dnem budeme spouštět možnost platby kartou na vybraných pokladnách a v mobilních fanshopech, které fungují během domácích zápasů, ale také v rámci běžného týdne na sekretariátu klubu. Platební kartou tak budou moci návštěvníci zaplatit za vstupenky u všech vstupů tj. hlavní, východní a severní tribuny,“ informovala mluvčí klubu Zuzana Molková.

Fanynky se dočkaly nového sociálního zázemí, které vyrostlo u hlavní tribuny. „Ve spolupráci s městem Zlín bylo vybudováno zcela nové sociální zázemí (toalety) pro ženy, které se nachází nově u hlavní tribuny,“ upozorňuje Molková s tím, že vedení klubu pracuje na vybudování nových turniketů pro plynulejší a rychlejší odbavení návštěvníků. „Ke konci března by tak měl být zvýšen počet turniketů o dva a to na východní tribuně. Jinak turnikety by mely být dva nové na východě a hotové na konci března,“ dodává mluvčí klubu. 

 

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Sparta21182152:1456
2.Slavia21164143:1752
3.Plzeň21133549:2642
4.Slovácko21105629:2335
5.Ostrava2193930:2530
6.Olomouc2185828:2729
7.Ml. Boleslav2184937:3728
8.Liberec2177731:3128
9.Teplice2176821:2227
10.Bohemians2166917:2824
11.Jablonec2158826:3223
12.Pardubice21651021:2723
13.Hradec Kr.2157923:3222
14.Zlín21461126:4618
15.Karviná21431420:4015
16.Č. Budějovice21421520:4614