FC Zlín oficiální web

Tisková konference před začátkem jarní části HET ligy: MÁME VELKÝ CÍLÉ, KTERÉ SI TEĎ CHCEME PLNIT


15.02.2018


Dnes v pravé poledne se v útrobách fotbalového klubu FC FASTAV Zlín uskutečnila tisková konference před vstupem do jarní části sezony. V ní bude náš tým bojovat v HET lize, kde se držíme na devátém místě v tabulce, ale také v domácím poháru MOL Cup. Tam nás čeká čtvrtfinále s druholigovým Hradcem Králové. Před novináři hovořil ředitel klubu FC FASTAV Zlín Leoš Gojš, sportovní ředitel Zdeněk Grygera, hlavní trenér Bohumil Páník a za kabinu ševců Josef Hnaníček.
 

Na úvod si vzal slovo ředitel klubu Leoš Gojš: „Nastává éra po účasti v Evropské lize. Klub se dostal do většího povědomí v České republice, ale taky v zahraničí.“

Po něm následoval sportovní ředitel Zdeněk Grygera, který shrnul změny v kádru během zimní pauzy a soustředění. „Díky účasti klubu ve třech soutěžích jsme museli kádr před podzimem rozšířit na 25 hráčů. Nyní bylo naším cílem kádr zúžit. Teď je nás 22. Smlouva skončila Švengerovi a Diopovi. Na hostování odešel Bartolomeu a Pablo Podio. Na testech ve Vietnamu je David Štípek, rozhodnutí o jeho setrvání, či návratu by mělo padnout co nejdříve. Do klubu naopak přišel útočník Pavel Vyhnal a stoper Bijimine. V kádru po zimní přípravě zůstal Patrik Slaměna, který bude střídat A – tým a dorosteneckou ligu. V přípravě se nám líbil a věříme, že je to pro nás příslib do budoucna,” sdělil na tiskové konferenci Grygera.


Respektuj a buď respektován

 
Na něj navázal trenér Bohumil Páník. „Chtěli jsme kádr zúžit. Šest hráčů je pryč, dva přišli. Máme 20 hráčů a 2 vyrovnané brankáře. Připravovali jsme se v domácím prostředí, na Vršavě máme výbornou umělku. Oproti minulým letem nás mohli diváci vidět v některých přípravných duelech. Se soustředěním v Turecku jsem spokojený. Všechny zápasy splnily svůj účel a v zápasech se protočili všichni hráči,” konstatoval hlavní kouč "Áčka" s tím, že ani zlínskému týmu se bohužel nevyhýbají zranění. „Avšak i ty k fotbalu patří. Bijimine zapadl do týmu dobře, je to pohodář a pracovitý kluk. Post stopera si hodně ozkoušel i Josef Hnaníček a nebojím se, že bychom měli problémy. Střed zálohy máme běhavý. V útoku je Beauguel, který vydržel odtrénovat celou zimní přípravu. Mehanović má vzestupnou formu a dost se umírňuje. Železníka bohužel trápí jedno zranění za druhým,“ potvrdil hlavní trenér. Na druhou stranu avšak dodal, že se výrazně zlepšily vztahové vazby. „Na podzim to bylo hlavně o zvykání. Máme devět cizinců, z toho 7 různých národností. Začíná platit heslo "respektuj a buď respektován". Hráči si uvědomují, že vyniknou sami, když budou hrát týmově,“ řekl kouč.

 

Atmosféra v kabině? Výborná


Trenérova slova potvrdil i zástupce kabiny Josef Hnaníček. „V kabině panuje výborná atmosféra. Je tam daleko více srandy. Máme za sebou perfektní soustředění v Turecku. Odehráli jsme přípravná utkání s kvalitními soupeři. Teď už se ale těšíme na start ligy,“ usmíval se sympaťák Hnaníček.

Bohumil Páník v závěru naťukl i dotazy kolem dalšího soupeře ve čtvrtfinále domácího poháru MOL Cup a zároveň prozradil i cíle týmu v druhé půlce HET ligy. „Hradec Králové sledujeme, víme o nich. Je to náš třetí zápas, věřím proto že budeme v tahu, a to utkání tam zvládneme. Jejich hřiště nepůsobí úplně dobře. Je to číhací soupeř. Bylo by skvělé vyrovnat dosavadní rekord v umístění v nejvyšší soutěži. Budeme se taky soustředit na pohár, kde nám zbývají tři zápasy. Máme velké cíle a my si je teď cheme plnit a měnit v realitu,” řekl na závěr trenér Bohumil Páník.

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec359141245:5041
2.Pardubice351171739:4740
3.Bohemians359121434:4839
4.Karviná35881938:6232
5.Č. Budějovice35782041:7029
6.Zlín355121840:6927