Trenér Červenka bral při premiéře na lavičce Zlína bod. Ševci hráli v Olomouci bez branek

28.10.2023

Změna trenéra zafungovala. Naši fotbalisté pod vedením nového hlavního kouče Bronislava Červenky získali na hřišti Olomouce cenný bod.  Na Andrově stadionu branka nepadla, zápas 13. kola FORTUNA:LIGY skončil nerozhodně 0:0.

Počet diváků: 3044

SK Sigma Olomouc: Digaňa - Chvátal, Pokorný, Beneš, Zmrzlý - Breite, Ventúra (65. Pospíšil) - Zorvan, Fortelný (65. Zifčák), Navrátil (65. Sláma) - Juliš. Trenér: Jílek

FC Zlín: Dostál - Cedidla, Černín, Didiba, Čelůstka (59, Reiter) - Fantiš (85. Dramé), Janetzký, Tkáč (72. Slončík), González (59. Bužek), Bartošák - Vukadinović (85. Žák). Trenér: Červenka.

Sigma měla blíže k vítězství, gólman Dostál ale spoluhráče bravurními zákroky podržel, dvakrát mu pomohla i konstrukce branky. Na druhé stranhě trefil tyč i Vukadinović.

Nový trenér Zlína Červenka po posledním zápase s Mladou Boleslaví sestavu z poloviny obměnil. Po zranění mezi tři tyče vrátil uzdraveného gólmana Dostála, poprvé od první minuty hrál Španěl González.

Jen mezi náhradníky naopak zůstal kapitám Simerský, jehož na pozici stopera nahradil Černín. Přednost před Reiterem dostal Cedidla.

Sigmě kvůli karetnímu trestu chyběl Vodháněl, fit není zraněný Růsek.

Domácí sice byli od začátku střetnutí aktivnější, ale ševci pozorně a zodpovědně bránili, rivala do nějakého většího zakončení v úvodní části nepouštěli. V 9. minutě pálil Zorvan, brankář Dostál ale ránu z osmnácti metrů s přehledem kryl.

Zlínský gólman se pak vyznamenal při hlavičce Beneše po rohu.

Ševci zahrozili ve 20. minutě. Vukadinović po dlouhém pasu střílel prudce z úhlu do tyče.

Vzápětí Digaňa chyboval v rozehrávce, Tkáč ale zaváhání brankáře Sigmy nepotrestal.

Kromě těchto dvou momentů ale Zlíňané v první půli příliš nebezpeční nebyli.

Ani Hanáci ale v ofenzivě nijak nezářili. Ránu Zorvana zblokoval stoper Didiba, Navrátil pálil z dálky vedle.

Skóre se mohlo změnit ve 42. minutě, kdy se sám na našem malém vápně zjevil Fortelný, po centru Chvátala ale hlavičkoval ve vyložené pozici mimo.

Ševci se i po změně stran poctivě bránili. Olomouc ale byla ve druhé půli daleko nebezpečnější, vytvořila si velké možnosti ke skórování. Zorvanovu střelu Dostál konečky prstů vyrazil na tyč, vzápětí skvělý zlínský brankář vychytal Juliše, kterému míč do vyložené šance předložil Chvátal.

Sigma postupně zvýšila obrátky, více se tlačila dopředu, hru otevřela. Pokus Chvátala lapil Dostál.

Zlín odpověděl únikem Vukadinoviće, po jeho přihrávce v pádu střílel González, před Digaňou ale dobře zasáhl olomoucký obránce.

Po rohu Bartošáka pak hlavičkoval osamocený stoper Černín mimo.

Sigma byla v závěru blíže vítězství. Při ráně Chvátala v 84. minutě nám pomohlo břevno, dorážející stoper Beneš zakončoval nepřesně.

V nastaveném čase šli do přečíslení Slončík, Dramé a Žák, hosté ale slibný kontr nedotáhli, duel tak skončil bezbrankovou remízou.

Fotbalisté Zlína mají před sebou náročný anglický týden. Ve středu je v Ostravě čeká osmifinále poháru proti Baníku, za týden se představí v rámci 15. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Pardubic.