FC Zlín oficiální web

Třetí remíza v přípravě. Proti Ružomberoku dvakrát skóroval Natchkebia


03.07.2024


I náš třetí letní přípravný duel skončil remízou. Ševci se po Líšni a Vyškovu rozešli smírně také s Ružomberokem, se kterým ve středu na stadionu pod Čebraťom hráli nerozhodně 2:2. Obě branky našeho týmu vstřelil Gruzínec Zviad Natchkebia, za domácí celek skóroval Múdrý, v závěru výsledek srovnal Chrien. Pro pátý tým slovenské ligy šlo o generálku na duely v pohárové Evropě. 
 

MFK Ružomberok

2:2

1:1

léto - 3. kolo - Přípravné zápasy, 3.7.2024, 17.00 hod.
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok

FC Zlín

Branky: 20. Timotej Múdry, 81. Martin Chrien – 32. a 65. Zviad Natchkebia

MFK Ružomberok: Frühwald – Köstl, Malý, Madleňák Selecký – Lavrinčík, Gomola, Múdry – Tučný, Chrien – Hladík. Střídali: Maslo, Luterán, Domonkos, Božík, Gerec, Chobot, Kelemen. Trenér: Smetana.


FC Zlín: Dostál – Polášek, Simerský, Didiba, Bartošák – Vukadinović, Kulíšek, Machalík, Natchkebia, Číž - Poznar. Střídali: Rakovan, Červinka, Slouk, Hartman, Hönig, Ovesný, Švach, Čelůstka, Ndiaye, Nombil. Trenér: Červenka.


Trenér Bronislav Červenka měl ve středečním utkání k dispozici i záložníka Nombila či krajního beka Čelůstku, kteří vynechali oba úvodní duely. Mimo hru naopak dál zůstávají Tkáč, Kolář, Černín a Žák, proti Ružomberoku nenastoupili ani Buchvaldek s Reiterem. 

První poločas byl vyrovnaný. Ševci vycházeli z pozorné obrany, hrozili z brejků. Ružemberok byl více na míči, do mnoha šancí se ale nedostal. Účastník předkola Evropské ligy šel do vedení ve 20. minutě, kdy se prosadil Múdry.

Zlín se ale po inkasované brance zvedl a skóre ještě do přestávky srovnal. Trefil se Zviad Natchkebia, jemuž asistoval Didiba. 

Gruzínský křídelník pak skóroval i ve druhém poločase, v 65. minutě svým druhým gólem v zápase završil obrat. 

Ševci dál dobře bránili, protivníka zlobili. Žádnou další akce už ale nedotáhli, naopak soupeř v 81. minutě skóroval. Na konečných 2:2 upravil Chrien.

Náš tým další přípravný zápas sehraje v sobotu dopoledne, kdy na hřišti Polanky nad Odrou vyzvou polský celek TS Podbeskidzie Bielsko-Biała. 

Hodnocení trenéra Bronislava Červenky: 

"Pro diváky to byl zajímavý zápas, hrálo se nahoru a dolů. Na obou stranách tam bylo hodně rychlých přechodů do protiútoku i zajímavých situací. Vyhrát jsme mohli my i soupeř. Škoda, že jsme lépe nevyřešili několik momentů, gólů jsme mohli dát víc. Soupeř měl ale taky své příležitosti. Šance ale měl spíš po našich technických chybách, když jsme zaváhali v rozehrávce nebo lehce ztratili balon. Na tom ještě musíme zapracovat. Jinak v naší hře byly i dobré věci. V přechodu nahoru bylo dost rychlých prostrkávaček. Škoda, že jsme vpředu nebyli ještě více přesní, ale celkově to kluci proti kvalitnímu soupeři zvládli velice dobře, tentokrát i běžecky.

Mrzí mě, že za stavu 2:1 neproměnil Latyr Ndiaye stoprocentní příležitost. Dostal míč od Čelůstky mezi malé vápno a penaltu, sám to placírkou dával těsně vedle. Ještě v poslední minutě šel Ovesný zboku sám na brankáře, kterého ale neprostřelil a následná dorážka šla mimo. Je to škoda, klidně jsme mohli vyhrát. Soupeř měl v sestavě vyšší a důrazné hráče, hrozil hlavně po centrech a standardních situacích, kluci si s tím vzadz ale docela poradili. Utkání mělo úroveň, kvalitu. 

Pro nás to byla dobrá zkušenost a cenná průprava. Utkání s Ružomberokem nám ukázalo, co máme dál zlepšovat. O přestávce jsem prostřídal sestavu, dal tam tři mladé hráče, postupně se do hry dostali i další kluci.“

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec359141245:5041
2.Pardubice351171739:4740
3.Bohemians359121434:4839
4.Karviná35881938:6232
5.Č. Budějovice35782041:7029
6.Zlín355121840:6927