V dlouhém oslabení jsme získali v Jablonci alespoň bod

20.04.2024

Naši fotbalisté ve FORTUNA:LIZE bodovali potřetí v řadě. Ševci v posledním venkovním zápase dlouhodobé základní části remizovali na hřišti Jablonce 0:0 a dál drží čtrnáctou pozici. Sobotní duel 29. kola poznamenalo vyloučení hostujícího Selmira Pidra ve 37. minutě po dvou žlutých kartách. Dlouhé oslabení jsme ale zvládli skvěle.

Počet diváků: 1250

FK Jablonec: Hanuš – Hurtado, Tekijaški (46. Štěpánek), Polidar – Černák, Kratochvíl, Hübschman (79. Velich), Martinec, Hollý (66. Náprstek) – Chramosta (79. Kanakimana), Čanturišvili. Trenér: Látal.

FC Zlín: Dostál – Cedidla, Černín, Didiba, Pidro – Holík (88. Ikugar), Bužek, Janetzký, Gonzalez (64. Fantiš), Bartošák – Schánělec (73. Vukadinović). Trenér: Červenka.

Po karetním trestu se do základní sestavy Zlína vrátil Bartošák, jenž nahradil Fantiše. Trenér Červenka dal od první minuty šanci i Holíkovi s Janetzkým, po zranění je zpět stoper Didiba. Naopak Slončík a Vukadinovićem zůstali jen mezi náhradníky, lehce zraněný Tkáč nebyl ani v nominaci na utkání.

Do sestavy Jablonce se vrátili po disciplinárním trestu Hurtado, Tekijaški a Martinec. Severočechům nadále scházejí Pleštil, Drchal, Krulich, Nebyla a Filip Souček. Kvůli kartám nehrál ani Alegue.

Sobotní duel se hrál na těžkém terénu za chladného a aprílového počasí. Na severu Čech celý den pršelo či sněžilo, teplota byla jen těsně nad nulou.

I kvůli složitějším podmínkám první půle nenabídla téměř žádné střely, šance.

Hrálo se hlavně mezi šestnáctkami. Ve 26. minutě se dostal do úniku Martinec, ale brankář Dostál včas vyběhl a šanci soupeře zmařil.

Ševci poprvé zahrozili po dlouhém autu a střele stopera Černína, který pálil jen do dobře postaveného zadáka Tekijaškiho.

Na druhé straně střílel z trestného kopu Chramosta do zdi.

Zásadní moment přišel ve 37. minutě. Náš krajní bek Pidro na polovině hřiště zbytečně sestřelil Černáka, dostal druhou žlutou a byl vyloučen, když poprvé byl přísně napomínám za smolný zákrok na Martince.

V závěru první půle se po trestném kopu Jablonce dostal k odraženému míči Hurtado. Gólman Dostál ale skvěle zasáhl a balon vyrazil na roh.

Ševci se i v deseti snažili hrát, kombinovat. Po chybě střídajícího stopera Štěpánka uháněli do šance Gonzalez se Schánělcem, nadějnou akci ale nedotáhli, vůbec nezakončili.

Také hru Jablonce brzdily nepřesnosti, ztráty, takže vyložených šancí bylo minimum.

V 67. minutě se po centru Bartošáka pokoušel o akrobatické zakončení na malém vápně Holík, ale míč netrefil.

Ševci skvěle bránili, Severočechy k ničemu nepouštěli. Až v 78. minutě z velké dálky napřáhl Polidar, Dostál ale tvrdou přízemní ránu dokázal zkrotit.

Vzápětí se po Polidarově centru dostal k balonu Martinec, ve výhodné pozici pálil z voleje nad.

Jablonec se v závěru dostal do tlaku, náš tým zatlačil dlouhými nákopy. Po centru Kratochvíla brankář Dostál vyškrábl míč jen k Polidarovi, který pálil mimo tři tyče.

V nastavení pak ještě zahrozil střídající Kanakimana, ale v pádu mířil nad, i proto nezáživný duel skončil spravedlivou bezbrankovou remízu. Ševci zakončí dlouhodobou základní část FORTUNA:LIGY za týden proti Karviné. Už ve středu je ale na půdě Plzně čeká semifinále MOL Cupu.