FC Zlín oficiální web

V Mladé Boleslavi jsme sahali po bodu, srazil nás gól v nastavení

31.03.2024

Byli jsme velmi blízko cennému venkovnímu bodu, z Mladé Boleslavi se ale vracíme domů s prázdnou. Fotbalisté Zlína se po nezvládnutém začátku a dvou slepených brankách Pulkraba a Ladry zvedli, skóre góly Schánělce a střídajícího Vukadinoviće srovnali z 0:2 na 2:2, ale v nastaveném čase inkasovali třetí gól a ve 26. kole FORTUNA:LIGY padli 2:3.

FK Mladá Boleslav

3:2

2:1

26. kolo - F:L, 31.3.2024, 15.00 hod.
Lokotrans aréna

FC Zlín

Branky: 11. Pulkrab, 15. Ladra, 90.+4. Jawo – 39. Schánělec, 90.+1. Vukadinović ŽK: Šimek - Slončík
Rozhodčí: Zaoral - Kubr, Pochylý (Petřík) | VAR: Kocourek | AVAR: Kříž
Počet diváků: 2381

FK Mladá Boleslav: Mikulec – An. Kadlec, Karafiát, Král, Fulnek – Kubista, D. Mareček (62. Solomon) – Kostka (75, Sakala), Ladra (84. L. Fila), Kušej (84. Šimek) – Pulkrab (61. Jawo). Trenér: Holoubek

FC Zlín: Dostál – Holík (68. Natchkebia), Cedidla, Černín, Bartošák (78. Vukadinović) – Reiter (30. Pidro), Nombil (46. Kolář), Bužek, Slončík (78. Simerský), Fantiš – Schánělec. Trenér: Červenka

Oba týmy šly do velikonočního utkání v oslabených sestavách. Ševcům kromě dlouhodobých marodů Tkáče a Žáka scházeli také Didiba, Ikugar, Janezký a Gonzalez, šanci od první minuty dostal třeba Reiter, naopak Čelůstka začal mezi náhradníky. Na lavičce už seděl i uzdravený Rakovan.

Mladé Boleslavi scházeli kvůli kartám nejen špílmachr Matějovský, ale i stoper Suchý a také útočník Yusuf. Disciplinární trest si odpykává i Žitný, mimo hru je stále i Suchomel.

Jako první zahrozili ševci. Po dlouhém nákopu Bartošáka zakončoval Schánělec, domácí brankář Mikulec míč vytěsnil na roh.

Do vedení šel ale v 11. minutě soupeř. Kostka si narazil míč s Kubistou, přihrávkou našel uzdraveného Pulkraba. Boleslavský kanonýr se na hranici pokutového území obtočil kolem bránícího Černína a přízemní střelou překonal Dostála.

Ševci se snažili odpovědět, ale po rychlém brejku inkasovali další gól. Kontr vedl Kušej, který se zbavil Cedidly i Černína a Ladra zblízka uklidil balon k tyči.

Náš tým se i za nepříznivého stavu 0:2 snažil hrát, příliš nebezpečný ale nebyl. Ve 29. minutě si navedl míč ke střele Holík, levou nohou ale mířil těsně vedle vzdálenější tyče.

Vzápětí musel kvůli zranění střídat Reiter, do hry šel Pidro. Pak brankáři Dostálovi zavařil malou domů Nombil, zkušený gólman balon zkrotil až na druhý pokus a zlínské fanoušky nejen na stadionu vystrašil.

Ševce vrátil do hry o body Scháněl. Jednadvacetiletý forvard se hlavou trefil po centru Cedidly, jehož nákop ještě přizvedl Bužek. Mladý útočník si v osmém zápase připsal první ligovou trefu ve zlínském dresu.

Moravané po vstřelené brance ožili. Vzápětí po centru z pravé strany hlavičkoval Pidro nad. Další příležitost měl Cedidla, po rohu Slončíka mířil ale vedle.

V nastaveném čase se po dlouhém nákopu Bužka a Černínově přiklepnutí dostal do zakončení Cedidly. Jeho nepříliš prudkou střelu se ještě snažil tečovat Schánělec, míč však netrefil.

Náš tým začal lépe i druhou půli, Pidro však hlavičkoval po centru Holíka nepřesně. Středočeši hru brzy vyrovnali a zbytek zápasu byl vyrovnaný, vyložených šancí ovšem bylo jen minimum.

Střílenou přihrávku Kušeje odvrátil Černín, na druhé straně na centr Slončíka nedosáhl Natchkebia. Mladá Boleslav zahrávala ve druhé půli spoustu standardních situací, Zlíňané ale všechno odvrátili, ubránili.

Čtvrt hodiny před koncem šel na hrot stoper Černín, do větší příležitosti se ale neprotlačil.

V 87. minutě si Jawo narazil míč s Filou, ale přes vyběhnutého Dostála míč do sítě nedostal.

Ševci nepříjemnou chvíli přečkali a v nastaveném čase skóre srovnali. Po akci Natchkebii a Simerského se míč dostal k Vukadinovićovi, který propálil brankáře Mikulce a bylo to 2:2.

Jenže ševci v divokém závěru o vydřený bod přišli. Po centru Fulneka hlavou prodloužil míč Jawo, za bezmocného Dostála jej smolně tečoval Cedidla.

Náš tým už neměl čas reagovat, venku padl 2:3.

Ševci se pokusí smolnou porážku odčinit za týden doma proti Olomouci.