FC Zlín oficiální web

Ve středu nás čeká dohrávka se Slavií


12.02.2024


Tři dny po úvodní porážce v Teplicích nás čeká další zápas. Ševci se ve středu poprvé po zimní pauze představí v domácím prostředí, na Letné v dohrávce 17. kola FORTUNA:LIGY vyzvou Slavii Praha. Atraktivní utkání začíná v osmnáct hodin. Přijďte hráčům pomoct a v duelu s aspirantem na titul je povzbudit. Budou to potřebovat! 
 

Náš tým má před sebou nabitý anglický týden. Vše odstartovalo nedělní utkání v Teplicích, kde jsme i přes zlepšený výkon ve druhé půli prohráli těsně 1:2. Nyní máme před sebou dva těžké domácí zápasy s adepty na pohárové příčky. Ve středu hrajeme se Slavií, v neděli hostíme na Letné Slovácko. 
Fanoušci se na souboje se soupeři z čela tabulky těší, hráči jsou dobře nachystaní a odhodlaní získat důležité body do tabulky, abychom se odrazili z barážové pozice a posunuli se blíže středu tabulky. 
Jednoduché to ale nebude. 
Slavia s příchodem nového majitele Pavla Tykače ještě posílila svůj kádr. 
Trenér Jindřich Trpišovský má i nového asistenta. Místo Daniela Köstla, který kývl na nabídku Ivana Haška a stal se členem realizačního týmu českého národního týmu, přišel do Edenu Milan Kerbr z Olomouce. 
Tým se až tolik nezměnil. Všechny opory i díky příchodu nového majitele zůstaly, kádr se naopak rozrostl o další hráče. Slavia neváhala investovat více než sto milionů do návratu stopera Zimy. Z Plzně přišel reprezentační brankář Staněk. Levou stranu posílil senegalský obránce Diouf z Tromsö a olomoucký Zmrzlý.
Slavia přezimovala na druhé příčce ligové tabulky s pětibodovým mankem na Spartu. K dobru má však středeční zápas.
Slávisté prošli zimní přípravou duely bez porážky, odehráli pět zápasů a v generálce porazili v Edenu 4:1 slovenské Zlaté Moravce – Vráble.
Při jarní ligové premiéře se ale nadřeli daleko víc. Pražané zlomili Jablonec až brankou v sedmé minutě nastavení, Severočechy přestříleli 4:3. Hosté dokázali v dramatickém duelu 20. kola před více než 17 tisícovkami diváků v Edenu třikrát vyrovnat, na druhý gól Václava Jurečky v utkání v závěrečných sekundách už ale odpověď nenašli. Dvakrát se za Pražany trefil také v první půli Conrad Wallem. Jurečka se desátým gólem sezony dotáhl na čelo tabulky, které vévodí společně s Havlíkem ze Slovácka.
Zlín se Slavií doposud sehrál v lize celkem 37 vzájemných duelů, bilance je pro ševce hodně nepříznivá. Náš tým zdolal Pražany pouze třikrát, soupeř zvítězil třicetkrát, čtyři utkání skončily remízou.
Celkem ve vzájemných zápasech Zlína a Slavie padlo 103 branek, 135 žlutých karet a 7 červených karet. 
Nejčastější výsledek je 1:0 a skončilo jím hned třináct utkání.
Těsný byl i poslední vzájemný zápas loni v srpnu v Edenu, kde jsme prohráli 1:2.


POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

SK Slavia Praha - FC Zlín 2:1 (0:0), neděle 6. srpna 2023
Branky: 47. Lingr, 60. Van Buren - 84. Černín. Rozhodčí: Orel - M. Vlček, Kříž - Zelinka (video). ŽK: Oscar - Cedidla, Janetzký.

Diváci: 17.581.

Slavia: O. Kolář - T. Vlček, Ogbu, Holeš - Schranz (73. Tomič), Oscar (65. Ševčík), Zafeiris, Provod - Lingr (65. Jurásek), Jurečka (82. Tijani) - Van Buren (65. Chytil). Trenér: Trpišovský.

Zlín: Dostál - Cedidla (57. Ndiaye), Simerský, Didiba, Čelůstka - Janetzký - Reiter, Slončík (57. J. Kolář), Tkáč (80. Černín), Fantiš (57. Dramé) - Žák (57. Vukadinovič). Trenér: Vrba.

MINULÝ ZÁPAS SOUPEŘE

SK Slavia Praha – FK Jablonec 4:3 (3:2)
Branky: 3. a 11. Wallem, 24. a 90.+7 Jurečka – 5. Čanturišvili, 14. Chramosta, 48. Martinec. Rozhodčí: Starý – Kubr, Machač – Volek (video). ŽK: Holeš, Tijani, Schranz – Kratochvíl, Hanuš, Nebyla. Diváci: 17 202.

SESTAVA SOUPEŘE V MINULÉM ZÁPASE

Slavia: Mandous – Masopust (65. Schranz), Ogbu, Holeš – Douděra (82. Tomič), Oscar, Ševčík, Wallem (65. Zmrzlý) – Provod (65. Van Buren) – Chytil (78. Tijani), Jurečka. Trenér: Trpišovský.

ROZHODČÍ

O. Pechanec - T. MokruschJ. Pečenka (A. Trska) | VAR: D. Starý | AVAR: I. Nádvorník

VSTUPENKY

On-line prodej vstupenek >ZDE<

SLEDUJ A FANDI

Utkání 17. kola nejvyšší ligové soutěže začíná ve středu od 18:00 a sledovat ho můžete živě na streamu O2 TV. Sledovat nezapomeňte také sociální sítě klubu, kde pro vás přineseme již tradičně pohled nejen do zázemí stadionu, ale i mnoho dalšího!

VSAĎ SI U TIPSPORTU

Podle aktuálních kurzů si můžete vsadit >ZDE<

Podkategorie

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec359141245:5041
2.Pardubice351171739:4740
3.Bohemians359121434:4839
4.Karviná35881938:6232
5.Č. Budějovice35782041:7029
6.Zlín355121840:6927