Vukadin Vukadinović: Sebral jsem balón a věděl jsem, co s ním udělám

23.09.2017

Když v 76. minutě udeřil po rohovém kopu Milan Škoda, se Zlínem to nevypadalo dobře. Jenže po faulu na Diopa v pokutovém území dokázal v 84. minutě z penalty srovnat Vukadin Vukadinović, který dokonce mohl v nastaveném čase rozhodnout o vítězství Zlína. Laštůvku ale zachránila tyč a Zlín se Slavií remizoval 1:1.

Věřil sis na penaltu? Vypadalo to, že víš, co děláš.
Byl jsem na penaltu určený. Ihned jsem si bral balón a věděl jsem, co s ním udělám. Věřil jsem si na penaltu, utáhnul jsem to k tyči. Jsem rád, že se mi to tak podařilo trefit. Příště to ale budu muset kopnout o něco výš.

V závěru tam byla ještě jedna velká šance, výsledek se mohl ještě nakonec otočit ve prospěch Zlína.
V Plzni jsem netrefoval bránu z vyložených šancí, teď jsem ji trefil, ale bohužel jen do tyče. Snad už to v příštím zápase trefím do sítě. Byl tam malinkatý prostor, který jsem chtěl trefovat, je to škoda.

Jak ti prospívá posun do útoku?
Všechny zápasy kromě Tiraspolu jsem hrál na hrotu, Ekpai hraje napravo dobře, tak mě trenér dává na levou stranu. Zvykám si, ale chci hlavně hrát, ať je to na levé nebo pravé straně či uprostřed. Nevadí mi to.

Berete bod po výsledku 1:1 se Slavií?
Musíme to brát, protože je to mistr ligy a mají šňůru neprohraných zápasů. Teď už je to 34 utkání v lize bez prohry. Ale byli k poražení, nehráli tak dobře a my měli dost šancí. Mrzí to.

Bylo na hřišti více prostoru, když nehrál Deli a Ngadeu?
Pro ně to byla obrovská ztráta. Deli je vzadu rozdílový hráč a je to vynikající stoper. Ale byli tam jiní, Souček je podobný typ jako Ngadeu. Slavia ty posty má zdvojené až ztrojené.

Potkával ses na hřišti s Jakubem Jugasem, který ještě v minulé sezoně oblékal zlínský dres. Jaké to bylo?
S ním je to vždy tvrdé a bolí to. Ale hraje férově a není zákeřný. Myslím, že podal dobrý výkon.

Pomůže vám tento zápas před Evropskou ligou v Moskvě?
Určitě. Je důležité, že jsme neprohráli a bodovali jsme. V Plzni jsme body ztratili, ale i z venku už musíme začít vozit body. Zatím se nám daří jen doma.