Zkázu přinesl rychlý gól a vyloučení Černína. Ševci prohráli s Plzní 1:7

17.09.2023

Našim fotbalistům nedělní souboj s favorizovanou Plzní vůbec nevyšel. Ševci v 8. kole FORTUNA:LIGY podlehli rozjeté Viktorii 1:7 a dál zůstávají na spodku tabulky. Vše podstatné se na Letné událo v úvodu střetnutí. Nejprve gólmana Rakovana překonal Chorý, vzápětí byl vyloučen univerzál Černín. V dlouhém oslabení jsme inkasovali dalších pět branek, proti přesile jsme byli bez šance. Dvakrát se za hosty trefil Šulc a Durosinmi, po jedné trefě přidali Chorý, Bucha a střídající Kliment. Čestný úspěch našeho týmu zaznamenal Vukadinović.

FC Zlín

1:7

1:4

8. kolo - F:L, 17.9.2023, 15.00 hod.
Stadion Letná

FC Viktoria Plzeň

Branky: 24. Vukadinović – 20. a 26. Šulc, 49. a 57. Durosinmi, 4. Chorý, 45.+2. Bucha, 87. Kliment ŽK: Tkáč, Didiba – Kopic ČK: 7. Černín
Rozhodčí: Hocek - Matoušek, Kotalík (Volek) | VAR: Adámková | AVAR: Černý
Počet diváků: 3938

FC Zlín: Rakovan – Cedidla, Didiba, Simerský, Reiter (54. Pidro) – Vukadinović (46. Žák), Černín, Janetzký, Tkáč (30. Kolář), Bartošák (83. Bužek) – Fantiš (46. Ndiaye). Trenér: Vrba

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Hejda, Dweh, Hranáč – Cadu, Kalvach, Bucha (62. Traoré), Kopic (62. Jirka) – Šulc (62. Vlkanova) – Chorý (70. Vydra), Durosinmi (62. Kliment). Trenér: Koubek

Z naší sestavy vypadl nejen zraněný brankář Dostál, ale i záložník Slončík. Obě opory v základní sestavě nahradili Rakovan s Bartošákem, který letos v lize nastoupil od úvodního hvizdu vůbec poprvé. Jen mezi náhradníky začala nová bosenská posila Selmir Pidro.
Začátek zápasu se o pár minut zpozdil. V hledišti totiž zkolaboval jeden z diváků, který po zásahu zdravotníků zamířil za potlesku z tribun na nosítkách do sanitky.

Ševce na opožděný výkop zareagovali skvěle. Hned v 1. minutě mohli jít proti favoritovi do vedení. Po centru Bartošáka hlavičkoval Cedidla, plzeňský gólman Staněk ale předvedl skvělý zákrok a míč bravurně vyrazil na roh.
Viktorka složitou situaci ustála a bleskově zareagovala. Cadu ještě po akci Kalvacha a Kopice dorážel zblízka do břevna, po dalším útoku už ale Západočeši slavili.

Naše obrana před pokutovým územím nepokryla Chorého a vysoký forvard přesnou střelou k tyči otevřel skóre.
Další pohroma pro náš tým přišla hned vzápětí. Urostlý univerzál Černín ve středu hřiště nešetrně zasáhl kopačkou Durosinmiho do hrudi a uviděl červenou kartu. Ševci šli tak velmi brzy do deseti a zbytek utkání odehráli v oslabení.
A proti účastníkovi základní skupiny Evropské konferenční ligy to měli velmi složité.

Ve 20. minutě jsme inkasovali druhou branku. Hostující kapitán Hejda po přetaženém centru hlavou trefil z úhlu břevno, odražený míč si ale v pokutovém území našel Šulc, který zvýšil na 2:0.

Ševce na chvíli vrátil do hry o body Vukadinović. Po rohovém kopu Bartošáka gólman Staněk vyboxoval míč mimo své pokutové území, pohotový srbský křídelník balon pohotově z dvaceti metrů poslal nechytatelně pod břevno a výsledek krásnou ranou zkorigoval.

Jenže soupeř vzápětí udeřil potřetí. Šulc v pokutovém území přebral balon a z deseti metrů přesně zamířil přesně do šibenice – 1:3.
Trenér Zlína Vrba na nepříznivý stav reagoval střídáním. Místo Tkáče, který po tvrdém faulu na Kalvacha obdržel žlutou kartu, poslal do hry defenzivnějšího Koláře.

Ševci se dál bránili, odolávali plzeňským nájezdům. Kalvach pálil dvakrát těsně vedle, pokus Dweha vyrazil Rakovan.
Další úder přišel v nastaveném čase první půle. Rakovan vyrazil centr Cadua pouze před sebe a nepokrytý Bucha pohodlně zvýšil na 4:1.
Kouč Vrba po přestávce poslal na trávník útočníky Žáka a Ndiayeho, ševci ale museli dál hlavně bránit. Ve 49. minutě se po centru Kopice z pravé strany prosadil hlavičkující Durosinmi.

Nigerijský útočník pak po rohu zvýšil už na 6:1, když se míč k němu snesl po centru Kalvacha a hlavičce Dweha. Ševci reklamovali ofsajd marně.
Domácí tým za hrozivého stavu jen vyhlížel konec utkání. Hosté prostřídali, zbytek zápasu v klidu dohráli.

Zmírnit debakl mohli Ndiaye s Cedidlou, jejich střely ale zblokovali hostující obránci. V závěru ještě zakončoval Janetzký.
Ševce v 87. minutě dorazil střídající Kliment.

Na hrozivou porážkou 1:7 musíme rychle zapomenout a soustředit se na další zápas, který sehrajeme příští sobotu v Ostravě.

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/tg0BiPx9Sws?si=UyoQfdF5Q_xygWoO" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>